Menü
Blog

İnovasyon Tutkunlarının Mutlaka Takip Etmesi Gereken 12 Teknoloji Etkinliği

A+ A-

İnovasyon Tutkunlarının Mutlaka Takip Etmesi Gereken 12 Teknoloji Etkinliği

Son teknolojileri, inovasyonları ve endüstriyel yenilikleri takip etmek için en uygun konumlar olan teknoloji etkinlikleri, çeşitli sektörlerden uzmanların teknoloji hakkındaki tecrübe ve görüşlerini paylaştıkları organizasyonlar olarak öne çıkıyor. Özellikle IT sektörü çalışanlarını hedef alan bu gibi etkinlikler, başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında sektör profesyonelleri ve öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Bilgi ve bilişim teknolojileri trendleri, start up ekosistemi, dijitalleşme ve benzeri başlıkları kapsayan teknoloji etkinlikleri; tasarım ve kodlama gibi disiplinlere ilgi duyanlara birbirinden yararlı içgörüler sağlıyor. Bu yazımızda da teknoloji tutkunlarının muhakkak katılması gerektiği Türkiye'deki en popüler teknoloji etkinlikleri başlığından bahsedeceğiz. İşte farklı sektörlerden önemli profesyonelleri bir araya getiren mutlaka takip edilmesi gereken 12 teknoloji etkinliği:

 

1. Smart Future Expo

Smart Future Expo, teknoloji ve girişimcilik gibi başlıklara odaklanan her sene düzenli olarak organize edilen bir teknoloji organizasyonu olarak öne çıkıyor. Özellikle bilgi teknolojileri sektörü çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği Smart Future Expo teknoloji etkinliği kapsamında dijital teknolojilerin ve akıllı teknolojilerin geleceği şekillendirişine dair yaratıcı içgörüler üzerine duruluyor. Etkinlik kapsamında çeşitli fuarlar, proje çalışmaları, workshop'lar ve katılımcı buluşmaları gibi uygulamalar da ziyaretçilerin dahil olabilecekleri aktiviteler arasında yer alıyor. Smart Future Expo başlığı altında çeşitli zaman dilimlerinde farklı organizasyonlar da düzenlenebiliyor. Etkinliğin yapılma tarihi ise 14 Kasım Çarşamba.

2. Webrazzi Summit

Kendisini "Türkiye'nin en önemli internet konferansı" olarak konumlandıran Web Summit teknoloji fuarı özellikle girişimciliğe, teknolojiye, bilişim teknolojisi trendleri ve uygulamalarına ilgi duyanlara hitap ediyor. Webrazzi Summit teknoloji fuarı Türkiye'nin en önemli teknoloji portallarından olan Webrazzi'nin öncülüğünde gerçekleşiyor. Bilgi teknolojileri, büyük veri ve dijital değişimin çeşitli sektörlerdeki yansımaları gibi başlıklara odaklanan Webrazzi Summit teknoloji etkinliği kapsamında katılımcılar, çeşitli workshoplara da katılabiliyorlar.  Her sene düzenli olarak organize edilen Webrazzi Summit 2019 etkinliği de 23 Ekim Çarşamba günü İstanbul'da düzenlenmesi planlanıyor.

3. Digitalzone

Global şirketlerden konuşmacıları ve uluslararası düzeyde itibarı ile teknoloji konferansları arasında en popüler etkinliklerden biri de Digitalzone. Digitalzone, teknoloji odaklı bir perspektiften dijital dönüşümü konu alan bir teknoloji etkinliği olarak öne çıkıyor. Digitalzone Bilişim teknolojisi etkinlikleri arasında dijital pazarlama başlığına odaklanan nadir organizasyonlardan biri olma özelliğiyle de dikkat çekiyor. Bu yılki oturumu 9 Ekim 2019'da düzenlenecek olan Digitalzone teknoloji etkinliğinin, dünyaca ünlü konuşmacılara ev sahipliği yapması bekleniyor.

4.Nesnelerin İnterneti IOT Avrasya

Dijital teknolojilerin yükselişi kapsamındaki en sıcak başlıklardan biri olan IOT Avrasya, nesnelerin internetinin farkı sektörlerdeki yansımalarının irdelendiği bir teknoloji etkinliği. Avrupa'nın çeşitli yerlerinden profesyonellerin katıldığı IOT Avrasya İstanbul Bosphorus Hilton'da gerçekleşiyor. Nesnelerin interneti konusundaki en inovastif gelişmelerin, sektörel içgörülerin aktarıldığı etkinlikte aynı zamanda çeşitli durum çalışmalarına da öncelik veriyor. IOT Avrasya 2019 oturumu 9 Nisan'da oldukça çoşkulu bir katılımla gerçekleşti.

5. Turkcell Teknoloji Zirvesi

Türkiye'de teknoloji dendiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan Turkcell, inovasyon ve dijital dönüşüm odaklı birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Bunlar arasında en yoğun ilgiyi gören Turkcell Teknoloji Zirvesi, markanın teknoloji anlayışına ve yenilikçi global teknolojilerine yönelik içgörüler barındıran konuşmalarla öne çıkıyor. Turkcell Teknoloji Zirvesi 2019 oturumu Nisan ayının 10'unda gerçekleşmiştir. Önde gelen telekom operatörü ve teknoloji sağlayıcısı olan Turkcell 'in bu etkinliğinde bir çok firma standı ve yetkilisiyle beraber önemli servis ve hizmetlerde tanıtılmaktadır.

6. İstanbul Bilişim Zirvesi

İstanbul Bilişim Kongresi, teknoloji etkinlikleri arasında büyük veri, dijital dönüşüm ve start up ekosistemine odaklanan bir organizasyon olarak biliniyor. Çeşitli sektörlerden profesyonellere ev sahipliği yapan İstanbul Bilişim Zirvesi 2019, BTVizyon teknoloji etkinlikleri başlığı altında Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde düzenlenmeye devam ediyor.

7. ISAF Fuarı

ISAF özellikle bina otomasyonu, zayıf akım sistemleri, IT güvenliği ve bilişimde siber güvenlik gibi başlıklara odaklanan bir etkinlik olarak biliniyor. Siber güvenliği sağlamada kullanılan yenilikçi çözümlerin incelendiği ISAF Teknoloji Fuarı kapsamında farklı kurumsal yapılardan önemli profesyoneller de yer alıyor. ISAF Fuarı 2019 oturumunun 17 ila 20 Ekim tarihleri arasında DTM İstanbul Fuar Merkezi lokasyonunda düzenlenmesi planlanıyor.

8. Startup Turkey

Startup Turkey, girişimcilik ekosisteminin dinamiklerinin sergilendiği ve Türkiye'deki başarılı girişimlerin temsilerinin inovasyona dair fikirlerini anlattıkları bir etkinlik. Teknoloji fuar ve etknilikleri arasında kendine özgü bir konumda yer alan Startup Turkey İstanbul her yıl düzenli olarak organize ediliyor. Start Up Turkey 2019 oturumu Nisan 26 - 29 Nisan tarihleri arasında düzenlendi.

9. HacknBreak

Kendisini "Türkiye'nin ilk açık inovasyon kampı" olarak konumlandıran HacknBreak, inovasyon ve girişimciliği bir araya getiren oldukça popüler etkinliklerden biri. Oldukça eğlenceli bir atmosferde gerçekleşen HacknBreak teknoloji ve inovsayon etkinliği kapsamında çeşitli Start uplardan profesyoneller de konuşmacı olarak katılım sağlıyor. Katılımcılar için birbirinden yararlı workshoplara da ev sahipliği yapan HacknBreak 2019 İstanbul oturumu 24 Ağustos ila 1 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

10.Java Day İstanbul

Java Day İstanbul teknoloji etkinliği doğrudan yazılımcıları ve bilişim teknolojileri sektörü profesyonellerini hedef alan bir inovasyon organizasyonu. Yazılımcılara yönelik sektörel uygulamalarla katılımcılarına çok yönlü bir deneyim yaşatan Java Day İstanbul 2020 oturumunun 24 Mart tarihinde düzenlenmesi planlanıyor.

11. Big Data İstanbul

Big Data İstanbul, özellikle büyük verinin toplumumuzu nasıl şekillendirdiğine odaklanan bir teknoloji etkinliği olarak biliniyor. Veri analizi, kişisel verilerin güvenliği, kurumsal yapılarda veri kullanımı gibi başlıklarla öne çıkan Big Data İstanbul teknoloji etkinliği kapsamında, sektör profesyonelleri günümüz teknolojisinin önemli başlıklarından olan bulut tabanlı sistemlere, network altyapılarına, güvenlik ve cooling gibi başlıklara dair içgörüleri paylaşıyorlar. Big Data İstanbul 2019 oturumunun 3 Aralık Salı günü Hilton Bosphorus'ta düzenlenmesi planlanıyor.

12. Big Bang - Start Up Challenge

Türkiye'de teknoloji ve girişim odaklı en önemli etkinliklerden biri olan ve İTÜ Çekirdek sponsorluğunda düzenlenen Big Bang - Start up Challenge etkinliği; her sene Türkiye'nin en önemli yatırımcıları ile genç girişimcilerini bir araya getiriyor. Bilişim teknolojileri alanındaki yeni iş fikirlerinin gündeme geldiği Big Bang - Start up Challenge girişimcilik ve teknoloji etkinliği kapsamında, projelerini sunan girişimciler milyon liralık yatırım olanaklarından ve çeşitli ödüllerden yararlanabiliyorlar.  Her sene mart ayında düzenlenen Big Bag - Start up Challenge 2020 oturumunun ise Mart ayında Uniq İstanbul'da yapılması hedefleniyor.

 

 

İlgili Görseller