Menü

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri Nedir?

Güvenlik sistemleri; evleri, işyerlerini ve fabrikalar gibi büyük ölçekli işletmelerin korunabilmesi için güvenlik hizmeti sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler kişi ve kurumlara güvenli ve huzur veren yaşam alanları sağlamaktadır.

Güvenlik sistemleri teknolojinin gelişmesi ile kendini geliştiren ve her geçen gün kendini yenileyen sistemlerdir. Bu sistemler farklı özellikleri ile piyasada yerini almakta ve ona göre fiyatlandırılmaktadır. Güvenlik kamera sistemleri birçok alt üründen oluşmaktadır.

Güvenlik sistemleri kamera ve alarm sistemleri olarak kullanım alanlarının ihtiyaçlarına göre tercih edilmektedir. Güvenlik sistemleri oldukça kapsamlı sistemlerdir. Bu sistemler nelerdir diye soracak olursanız kartlı geçiş sistemlerinden yüz tanıma teknolojisine ve kamera sistemlerine kadar bu sistemlerin her birini kapsayan sistemlerdir.  CCTV sistemleriyle beraber bu kameraların akıllı yönetimi için VMS yazılımları da bulunmaktadır.

Güvenlik sistemleri, ev ve işyerlerinde meydana gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı önlemlerin alınmasını sağlayan sistemlerin başında gelmektedir.  Huzurlu ve emniyetli bir yaşam alanı için gerekli olan her şey bu sistemler sayesinde oluşturulabilmektedir.

 

Güvenlik Sistemleri Nasıl Çalışır?

Güvenlik sistemleri; evlerde ya da işyerlerinde bulunan giriş noktalarının uygun bir yere monte edilmiş olan bir kontrol paneli ya da kumanda merkeziyle iletişim sağlayan sensörlerle evin ya da işyerinin güvenli bir hale getirilebilmesi amacı üzerinde çalışmaktadır.

Güvenlik sistemine bağlı olarak çalışan sensörler genel olarak eve ya da işyerlerine açılan pencere ve kapıların bulunduğu alanlara yerleştirilmektedir. Böylece ev ve işyerlerinin içinde bulunan açık alanlar hareket sensörleri sayesinde güvence altına alınabilmektedir.

Güvenlik sistemlerini harekete geçiren ya da devreden çıkaran kontrol paneli de kurulu olan her bileşen ile iletişim kurabilen, güvenlik bölgesinin ihlal edilmesi durumunda alarmı devreye sokan ve bağlı olunan alarm izleme merkezi ile iletişime geçen ya da sizi telefon ile haber veren basit bir bilgisayardır. 

Güvenlik sistemleri içinde yer alan güvenlik kameralarının ise kablolu ve kablosuz olarak kurulumu yapılmaktadır.  Güvenlik kameraları güvenlik sisteminin önemli bir parçası olarak çeşitli şekillerde kullanılmaktadır.

 

Güvenlik Sistemleri Kullanım Alanı Nedir?

Güvenlik sistemleri ev ve işyerlerinde bulunan bu sistemler değerli malları, sanat eserlerini, bilgisayar, mücevher gibi kıymetli eşyaların bulunduğu iç mekanları korumanın yanı sıra girilmesini istemediğiniz pencere ve kapı gibi giriş alanlarının güvenlik altına alınmasını sağlamaktadır.

Bütün bunlara ek olarak bu sistemler aşağıdaki alanlar ile ilgili olarak çözüm sunmaktadır.

  • Hırsızlık Olayları: Manyetik kilit, manyetik kontak ve PIR dedektörleri evinizin ya da iş yerlerinizin giriş cam ve kapılarına yerleştirmek ya da evinize ulaşma kolaylığı sağlayacak alanlara yerleştirmeniz hırsızlık oranlarına karşı gerekli önlemleri almanızı sağlayacaktır. Bu sayede ev ya da işyerinizin güvenliğini denetleme imkanına sahip olmuş olursunuz. Bunun dışında dış koruma için kullanmış olduğunuz kameralara ek olarak ışın sensörleri de tercih ederek güvenliği arttırabilirsiniz. Beam dedektörleri kullanmış olduğunuz alanları çit gibi kaplamakta ve ihlal söz konusu olduğunda alarm vermektedir.
  • Yangın: Isıyı ve dumanı algılayan dedektörler sayesinde meydana gelebilecek olan bir yangın durumunda tehlikeyi kısa bir süre içinde fark ederek size ve itfaiyeye haber verilmesini sağlamaktadır.  Bu sayede hızlıca can ve mal kaybının önüne geçilebilmektedir.
  • Sel ve Su Baskını Olayları: Su baskınları olası karşılaşılan çevresel faktörlerden biridir. Baskın olayları birçok sebepten kaynaklanabilmektedir.  Doğal olaylardan dolayı ya da evde açık bırakılmış olan musluklardan dolayı meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda sensörler sayesinde su baskınları size ve haber verilmesini istediğiniz alanlara gerekli bilgilere ulaştırmaktadır.
  • Gaz Kaçağı Olayları: Gaz kaçakları riski en yüksek olan olayların başında gelmektedir. Ev ve işyerlerinin korkulu rüyası olan bu durum oldukça tehlikeli ve üzücü durumlar yaratan bir olaydır. Gaz kaçakları, gaz algılama dedektörleri sayesinde hızlıca algılanarak gerekli uyarılar yapılmaktadır.
    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım