Menü

Data / Network Çözümleri

Data / Network Çözümleri
Data / Network Çözümleri

Data / Network Çözümleri Nedir?

Ağınız işinizin merkezindedir. Ancak düzgün çalışabilmesi için etkili ağ altyapısı biçiminde doğru desteğe ihtiyacı vardır. Data / Network Çözümleri tam olarak nedir?

Bu dijital çağda, bir kuruluşun çevikliği ve verimliliği, sadece çalışan ve mükemmel ekipmanlara bağlı değildir. Sorunsuz bir çalışma için sağlam, temiz ve güvenli bir Data / Network çözümleri gerekir. Doğru altyapı olmadan, çalışan verimliliğini etkileyebilecek, paranıza mal olabilecek ve markanıza zarar verebilecek zayıf kullanıcı deneyimi ve güvenlik sorunlarından muzdarip olabilirsiniz.

Bu nedenle, şirket yöneticileri için Data / Network Çözümlerini önemini anlamak ve sunduğu zorluklardan ve fırsatlardan haberdar olmak çok önemlidir. Data / Network Çözümleri, optimum üretkenliği sağlamak ve kuruluşunuzun en yüksek performans düzeylerini korumasına yardımcı olmak için gereken ilk adımlardır.

 

Data / Network Çözümleri Nasıl Çalışır?

Network çözümleri bir ağ sistemi kuran neredeyse her evin veya işletmenin gereksinimidir. Ağ teknolojisi, ağ cihazlarını kullanarak neredeyse tüm dünyayı birbirine bağladı. İnsanlar farklı amaçlarla evlerinde veya iş yerlerinde Network çözümlerine geçiyorlar; iletişim, veri depolama, bilgisayar ağı, Yazılım, ağ veya internet bağlantılarındaki bir yazıcıyı veya diğer donanım aygıtlarını bağlamak gibi çeşitli kaynakları paylaşmak için kullanıyorlar. Gereksinimlerinize göre ağ sistemleri kurma ihtiyaçlarınızı bilmek için, standartları karşılayacak ve işinizi uzun süre destekleyecek doğru cihazları aramanız gerekir, Pazar birçok farklı ağ cihazı ile bol olduğu ve hangilerinin işiniz için daha iyi kanıtlayacağını seçmek çok zahmetli bir iştir.

Network çözümleri, işletmelere, gelecekte değişiklikler için ölçeklendirilebilecek ve ekstra ekipman kullanma maliyetlerinden tasarruf edecek uygun dokümantasyon ve tasarıma sahip ağ sistemleri kurmak için profesyonel ve güvenilir çözümler sunar. Network çözümleri ağınızın herhangi bir sorun olmadan en üst düzeyde performans göstermesini sağlayacak ve ağ çeşitli saldırılara karşı hassas olduğundan ağınızın iç ve dış tehditlere karşı da güvenli kalmasını sağlayacak hizmetler sunacaklardır.

Network çözümleri, aynı zamanda pazardaki büyük şirketlerle rekabet etmek isteyen ve günümüzde başarılı olmak için vizyon sahibi düşünen küçük şirketler için de geçerlidir, ağ oluşturma, çalışanlarını bağlı tutacak ve verimliliklerini artıracaktır. Şirket, iletişim maliyetlerini düşürürken, verimliliklerini arttırırken ve müşteriler ve müşterilerle daha iyi ilişkiler geliştirirken etkili sonuçlar elde edecektir.

 

Data / Network Çözümlerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

 • Kurumsal Ağ Çözümleri

Kurumsal ağ iletişimi, bir ağın fiziksel, sanal ve mantıksal tasarımını ve çeşitli yazılım, donanım ve protokollerin veri iletmek için birlikte nasıl çalıştıklarını ifade eder. Kurumsal ağlar söz konusu olduğunda, her organizasyonun farklı ihtiyaçları vardır ve dijital dönüşüm çağında, modern işletmeler akıllı ağ mimarisini, otomasyonunu ve tasarımını güçlendirmek için yazılım odaklı çözümlere daha fazla güvenmektedir.

 • Yönlendiriciler

Yönlendiriciler, ağdaki birden çok ağı birbirine bağlayan cihazlardır. Verileri bir aygıttan diğerine iletir ve paketler halinde gönderilir. Ayrıca ağlardaki cihazları internete bağlarlar. Kullanım kolaylığını veya güvenliği artırmak için yönlendiricilere başka özellikler eklemek mümkündür.

 • Anahtarlar

Anahtarlar ağ denetleyicileri olarak düşünülebilir. Ağdaki bilgisayarlar, yazıcılar ve sunucular gibi aygıtları bağlar ve verilerin ağa aktarılmasını sağlar. Anahtarlar, ağdaki aygıtların birbirleriyle ve diğer ağlarla konuşmasını mümkün kılar ve tek bir paylaşılan kaynak ağına neden olur.

 • Kablosuz Erişim Noktaları

Kablosuz erişim noktaları, adlandırıldıkları kesin işlevi yerine getirir: kablosuz bağlantıları etkinleştirme. WAP'ler bir aygıttan diğerine veri göndererek yönlendirici gibi çalışır.

 • Kablosuz Ağ Çözümleri

Mobil cihazlar ve kablosuz erişim pazarı her geçen gün genişliyor. Kullanıcıya mobilite sağlamak için giderek daha fazla uygulama ve cihaz kablosuz altyapı üzerinde çalışacak şekilde tasarlanmaktadır.

WLAN Üzerinden Ses, Elektronik Tıbbi Kayıtlar, Varlık Etiketleri, Gerçek Zamanlı Konum Servisleri ve Konuk Erişimi gibi uygulamalar her zaman açık, güvenli WLAN ihtiyacını artırmaktadır.

Akıllı telefonlar gibi tüketici cihazlarının kurumsal ağda çalışması bile bekleniyor. Artık BT personelinin bu sistemleri birlikte çalışması ve en üst düzeyde veri güvenliği ile yapması gerekiyor.

 

Desteklenen Uygulamalar:

Misafir Erişimi  - Dahili ağı güvenli tutarken yetkili ziyaretçilere kablolu ve kablosuz kontrollü Internet Erişimi sağlar.

Kablosuz VoIP  - Sektör lideri güvenilirliğe sahip IP üzerinden kesintisiz kablosuz ses

Dahili WLAN Etkin Noktaları  - Konferans salonları, lobiler, kafeteryalar ve oditoryumlar gibi stratejik konumlarda çalışan ve ziyaretçi rahatlığı için kablosuz LAN erişimi.

Kuruluş çapında WLAN  - Tüm kurumsal bina, kampüs veya genişletilmiş kuruluş genelinde yaygın, yüksek oranda kullanılabilir, yüksek performanslı kablosuz LAN erişimi.

Uzak / Şube Ofis Erişimi  - Aktarım olarak interneti veya kurumsal WAN'ı kullanarak mobil kenarın uzak ve şube ofislerine güvenli uzantıları.

Küçük Ofis, Ev Ofis ve Yol Savaşçısı Erişimi  - Kullanıcının taşınabilir, kişisel uzaktan erişim noktalarından geçtiği her yerde mobil kenarı genişletir.

Konum Takibi  - Tesisteki herhangi bir Wi-Fi cihazının konum takibini hassas bir şekilde sağlamak için kurum genelinde bir WLAN dağıtımı kullanır

RFID  - Kablosuz ağınıza ek olarak RFID, makinelere, varlıklara, kişilere veya herhangi bir anda nerede olduğunu bilmek istediğiniz herhangi bir şeye RF etiketi ekleme olanağı sağlar. 

 • Bilgi Güvenliği

Kurumların en önemli öz kaynakları arasında bulunan “verinin” ve “bilginin” hangi formda olursa olsun korunması zorunludur. Bu kıymetli kaynağın korunamaması sadece maddi kayıplara yol açmakla kalmayıp, telafisi uzun yıllar sürebilen ve sonuçları tam olarak öngörülemeyen itibar kayıplarına da sebep olabilir. Yapılan yatırımların bu tip zaaflardan dolayı zarar görmesini engellenmek için veri ve bilgi güvenliğinin bir bütün olarak düşünülmesi gerekir.

 • Data Yapısal Kablolama

Ses ve veri kablolama, yapısal kablolama, ethernet kablolama, kablolama, ağ kabloları… bunların hepsi data yapısal kablolama için kullanılan terimlerdir. Yapısal kablolama duvarlardaki bakır veya fiber kablolamadır. Veri ve telefon ağınıza bağlar. Bu kablolar olmasaydı ağ yeteneğimiz olmazdı. Bu kablolar ayrıca ethernet (PoE) teknolojisini kullanarak kameralar, kablosuz erişim noktaları ve telefonlar gibi aygıtlara güç sağlayabilir.

 • Sistem Odası Kurulumu

Bir sistem odası kurulumu, bilgisayar sunucularını ilgili bileşenleriyle birlikte depolamak, çalıştırmak ve faaliyette tutmak için kullanılan bir oda olarak açıklanabilir. Kurumsal sınıf sunucularını izlemek için işlevsel ve çevresel hizmetler sağlar. Bunlara merkezi olarak erişilebilir ve genellikle odanın dışında bulunan bir sunucu yönetim sistemi aracılığıyla yönetilebilir. Bu odalar öncelikle çalışma zamanında büyük bilgisayar kaynakları gerektiren kurumsal uygulamaları yürütmek için kullanılır. Bunlar bankacılık yazılımı, sosyal medya uygulamaları veya arama motorları gibi uygulamaları içerir.

 • Elektrik Tesisatı Kurulumu

Çoğu ofis düzeni bilgisayar, telefon ve yazıcı gibi kullanıcı ekipmanlarından oluşur. Daha sonra çıkarılabilir mobilyalar ve masa, masa gücü ve uzatma kabloları gibi elektrik bağlantıları vardır. Son olarak duvar prizleri, zemin kutuları, anahtarlar ve aydınlatma üniteleri gibi sabit elektrik tesisatı vardır. Veri kablolarının, bilgisayar ve masa ekipmanının ve gücün taşınması da yer değiştirme gereksinimlerinize tam bir anahtar teslim sağlamak için gerçekleştirilebilir.

Gereksinimler arasında veri dolapları içindeki ek elektrik soketleri, sunucu ve donanımda yükseltme koruması için ek gereksinimler bulunmaktadır. Geçici ve son elektrik kabloları, elektrik kablolarının sorunsuz bir şekilde değiştirilmesini sağlamak ve sunucuların çalışmama süresini en aza indirmek ve bu sunucularda yanlışlıkla elektrik kesintisinden kaçınmak için kullanılabilir.

 • Network Teknik Bakım Destek

Yapılan düzenli bakım, ekipmanın en iyi şekilde çalışmasını sağlar, çalışmama süresini azaltır ve kullanılabilirliği artırır; böylece, ona hizmet veren sistemleri yönetmek yerine ağınıza erişmeye odaklanabilirsiniz. Ağ donanımınızı en iyi durumda tutarak ve standartlarını koruyarak ağ ömrünü büyük ölçüde uzatabilir. Cihazlarınız ne kadar uzun süre hizmette kalırsa, donanım yatırımlarınızın getirisi de o kadar artar ve ortaklığınıza ek değer katar. İyi bakım yapılmamış ekipman arızaya veya verimsiz çalışmaya eğilimlidir. Gelen ağ destek ve bakım hizmetleri, en yüksek performans düzeylerinin korunmasını ve gelecekteki sorunların önlenmesini sağlayacaktır.

 • Network Sistemleri Danışmanlık Hizmeti

Network sistemleri danışmanlık hizmetleri, kurum ve kuruluşların sistem, ağ ve güvenlik ihtiyaçları için metodolojik bir yaklaşım temelinde siber güvenlik seviyelerini ölçmeyi ve artırmayı amaçlayan hizmetlerin tamamlayıcısıdır. Network sistemleri danışmanlık hizmetleri, kuruluşların özel ihtiyaçlarına göre atanan güvenlik danışmanları aracılığıyla sunulmaktadır.

 

Data / Network Çözümlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Network çözümleri artık bir ağ sistemi kuran neredeyse her evin veya işletmenin gereksinimidir. Ağ teknolojisi, ağ cihazlarını kullanarak neredeyse tüm dünyayı birbirine bağladı. İnsanlar farklı amaçlarla evlerinde veya iş yerlerinde ağ çözümlerine geçiyorlar; iletişim, veri depolama, bilgisayar ağı, Yazılım, ağ veya internet bağlantılarındaki bir yazıcıyı veya diğer donanım aygıtlarını bağlamak gibi çeşitli kaynakları paylaşmak için kullanıyorlar.

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım