Menü

Acil Anons Sistemleri

Acil Anons Sistemleri
Acil Anons Sistemleri

Acil Anons Sistemleri Nedir?

Acil anons ve seslendirme sistemleri; fabrikalarda, çok katlı binalarda, alışveriş merkezleri gibi geniş ve büyük her türlü işletmede yaşanabilecek olan tehlike anlarında acil durum anonslarının yapılarak çalışanların ya da ziyaretçilerin hızlı ve doğru biçimde bilgilendirerek yönlendirilmesini sağlayan sistemlerdir.

Acil anons sistemleri seslendirme ve müzik yayınına olanak sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler ile acil durumlarda haberleşmenin sağlanması ve geri planda müzik dinletilmesi kolaylıkla yapılabilmektedir. Herhangi bir tehlike anında binanın tahliyesi için gerekli olan bu sistemler insan hayatının kurtarılmasında büyük rol oynamaktadır.

Acil anons sistemlerinde en temel amaç insanların tehlike anlarında güvenli bir şekilde ortamdan tahliyesinin yapılmasıdır. Acil anons ve seslendirme sistemleri anons ve müzik yayınının dışında acil durumlarda yani tehlike anlarında insanları uyarmak için kullanılan sistemlerdir. Bu sebeple acil anons ve seslendirme sistemleri zayıf akım sistemleri içinde önemli bir yere sahiptir.  

Acil anons ve seslendirme sistemlerinde öncü firmalardan biri de Honeywell’dir. Honeywell acil anons sistemleri pek çok alanda hizmet vermektedir. Yüksek teknolojiye sahip Honeywell acil anons sistemlerini tercih ederek üstün kalitede hizmet alabilirsiniz.

Sektörde söz sahibi olan ve en çok tercih edilen acil anons sistemlerini üreten Honeywell firmasının ürünlerini sizler için temin etmekte ve projeye uygun olarak yüksek nitelikli hoparlörleri tercih ederek efektif hale getirmekteyiz.

İsteğinize bağlı olarak da acil anons sistemlerini tamamen otomatik bir hale getirebilmekte ve sizin için kurmuş olduğumuz diğer sistemlere entegre edebilmekteyiz.

 

Acil Anons Sistemleri Nasıl Çalışır?

Acil anons ve seslendirme sistemlerinin genel olarak çalışma prensibi kurulduğu alanda yayın yapılmasına dayanmaktadır. Bu sistemler hoparlörler, mikrofonlar, ampfilikatörler, mikser ve ses kontrol ünitelerinden oluşmaktadır.  Ana kumanda olarak adlandırılan alandan belli bölgelere yerleştirilmiş olan hoparlörler ile bağlantı kurularak anonsların yapılması sağlanmaktadır.

Acil anons sistemleri; yangın gibi ya da yaşanabilecek herhangi bir acil durumlarda alarm mesajlarının iletimini sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler genel amaçlı mesaj iletimi sayesinde sürekli fon müziği yayımlanması amacı ile ileri teknolojiyi kullanarak görevini yerine getirmektedir.

Acil anons ve seslendirme sistemlerinde belli başlı mikrofonlar kullanılmaktadır. Bunlar kürsü mikrofonları, masa mikrofonları ve gişe mikrofonu türündeki mikrofonlardır. Bu sistemler genel olarak kullanılan mikrofonlar aracılığı ile verici sistemlerden alıcı sistemlere iletimin sağlanması üzerine kurulmaktadır.

Bu sistemlerde anonslar canlı yapılabileceği gibi kimi zaman kayıt edilmiş olan bant yayınlar olarak da yapılabilmektedir.  Olası acil durumlarda sistemde bulunan anons kayıtları devreye girmekte ve ona göre yönlendirme yapılmaktadır.

 

Acil Anons Sistemlerinin Kullanım Alanı Nedir?

Acil anons sistemi bin kişiyi aşan tüm binalarda zorunlu olarak kullanılması gereken sistemlerden biridir. Bu sebeple fabrikalar, büyük ofisler, depolama tesisleri, kamu kurum ve kuruluşları, okullar, alışveriş merkezleri, belediyeler, hastaneler, iş merkezleri, camiler, müftülükler, sanayi siteleri, otogarlar ve tren garları, spor salonları, parklar, askeri birlikler ve oteller gibi birçok kamusal ve toplumsal alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım