Menü

İnterkom Sistemleri

İnterkom Sistemleri
İnterkom Sistemleri

İnterkom Sistemleri Nedir?

İnterkom sistemleri; diafon sistemleri ile aynı işleve sahip olan sistemlerden biridir. Ancak interkom sistemi fonksiyonel açıdan daha farklı bir yapıya sahiptir. Genel olarak interkom sistemleri apartman ve iş yerlerinde giriş çıkışlarda güvenliği sağlamak amacı ile kullanılan sistemlerdir.

Görüntülü interkom sistemleri ile anlık olarak kolaylıkla iletişim sağlanabilmektedir. Ayrıca bu sistemlerde anlık olarak görüntü alınabildiği için tanınmayan ve şüpheli kişilerin bina ve işyerlerine girişleri engellenebilmektedir.

Bu sistemler fonksiyonel ve aynı zamanda modüler kapsamda olduğu için bireysel ve çoklu kullanıcı imkanı da vermektedir. Bu sayede apartman içinde bulunan daireler kendi aralarında sesli ve görüntülü konuşma yapabilmektedir.

 

İnterkom Sistemi Nasıl Çalışır?

İnterkom sistemi çalışma prensibine bakacak olursak yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi bu sistemler diafon sistemi ile aynı işleve sahiptir. Ancak diafon sistemlerini çalışma prensibi bas konuş sistemiyken interkom sistemleri buna ek olarak güvenlik kameralarına entegre edilerek de çalışabilmektedir. Ayrıca bu sistemleri alarm sistemine de entegre ederek hırsızlık olaylarına karşı önlemlerinizi arttırabilirsiniz.

Bu sistemlerde ilk olarak alt yapıya bakarsak öncelikli olarak dijital teknolojilerin kullanıldığını ve IOT tabanlı bir sisteminin öne çıktığını görürüz. İntercom sistemi çalışmasında entegre olarak çalışacağı sistemler ile bağlantısı yapılarak kullanıcıların birbirleri ile etkili iletişim kurabileceği bir iletişim ağı oluşturulmaktadır.  Kurulan sistem sayesinde kapı çalındığında sesli ya da görüntülü yanıt vermeye yarayan ekran sistemi sayesinde çağrı reddi yapılabilmekte ve kapıcı dairesine doğrudan bağlanılabilmektedir.

İnterkom sistemlerinde de gelişmiş olan diafon sistemlerinde olduğu gibi kapı otomatiğini açma, görüntülü konuşma ve yangın alarmı çalıştırma gibi özellikleri bulunmaktadır.  İnterkom sistemi fiyatlarına bakacak olursak kullanılacak olan alanın ihtiyaçlarının önceden belirlenmesi büyük önem taşımaktadır. Sonrasında ise işlevsellik açısından kullanım alanına uygun olan sistem seçilerek kurulum yapılmaktadır. Bu sistemlerde fiyatlar sistemde bulunan fonksiyonel özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

 

İnterkom Sisteminin Kullanım Alanı Nedir?

İnterkom sistemleri klasik diafon sistemlerinin daha geliştirilmiş olan iletişim kanalıdır. Görüntülü konuşmanın yanı sıra güvenlik sağlama fonksiyonu ile birçok işyerinde, apartmanlarda ve sitelerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu sistem sayesinde ev ve işyerlerine ya da birçok kullanım alanlarına olabilecek şüpheli giriş çıkışların önüne geçilmektedir.

Kullanılacak olan yerin işlevsel ihtiyaçlarına göre interkom modelleri değişiklik gösterebilmektedir. Güvenlik ve alarm sistemlerine entegre olarak çalışabilen bu sistemler sayesinde güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkartabilirsiniz.  Güvenlik kameralarına bağlantı özelliği sayesinde otopark ve çocuk oyun alanlarının izlenmesi kolaylaşmaktadır. Ayrıca ev otomasyon sistemleri ile de uyumlu çalışabilen interkom sistemlerine uzaktan erişim sağlayarak kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Bütün bunlara ek olarak interkom sistemler bina içindeki dairelerin birbirleri ile iletişim sağlamasını kolaylaştırmaktadır.  Ayrıca bu sistemler sayesinde güvenlik görevlileri, site yönetimi ve site çevresinde yer alan market ve restaurant gibi yerler ile iletişim kolayca sağlanmaktadır.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım