Menü

Hemşire Çağrı Sistemleri

Hemşire Çağrı Sistemleri
Hemşire Çağrı Sistemleri

Hemşire Çağrı Sistemleri Nedir?

Hemşire çağrı sistemleri; hastanelerin belli alanlarına yerleştirilmiş olan ekipmanlar sayesinde acil durumlarda müdahale yapılabilmesi için hemşirelere çağrı yapılabilmesini sağlayan otomasyon sistemleridir. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile sağlık sektörü de her geçen gün daha da ileriye gitmektedir. Özellikle şehir hastaneleri projelerinin yaygınlaşması ile yapılan yatırımlarda oldukça artmaktadır. Hastaneler için oldukça önemli bir yatırım da tabi ki hemşire çağrı sistemleridir.

Hemşire çağrı sistemi acil durumlarda hastanın ya da yanında bulunan refakatçisinin kullanması ile devreye geçen ve hemşire ya da doktorun hastaya müdahale süresini azaltmak için hayati önem taşıyan sistemlerdir. Bu sistemler günümüzde oldukça önemlidir. Hemşire çağrı sistemleri sayesinde hastanelerde bulunan hastaların isteklerinin vakit kaybetmeden yerine getirilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca bu sistemler ile acil müdahale hızlıca yapılabilmekte hem de yapılan hizmetin kalitesi ölçülebilmektedir.

Hemşire çağrı sistemleri hastane odasında yatan hastanın tedavi süresi boyunca odalarında, tuvalet ve banyolarında kullanabilecekleri sistemlerdir. Bu sistemler sağlık kuruluşlarının uluslararası akreditasyon birimleri tarafından koyulan şartlarından bir tanesidir.

Hemşire çağrı sistemleri kullanımı oldukça basit ve anlaşılırdır. Bu sistemlerin maliyeti oldukça uygundur ve minimum bakım gerektirmektedir. Alarm şeklinde bir çağrı sistemi olduğu için durdurulana kadar devam etmektedir. Ayrıca hastanın kolayca uzanabileceği yerlerde olduğu için kullanım kolaylığı sağlayan sistemlerdir.

 

Hemşire Çağrı Sistemleri Nasıl Çalışır?

Hemşire çağrı sistemi hemşire ve hasta arasındaki iletişimin etkin ve kolaylıkla yapılabilmesini sağlayan sistemlerdir. Bu sistem yatak başı ünitesi, wc çağrı ünitesi, el seti ve kapı üstü koridor lambasından meydana gelmektedir.

Hemşire çağrı sisteminde odada bulunan hastanın ya da refakatçisinin odada bulunan hemşire çağrı butonuna basması ile birlikte müdahalenin yapılması gereken hastanın bilgileri ya bilgisayarda mevcut olan yazılımda görülebilmekte ya da hemşirenin görebileceği çağrı panosundan takip edilebilmektedir. Bütün bunlara ek olarak sesli uyarıda verilebilmektedir.

Tüm bu bileşenlerin birbirleri ile haberleşmesini sağlayan sistem oda kontrol ünitesidir. Oda da bulunan çağrı üniteleri ile hastanenin kontrol odasında ki entegrasyonu sağlanmaktadır.

Hemşire çağrı sisteminde yer alan tüm ekipmanlar acil durumlarda kullanılmasına uygun olarak tasarlanmıştır. Örneğin banyoda ya da wc’de hastanın düşmesi ya da kendini kötü hissetmesi gibi durumlarda yere kadar uzanan ipli çağrı butonunu kullanarak yardım çağırabilmektedir. Bunun dışında rahatsızlık anında hasta el setinde yer alan butona basarak ilk müdahale için hemşirelerin gelmesini sağlayabilmektedir.

Görüldüğü üzere hemşire çağrı sistemleri hem işitsel hem de görsel olarak ilgili hemşirelere alarm vermekte ve hasta ile hızlıca iletişime geçilmesini sağlamaktadır. 

 

Hemşire Çağrı Sistemleri Kullanım Alanı Nedir?

Hemşire çağrı sistemleri ağrılıklı olarak sağlık kuruluşlarında kullanılmaktadır.  Kullanım kolaylığı sağlayan bu sistemler şehir hastanelerinin vazgeçilmez yatırımları arasında yer almaktadır.  Bu sistem hemşire ve hasta arasındaki iletişimi hızlandırması sebebi ile hastanelerin olmazsa olmaz sistemlerinden biridir. Sistemde bulunan hemşire paneli sayesinde acil durumlarda hastaya müdahale hızlıca gerçekleştirilmektedir. Sağlık kuruluşlarının yanı sıra istenildiği takdirde bakımevi ve çocuk yuvalarına da bu sistemler kurulabilmektedir.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım