Menü

Çit ve Çevre Güvenlik Sistemleri

Çit ve Çevre Güvenlik Sistemleri
Çit ve Çevre Güvenlik Sistemleri

Çit ve Çevre Güvenlik Sistemleri Nedir?

Çit ve çevre güvenlik sistemleri; dış mekanlarda meydana gelebilecek ihlalleri önlemek amacı ile kurulan güvenlik sistemleridir. Bu sistemler açık alan korumasında ideal güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir. Fiber ve özel kablolar vasıtasıyla tesisin etrafındaki tüm hareketlerden haberdar olabileceğiniz bir teknolojidir.

Bu sistemler korunmak istenen bölgenin en dış bölgesine kurulmaktadır. Bu sayede oldukça geniş bir alanın güvenliği sağlanmaktadır. Duvar ve bahçe gibi alanların en dış sınırını belirleyen hat boyunca kurulan sistem izinsiz giriş yapacak olan kişinin yapıya yaklaşmasına izin vermeden tehdidi en uzak olan alandan algılanmasını sağlamaktadır.

Çit ve çevre güvenlik sistemleri; diğer elektronik güvenlik sistemleri ile entegre olarak çalışabilmektedir. Bu sayede bölgeye izinsiz giriş yapan kişi ya da kişiler eşzamanlı olarak izlenebilmesini ve kayıt altına alınmasına olanak sağlamaktadır.

Meydana gelebilecek şüpheli bir durumun daha sonradan incelenebilmesi amacı ile kayıtların arşivlenmesini sağlayan entegre sistemler çit ve çevre güvenliği sistemlerinin üst düzeylere çıkarılmasında büyük rol oynamaktadır. Özel mülkiyete ait olan alanların korunması için kullanılan bu güvenlik sistemleri olağan sızma ve hırsızlık gibi girişimlerin eş zamanlı olarak algılanmasını ve tehdit boyutunun büyümeden önlenmesini sağlamaktadır.

 

Çit ve Çevre Güvenlik Sistemleri Nasıl Çalışır?

Çit ve çevre güvenlik sistemleri çalışma prensibine bakacak olursak bu sistemler 3 metre aralıklar ile dizilmiş olan sensörlerin bölge işlemci ünitesine bağlanması ile oluşmaktadır. Koruma altına alınmış olan bölgede bulunan bariyer sisteminde meydana gelebilecek izinsiz girişler, tırmanmalar, darbeler ya da kesme girişimleri çit ve çevre güvenlik sistemi tarafından kolaylıkla tespit edilmektedir.

Sistemde yer alan bölge işlemci ünitesine bağlı bulunan her bir sensörün durumu elektronik olarak izlenerek analiz yapılabilmektedir.

İşleyişe bakacak olursak sistem, sensörler üzerinde meydana gelen değişiklikleri diğer sensörler üzerinde bulunan etkiler ile kıyaslayarak alarm doğruluğunu arttırmaktadır. Mevcut alarm eşiği sayesinde rüzgar ya da benzeri olan başka bir çevresel etkilerden meydana gelen titreşimlerin yanlış alarm üretmesinin önüne geçilmektedir.

Standart bir kurulumda iki parça halinde 50 adet sensörün bölge işlemci ünitesine bağlanması ile oluşmaktadır. Çalışma ısısı ise -40 derece ve +70 derece arasındadır.  Sistem; alanda yer alan tüm bölge işlemci ünitelerinin Dual COMM aracılığı ile kablolu ve kablosuz olarak merkezi kontrol yazılımına bağlanması ile tek bir merkezden yönetilmektedir.

 

Çit ve Çevre Güvenlik Sistemleri Kullanım Alanı Nedir?

Çit ve çevre güvenlik sistemlerinde tehdit oluşturabilecek herhangi bir kişi bahçenize ya da korumaya aldığınız alana girdiği an itibari ile anında haberdar olup kontrol ekranından izleyebilirsiniz. Günümüzde can ve mal güvenliği konusunda etkin rol oynayan çevre güvenlik sistemleri ile birçok alanı güvenli bir şekilde koruma altına alabilirsiniz. Özellikle çit ve çevre güvenlik sistemleri açık hava koşullarından etkilenmeden kullanılması mümkündür.

Çit çeşitleri ile koruma altına almak istediğiniz alanları çevreleyerek güvenliğinizi üst düzeye çıkartabilirsiniz.  Fiziksel çit ve çevre güvenlik sistemleri nelerdir diye soracak olursanız;  panel çit, tel çit, elektrikli çit, demir çit, çim çit ve demir çiti örnek gösterebiliriz. Çit fiyatlarına bakacak olursak kaliteli ve yüksek güvenlik sağlayan bu sistem kurulması istenen alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak, gelişmiş tesislerde fiber ve özel kablolarla çit ve çevre güvenlikleri sağlanmaktadır.

Korunmak istenen bölgenin etkin bir şekilde ve eş zamanlı olarak denetlenmesini sağlayan çevre güvenlik sistemleri birçok alanda kullanılmaktadır. Bu alanları maddeler halinde aşağıda ulaşabilirsiniz.

 • Enerji Santralleri
 • Toplu Konutlar
 • Fabrikalar
 • Depolar
 • Askeri Karargah
 • Sınır Karakolları
 • Ceza Evleri
 • Konsolosluklar
 • Havalimanları
 • Rafineriler
 • Petro Kimya Tesisleri
 • Otoparklar
 • Endüstriyel Tesisler
 • Parklar
  Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım