Menü

Sunucu Barındırma

Sunucu Barındırma
Sunucu Barındırma

Sunucu Barındırma Nedir?

Sunucu barındırma, ek bir yatırım yapmadan enerji giderlerinizi azaltarak, güvenilir ve sağlam bir şekilde fiziksel sunucular aracılığıyla gerçekleştirilen barındırma hizmetidir. Veri merkezi hizmeti sunan şirketler, sunucu barındırma konusunda oldukça deneyimlidirler. Fiziksel sunucular üzerinden gerçekleşen işlemler, profesyonel Data Center gibi sunucularda barındırılır.

Türkiye’de Turkcell Superonline Veri Merkezi, sağlam altyapısı ile uluslararası standartlara uygun bir şekilde, önemli uygulamalar barındıran sunuculara yüksek hız ve güvenli erişim ayrıcalığı sunmaktadır. Barındırma hizmeti, aynı zamanda sunucuların sürekli izlenmesini ve raporlama işlemlerinin gerçekleşmesiyle iş akışının devamını desteklemektedir.

Sunucu barındırma fiyatları, genel olarak firmalara yük olacak miktarda değildir. Alınan hizmet karşılığında verilen ücret çok küçük miktarlarda kalmaktadır. Sunucu barındırma fiyatları firmalara göre ve sunulacak işin kalitesine göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

Sunucu Barındırma Nasıl Çalışır?

Sunucu barındırmada, sunucunuz için veri merkezinde özel bir alan tahsis edilir. Sunucunuza ihtiyaca göre arzu edilen bant genişliğinde hızlı ve kaliteli internet erişimi sağlanır. Sunucu barındırma hizmeti alan kullanıcı, müşteri kontrol panelinden sunucusuna internetten erişebilir ve dilerse uzaktan bağlantı kurarak sunucusunu yönetebilir.

Sunucu barındırma hizmeti sunan şirketler, müşteri taleplerine veya ihtiyaçlarına göre, TIER III TIER II veri merkezlerini kullanabilirler. Bu veri merkezlerinde bileşenler yedekli olduğundan dolayı bakım ve buna benzer durumlarda bileşenler devre dışı bırakılsa bile sistem bundan etkilenmez.

Bazı barındırma kabin çeşitleri;

  • 1-5U paylaşımlı kabin
  • 11U paylaşımsız kabin
  • 1-5U paylaşımlı kabin
  • 10U paylaşımsız kabin

Örnekleri arttırmak mümkündür. Her kabinin kendine ait farklı özellikleri bulunmaktadır. Müşteri ihtiyacına göre tercihte bulunabilmektedir.

 

Sunucu Barındırma Teknik Özellikleri Nelerdir?

Sunucu barındırma hizmeti teknik aygıtlar sayesinde gerçekleştirilir. Fiziksel sunucu barındırma hizmetlerinde üstün özellikli Profesyonel Data Center ortamları kullanılır. Müşteri taleplerine göre farklı özelliklerde bant genişliği ve kabin çeşitleri bulunmaktadır. Sunucu barındırma hizmetinde profesyonel ekipler görev alır. İnternet için sağlanan altyapı hız konusunda en üst düzeyde erişim imkânı sağlar. Kesintisiz ve kaliteli hizmet sunmaya uygun teknik aygıtlar kullanılır.

 

Sunucu Barındırma Kullanım Alanları Nerelerdir?

Sunucu barındırma hizmeti kullanım alanları gittikçe yaygınlaşıyor. Fiziksel ve profesyonel ortamda sunucu barındırmak isteyen şirketler, barındırma hizmetini öncelikli olarak tercih ederler.

Enerji tasarrufu sağlayarak maliyet azaltmak isteyen firmalar, internet erişiminde gerektiği gibi yararlanamayan şirketler, altyapı yetersizliği sebebiyle profesyonel desteğe ihtiyaç duyanlar, yüksek performans seviyesinde müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermek isteyenler, en yeni teknolojileri tercih edip en iyi verimliliği elde etmek isteyen firmalar sunucu barındırma hizmetlerinden yararlanırlar.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım