Menü

HONEYWELL

Honeywell Markası Tarihçesi

1927'de, Minneapolis Honeywell Regülatör Şirketi, Alfred Butz'un sıcaklık kontrol şirketi (1885) ve Mark Honeywell'in su ısıtıcı şirketi (1906) birleşmesiyle kuruldu. 1957'de Honeywell, Ratheon ile birlikte ABD'deki ilk bilgisayarlardan biri olan Datamatic 1000'i tanıttı. İki yıl sonra Honeywell'in 800 ve 400 modelleri gelişmiş özellikler için sağlam bir ün kazandı. 1960'ların ortalarında Honeywell'in 200 serisi IBM'e ciddi bir rekabet sağladı. IBM'in Sistem / 360'ı tanıtmak hızlandırmasına neden oldu. 1966'da Honeywell Bilgisayar Kontrol Şirketi'nin mini bilgisayar hattını satın aldı. Bilgisayar bölümü, Honeywell Information Systems, Inc. olarak yeniden adlandırıldı. 

New York Borsası’nda da işlem gören Honeywell Fortune 100 listesinde bulunan bir firmadır. Honeywell ‘in NYSE ‘deki kısaltması HON ‘dur. Köklü bir Amerikan markası olmasına karşın bir çok global satın alma ile büyümüştür. İngiltere’de, Almanya’da, Asya’da bir çok irili ufaklı yangın algılama markalarını da bünyesine katarak bir numaralı oyuncu haline gelmiştir. Bugün can ve mal güvenliğini sağlayan önemli bir zayıf akım sistemi olan yangın alarm ürünlerinde Dünya’da herkes tercih etmektedir. İngiltere’de Gent, Almanya’da Esser markaları sonradan Honeywell ‘in bünyesine katılarak büyümüş markalardan bazılarıdır.

 

Honeywell Markası Başarıları

Honeywell, özel tüketicilerden büyük şirketlere ve hükümetlere kadar çok çeşitli müşteriler için çeşitli ticari ve tüketici ürünleri, mühendislik hizmetleri ve havacılık sistemleri üreten çok uluslu bir Amerikan holding şirketidir. Bir Fortune 100 şirketi olan Honeywell, 2012 yılında Fortune 500 Amerika sıralamasında 77. sırada yer aldı. Şirketin merkezi Morristown, New Jersey'de bulunmaktadır. Şirket ve kurumsal öncülleri, 7 Aralık 1925'ten 9 Şubat 2008'e kadar Dow Jones Sanayi Ortalama Endeksi'nin bir parçasıydı.

 

Honeywell Hangi Ülkenin Markası?

Honeywell, dünya çapında çeşitlendirilmiş bir teknoloji ve üretim şirketi olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet göstermektedir. Havacılık ve Uzay segmenti, uçaklar ve araçlar için ürün, yazılım ve hizmetler sunmaktadır. Bu segment yardımcı güç üniteleri, sevk motorları, entegre aviyonik, çevre kontrol ve elektrik güç sistemleri, motor kontrolleri, uçuş güvenliği, iletişim, navigasyon donanımı, veri ve yazılım uygulamaları, radar ve gözetim sistemleri, uçak aydınlatması, gelişmiş sistemler ve aletler, uydu ve uzay bileşenleri ve uçak tekerlekleri ve frenleri; yedek parçalar; onarım, revizyon ve bakım hizmetleri; satış sonrası için bağlantılı çözümler ve veri hizmetleri ile kablosuz bağlantı, yönetim ve teknik hizmetler sağlar.

 

Honeywell Faaliyet Alanları Nelerdir?

Şirketin Honeywell Building Technologies segmentinde ürünler, enerji yönetimi için sensörler, anahtarlar, kontrol sistemleri ve aletler gibi yazılım, çözümler ve teknolojiler; giriş kontrolu; video izleme; yangın ürünleri; uzaktan hasta izleme sistemleri; gelişmiş yazılım uygulamaları; ve sistemlerin kurulumu, bakımı ve yükseltmeleri. Performans Malzemeleri ve Teknolojileri bölümü, katalizörler ve adsorbanlar, ekipman ve danışmanlık hizmetleri de dahil olmak üzere proses teknolojisi ürünleri geliştirmekte ve üretmektedir. Şirketin Güvenlik ve Verimlilik Çözümleri segmenti ürünler, yazılımlar ve bağlı çözümler sunar.

Güvenlik ürünleri kişisel koruma ekipmanı, giyim eşyası, teçhizat ve ayakkabıyı; gaz algılama teknolojisi; ve bulut tabanlı bildirim ve acil mesajlaşma. Bu segmentin üretkenlik çözümleri ürünleri ve hizmetleri arasında mobil cihazlar ve yazılımlar; tedarik zinciri ve depo otomasyon ekipmanları, yazılım ve çözümleri; özel tasarlanmış sensörler, anahtarlar ve kontroller; ve yazılım tabanlı veri ve varlık yönetimi verimlilik çözümleri sunar.

 

Honeywell Ürünleri Nelerdir?

Honeywell sürekli olarak geniş çaplı bağlantılı erişim kontrolü, entegre güvenlik, davetsiz misafir algılama, yangın ve video gözetim sistemlerini yeniliyor ve güncelliyor ve sık sık yeni ürünler piyasaya sürülüyor.

  • Enterprise Buildings ile Tüm binanın kontrolünü yöneticilere vermektedir. Kurumsal binalar için oldukça faydalı olan sisteme Command and Control Suite ile CCS R200’de eklendi.

  • Honeywell, güvenlik yönetimi kamera modelleri MAXPRO NVR, VMS ve Pro-Watch ile sunmaktadır.

  • Ayrıca, bağlantıyı geliştirmek için Nesnelerin İnterneti'nden (IoT) yararlanan gelişmiş dijital video yönetim yazılımı DVM R620 bulunmaktadır.

  • Şirket, VEA teknolojisinde, hem mavi hem de kırmızı ışık teknolojisi sunmaktadır.

  • Ayrıca, güvenlik panelleri için istikrarlı ve güvenilir bir ağ sağlayacağını ve gelişmekte olan ev güvenlik teknolojilerine karşı geleceğe yönelik kanıtlama ile uzun ömür sağlayacağını söyleyen LTE hücresel iletişim cihazları bulunmaktadır.

  • Honeywell, ev güvenlik ürünleriyle entegre olan yeni, profesyonel olarak kurulmuş, açık hava video kamerası Total Connect IPCAM-WOC1’i sunmaktadır.

  • Honeywell, evler ve küçük işletmeler için kendi kendini denetleyen bir kablosuz güvenlik sistemi olan Total Connect Box ve Total Connect Pro Manager’ı sunmaktadır. Total Connect Box, hem Ethernet hem de GPRS iletişim cihazlarıyla kurulabilen kompakt bir güvenlik sistemi ve ayrıca kablolamayı en aza indirmek için isteğe bağlı bir Wi-Fi / Bluetooth modülü sağlar.

  • Ayrıca Honeywell’in Notifier, Esser, Morley ve Firelite Akıllı Adreslenebilir Yangın Sistemleri gibi birçok önde gelen marka ile ortaklığı bulunmaktadır.

 

Honeywell Markası Servis ve Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Ürünler ne kadar iyi olursa olsun her zaman bir sorun çıkma ve tam kurulumunda bir aksilik yaşanma ihtimali vardır. NETSER Grup olarak sizlere en iyi hizmeti en iyi ekiple sağlamaktayız. Ürünlerinizi ilk günkü gibi uzun yıllar koruya bilirsiniz.

 

Honeywell Türkiye Yetkili Distribütörü ve Bayileri

Honeywell markasının Türkiye, Türki Cumhuriyetler ve KKTC distribütörü Netser ‘dir. Bu ürünün tedariği, teknik hizmetini ve şartname desteğini almak için MN İletişim ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Honeywell Fiyatları Nelerdir?

Honeywell birden çok çözümü ve her çözüme farklı ürünleri bulunmaktadır. İhtiyacınız olan ürünü tam olarak belirlenmek ve konu hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki fiyat teklif formunu doldurabilirsiniz. İlgili birimimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.