Menü
Blog

Netser Grup Zayıf Akım Sistem Uzmanını Nasıl Tanımlıyor?

A+ A-
  1. CCTV (kapalı devre kamera sistemleri), Yangın algılama sistemleri, Kartlı Geçiş Sistemleri, Acil Anons Sistemleri, Bina Otomasyon Sistemleri, Network ve TCP/IP gibi zayıf akım sistemleri ve alt yapısı hakkında bilgi sahibi olmalı.
  2. Bu konularda uzmanlık için Teknik eğitim veren eğitim kurumlarında özellikle Elektrik, Elektronik ve Haberleşme bölümlerinden mezun olmaları beklenmektedir.
  3. Global zayıf akım sistemleri ürünlerinin (Honeywell, Esser, Axis gibi partneri olduğumuz markalar da olabilir, rakibi olduğumuz Bosch gibi markalar da) devreye alım yöntemleri hakkında bilgi sahibi olması tercih sebebi olabilir,
  4. Uygulanacak projeler üzerine çalışmalar yapmak, zayıf akım projelerini irdelemeli ve proje çözümü oluşturmalıdır
  5. Zayıf akım sistemlerinde bulunan elektronik cihazlar hakkında bilgi sahibi olmalı (Örneğin; Dedektör, Buton, Flaşör, Kamera, NVR, Kart okuyucu,  vb.)
  6. Projelerin, gelişim ve uygulama aşamasındaki toplantılarına katılır ve sonuçları raporlar.
  7. Satışı yapılmış projelerin devreye alım safhasına gelene kadar ki süreçten, devreye alım süresince de aktif rol alır.
  8. Projelerin optimum zaman, maliyet ve işgücüyle yönetilmesini sağlar.
  9. CAD programları hakkında bilgi sahibi olmalı.
  10. Özellikle Yangın Algılama Sistemleri için Binaların Yangından Korunma Yönetmeliğine ve EN-54 standartlarına hakim olmalı.

 

İlgili Görseller