Menü

PDKS

PDKS
PDKS

PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) Nedir?

PDKS anlamı “Personel Devam Kontrol Sistemi” olsa daha çok Personel Takip Sistemi olarak IT, İK, muhasebe ve satın alma birimlerince telaffuz edilmektedir. Personel geçiş sistemleriyle entegre şekilde çalışarak personelin idari süreçlerinin (puantaj hesabı gibi) takibi açısından raporlama gerekmektedir. Bordrolama, maaş hesabı, personel giriş-çıkış saatleri, anlık personel izleme, izin takibi, personel devam takibi gibi kurumlara farklı yararları bulunmaktadır. PDKS açılımı olarak iki ana kısımdan oluşmaktadır; PDKS cihazı ve PDKS programı. Bunların çalışma prensiplerini aşağıdaki kısımda detaylı anlatılacak olan PDKS sistemleri ve PDKS amacını daha iyi anlamak açısından önemlidir.

 

PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) Nasıl Çalışır?

PDKS firmaları arasında bir çok yerli ve yabancı cihazlar ve yazılımlar bulunmaktadır. Her firmanın öne çıkan yazılımsal ve donanımsal özellikleri kadar satın aldığınız destek ve bakım firmasının katkıları da önemlidir. PDKS sistemleri, farklı cihazlarla beraber kullanarak personellere kolaylık sağlanabilir. Biyometrik geçiş sistemleri, iris okuma, kartlı okuyucu, yüz tanıma sistemi, parmak izi okuyucu sistemleri, avuç içi damar okuyucularıyla beraber çalışarak bina giriş çıkışlarına veya özel birimlerin (IT odası, beyaz oda, kasa odası vb.) kapılarına konularak PDKS entegrasyon gerçekleşir.

 

PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi)‘nin Teknik Özellikleri Nelerdir?

PDKS eğitimi gerekse de hızlı bir kullanım açıklamasıyla tüm personel takip sistemleri ve cihazları kolaylıkla kullanılabilir. İşletmelerde daha çok İnsan Kaynakları ve Muhasebe birimleri tarafından kullanılan ve raporlaması yapılan PDKS, makineleşme kapsamında iş yükünü kolaylaştırmaktadır. PDKS KVKK konusunda güncel yeni yönetmeliklerle beraber, kullanım sırasında personelden izin ve imza almak gerekmektedir. Bu anlamda, avukat ve müşavirlerden bilgi ve KVKK konusunda destek almak en doğrusudur. Personel takip sistem yazılımında edinebileceğin başlıca raporlar aşağıdaki şekildedir:

 • Gelmeyen Personel,
 • Erken Çıkan Personel,
 • Geç Gelen Personel,
 • İzinli Personel,
 • Personel Vardiyaları,
 • Tüm Personel Raporu,
 • Fazla Mesai Raporu,
 • Günlük PDKS Puantaj,
 • Aylık PDKS Puantaj.p

Tüm bu özelliklere ek olarak, personellerin kontrol altına tutarak ay sonu tüm idari birimlerinin bordro yazılımlarıyla da birlikte çalışması sağlanır. İlave entegrasyon ve yazılım gerektirebilecek bu durumlarda ise; LOGO muhasebe, Micro, Netsis, Meyer, CPM yazılım gibi üçüncü parti muhasebe ve ERP yazılımlarıyla PDKS birlikte çalışması için karşılıklı veya tek yönlü data paylaşımı gerekmektedir. PDKS destek alarak da bu çözümler gerçekleştirilir. Personel takip sistemlerinin kullandığı yazılım (MySQL, Java, Firebird, Access vb) altyapısı bu veri tabanı haberleşmesinde önemlidir. PDKS programına göre kullanım amacına kişiselleştirilebilen yazılımlarda bulunmaktadır.

 

PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) Kullanım Alanı Nedir?

PDKS programları küçük işletmelerden büyük işletmelere kadar 2-1000+ tüm çalışan kapasitesindeki kurumlarda kullanılabilir. Web pdks üzerinden de kullanılabildiği için personel takip sistemi kamu işletmelerinden endüstriyel tesislere kadar çok farklı yapılarda kullanılmaktadır.

PDKS İstanbul ‘daki birçok işletmede yaygın olarak kullanılmaktadır. PDKS kurulumu hızlıca gerçekleştirilebilen ve yazılımı uzaktan indirilebilecek bir ürün olduğu için her koşulda kullanıma uygundur. PDKS sistemi İzmir kurulu sistemler anlamında ilk beş sırada sayılabilir. Fabrika, otel, restoran vb. işletmeler açısından pdks yazılım ve pdks mobil olarak kullanım alanları her gün genişlemektedir. Uzakta çalışan şube veya şantiye personelleri için bile uygun fiyatlı PDKS sistemi alınmaktadır. Örneğin, iki kişilik bir kafede veya ufak dükkanlarda bile yatırımcılar tarafından personelin kaliteli zaman yönetimini takip etmek açısından gereklidir.

 

PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) Hangi Markalarla Çalışıyoruz?

PDKS firmaları bir çok farklı markanın cihazı ve yazılımı bulunmaktadır. Personel yönetimi ve çalışan verimlilik açısından PDKS yazılımlarıyla beraber çalışan ERP ve bordro programları bu sistemi, tüm firmalar için zorunlu hale getirmiştir. Objektif ve sürekli değerlendirme için pdks programı seçiminde dikkat edilmelidir. PDKS markaları arasında, Honeywell Win-Pak pdks, Honeywell Pro-Watch kartlı geçiş yazılımı, ZkTeco, Perkotek, Meyer, UTC Kilsen gibi bir çok markanın desteğini ve bakımını gerçekleştirmekteyiz.

  Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım