Menü

Kurumsal İnternet Hizmetleri

Kurumsal İnternet Hizmetleri
Kurumsal İnternet Hizmetleri

Kurumsal İnternet Hizmetleri Nedir?

İnternet bilindiği üzere günümüzün başta gelen ihtiyaçlarından biridir.  Günlük hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri olan internet iş hayatında da oldukça önemli bir yere sahiptir.  Mevcut işleyişin devam etmesi, sürdürülebilirliğin sağlanması ve tabi ki iletişim olanaklarının devamlılığı internet sayesinde daha da kolaylaşmaktadır.

Kişisel olarak günlük hayatımızda kullandığımız internetin dışında profesyonel kullanıma hitap eden kurumsal internet çeşidi de bulunmaktadır.  Profesyonel hayatın ihtiyaç duyduğu hizmeti sunan ve karşılayan internet çeşidine kurumsal internet adı verilmektedir.

Kurumsal internet sabit IP adreslerinin bulunduğu ve çalışma sırasında kolaylık sağlayan türdendir. Sabit (static) IPV4 ve IPV6 adreslerinin sağlandığı kurumsal internette gerçek IP adresi sunulmaktadır. Yani CGN (Carrier Grade Nat) içermeyen internet, uç ekipmanınızda gerçek olan IP’nizi görme şansı tanımaktadır.  IPSec ve Port Forwarding (Port Yönlendirme) gibi güncel olan ihtiyaçlarınız kolaylıkla karşılanır.

 

Kurumsal İnternet Hizmetleri Nasıl Çalışır?

Kurumsal internet hizmeti; firmalara hizmet sağlayıcılar tarafından verilmektedir. Hizmet, kurumunuza özel olarak tahsis edilmiş fiber optik kablo üzerinden sağlanmaktadır.  Bu sayede hizmet sağlayıcı firma en hızlı ve güvenilir olan interneti kurumunuz ile buluşturmaktadır.

Fiber internet, yüksek hızlı internet teknolojisini verilen isimdir. Fiber internet hizmeti ADSL’den oldukça hızlıdır. Bunun sebebi iletinin fiber optik denilen kablolar aracılığı ile yapılmasıdır.  ADSL internet bağlantısı bakır telefon kabloları üzerinden gerçekleştirilirken fiber internette veri aktarımı saç teli kalınlığındaki cam tellerden oluşan fiber kablolar ışık hızında iletimin olmasını sağlamaktadır.

Fiber kablolar sayesinde internet hızı 1000 Mbps’ye kadar çıkabilmektedir.  Standart ADSL paketlerinde hızın 24 Mbps ‘ye kadar çıktığı düşünülürse fiber internetin ne kadar hızlı olduğu görülmektedir. Fiber internet sayesinde sizde firmanız için hızlı ve kaliteli kurumsal internet hizmetini alabilirsiniz.

 

Kurumsal İnternet Hizmetinin Kullanım Alanı Nedir?

Kurumsal internet hizmetlerinin kullanım alanına bakacak olursak adından da anlaşılacağı üzere bireysel kullanımın dışında kurumlar tarafından kullanılan ve onlar için özel olarak sunulan hizmetler olduğunu kolayca anlayabiliriz.

İnternet servisi günümüzde tüm kullanıcılar için önemli bir yere sahipken kurumlar açısından kurumsal internet hizmetleri hayati önem taşımaktadır. Tümleşik iletişim sistemleri ile hayatımızın her alanında yer alan internet kurumlar için kurumsal internet adı altında vazgeçilmez ihtiyaçlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Turkcell kurumsal internet paketleri ile sizlerde firmanız için gerekli olan kurumsal hizmeti üstün performans ve kalitede alabilirsiniz.  Ayrıca ihtiyaç halinde turkcell kurumsal ek internet paketleri arasından seçim yaparak uygun fiyatlarda kaliteli hizmetten yararlanabilirsiniz.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım