Menü

Geçiş Sistemleri Kartları

Geçiş Sistemleri Kartları
Geçiş Sistemleri Kartları

Geçiş Sistemleri Kartları Nedir?

HID prox kartları, günlük işlevlerinde proximity teknolojisini sağlayan bir kimlik kartıdır. HID kartlar, diğer RFID kartlar ve akıllı kartlar, erişim kontrolü ve toplu taşıma ve çalışan kimliği gibi diğer işlevler için popülerdir.

 

HID Kartlar Nasıl Çalışır?

HID proxy kartı, radyo frekanslarını (RFID) veya kimlik kartına gömülü özel bir mikroişlemciyi kullanır. Kartlar, Fargo HDP5000 Kimlik kartı yazıcısı gibi genellikle özel bir kodlayıcı ile yapılan baskı üzerine kodlanır. RFID antenli kimlik kartlarında, kodlanmış bilgileri tutan bir kimlik kartına gömülü küçük radyo alıcıları bulunur. Bir erişim kartı okuyucusuna yakın tutulduğunda, kartın anteninde kodlanan bilgiler okuyucu ile değiştirilir ve doğrulanır.

 

HID Kartların Teknik Özellikleri Nelerdir?

Güvenlik endüstrisine ek olarak, erişim kontrolü dünyadaki birçok kuruluş arasında sürekli büyümesini sürdürmektedir. Çoğunluğu erişim kontrolü, biletleme, geçiş ücreti, zaman ve katılım ve diğer uygulamalar için bir tür proximity kartı veya MIFARE kartı kullanıyor.

Ancak, bir proximity kartını bir MIFARE kartıyla karıştırmak kolaydır. İki teknoloji kartı seçeneği arasındaki temel farklar şunlardır:

 • Proximity Kartlar

Proximity kartına gömülü mikroçipin yalnızca bir işlevi vardır: Proxy kartı okuyucusuna kartın kimlik numarasını ve / veya site tesis kod numarasını sağlamak, böylece uzak bir bilgisayarla doğrulanabilir.

Birçok erişim kontrol sistemi yalnızca kimlik numaralarını okur ve akıllı kartta bulunan kullanılabilir belleği gerektirmez. Proxy kartları - HID 1386 prox kartı gibi - kapı erişiminde yaygın olarak kullanılır.

 • MIFARE Kartlar

Avrupa'daki toplu taşıma sistemleri için geliştirilen MIFARE kartları ve kart okuyucuları getirdiği kolaylık ve yenilik nedeniyle hızla yaygınlaştı.

Günümüzde MIFARE kartları, gömülü mikroçip ve bellek nedeniyle kimlik, kimlik doğrulama ve kartta bilgi sağlayabilir. Çok dayanıklı olan bu kartlar, hassas bilgilerinizi güvende tutarlar. Şifreleme anahtarları, kimlik doğrulanana kadar MIFARE kartı ve kart okuyucu verilerin yayılmasını önler.

MIFARE kartlarının standart Proximity kartından üç ana farkı bulunur:

 1. Bir MIFARE kartının frekansı 13.56 Mhz'dir. Standart Proximity kartı 125KHz'dir.
 2. Standart MIFARE kartı 32 bit seri numarası ile programlanmıştır. Bu rastgele bir sayıdır ve tesis kodu içermez. Çoğu Proximity kart, 26-bit yaklaşım kartı yapılandırmaları dahilinde bir tesis kodu kullanır.
 3. Bir MIFARE kartının değerleri depolamak için genellikle 1 kilobayta kadar veri belleği vardır. Proximity kartının ise veri saklama kapasitesi yoktur.

Bir MIFARE kartı, ekstra bir yazılım sayesinde birden fazla kimlik bilgisiyle programlanabilir. MIFARE kartları ayrıca nakit veya ön ödemeli üyelik kartı olarak da kullanılabilir.

 • RFID Okuyucular ve Prox Kart Okuyucular

Kart okuyucularının 13.56 KHz teknoloji kartlarını “okuyabildiğinden” emin olmak önemlidir; okuyucular yalnızca 125KHz frekansını okuyabilir. Ayrıca, MIFARE kartları benzersiz bir 32 bit sayı ile önceden kodlanmış olarak gelir, bu nedenle yazılımınızın 32 bit formatlarını okuyabildiğinden emin olmak gerekir.

 

HID Kartlarının Kullanım Alanı Nedir?

HID kartları, fiziksel ve mantıksal erişim kontrolü için çeşitli form faktörlerinde güvenli akıllı kart kimliklerinin ve kimlik bilgilerinin eksiksiz bir çözümünün yanı sıra bina ve bilgisayar erişimi, transit ödeme, nakitsiz satış, biyometri ve diğer uygulamalar için birleşik çözümler sunar.

HID kartları, etiketler ve anahtarlıklar gibi en geniş akıllı kart tabanlı kimlik bilgilerini sunar. HID, portföyünün bir parçası olarak tek teknoloji, çoklu teknoloji ve temas çip tabanlı akıllı kartların yanı sıra teknoloji dışı kimlikler sunar.

 • iCLASS® Seos®Mikroişlemci kartları ve akıllı telefonlar için son teknoloji ürünü, SIO özellikli, yüksek güvenlikli akıllı kart kimlik bilgileri
 • iCLASS SE®Yüksek frekanslı ve ultra yüksek frekanslı SIO uyumlu kimlik bilgileri
 • iCLASS®Yüksek frekanslı, güvenli temassız akıllı kart kimlik bilgileri
 • ActivID® Güvenli Çok Faktörlü KimlikDoğrulama simgeleri: güvenli verilere ve bulut uygulamalarına erişmek için güçlü kimlik doğrulama
 • Crescendo® Birleştirilmişfiziksel ve BT erişimi için yüksek güvenlikli kimlik doğrulayıcılar. PKI, FIDO ve daha fazlası.
 • FlexSmart® / MIFARE® DESFire®Yüksek frekanslı, temassız akıllı kart kimlik bilgileri
 • Temassız akıllı kart kimlik bilgileri için HITAGDüşük Frekanslı güvenli çözüm
 • HID ProximityFiziksel erişim kontrolü için düşük frekanslı, giriş seviyesi yakınlık kartları
 • Indala® ProximityFiziksel erişim kontrolü için düşük frekanslı giriş seviyesi yakınlık kartları
 • UltraCard®Teknoloji Dışı Kimlik Kartları
 • LEGIC®Yüksek Frekans, temassız akıllı kart kimlik bilgileri
  Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım