Menü

Network Sistemleri Danışmanlık Hizmeti

Network Sistemleri Danışmanlık Hizmeti
Network Sistemleri Danışmanlık Hizmeti

Network Sistemleri Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Danışmanlık hizmeti; bir kurum veya kişiye uzman olduğu alan ile ilgili olarak yön verebilecek bilgi verme işidir. Aynı zamanda danışmanlık hizmeti karşınızdaki kişi ya da kuruma uzman olduğu alanda bildiklerini değil bilmediklerini öğretme hizmetidir.

Network sistemleri danışmanlığı özel bir alanda uzman olan kişi ya da kişilerin sahip oldukları bilgi ve becerileri belli bir zaman içerisinde hizmet verdikleri kurum ya da kuruluşa tanımlanmış iş tarifine uygun olarak aktarması işine danışmanlık denilmektedir. İş hayatındaki kesintisiz ve lokasyon bağımsız çalışma koşullları, network ve ağ yapılarını tekrar tekrar kontrol ve sağlam bir temele oturtmayı gerektirmektedir.

Profesyonel ağ sistemleri danışmanlık hizmetleri her geçen gün yeni alanların ortaya çıkması ile bir hayli genişlemekte ve artan talepler için yeni danışmanlar yetiştirerek talebi karşılamaya çalışmaktadır. Burada önemli olan nokta danışman olarak görev alan kişilerin verilen danışmanlık hizmeti konusunda tecrübeli ve uzman kişiler olmasıdır.

Artan veri ve ağ yatırımları sonrasında, network danışmanlık hizmetleri son yıllar içinde ülkemizde hızlı bir şekilde yükselişe geçmiş durumdadır. Kuruluşlar ve işletmeler pazarlamadan, marka bilinirliğine, insan kaynaklarından muhasebeye kadar birçok konuda alanında uzman olan danışmanlık firmalarından hizmet alarak sorunlarını çözmek, doğru stratejiyi öğrenmek ve uygulamak isterler. Bir yandan müşterinin ihtiyaçlarına odaklanırken bir yandan maliyet ve zamanı kontrol etmek için tüm bilgi teknolojileri (IT) alanındaki yetkinliklere hakim olmak gerekir.

Teknolojik danışmanlık hizmeti; mevcut network yapılarının analizi, ileriye dönük planlanması, servislerin kontrolü ve sonrasında satın alma, kurulum ve entegrasyon gerektirdiği için bu tarz özel konularda, yetkilenmiş Netser gibi tecrübeli ve köklü firmalardan bilgi almakta fayda olacatır. Bu hizmeti veren firmalar kuruluşların sorunları ve zorlukları tespit etmelerine ve çözmelerine yardım ederek daha iyi çalışmalarını ve rakipleri ile daha iyi rekabet etmelerini sağlamaktadır.

Danışmanlık firmalarında işletmelerin hedeflere ulaşmasına ve sorunları çözmelerine yardımcı olacak danışmanlar görev almaktadır. İşletmeler genel olarak mevcut personelini desteklemek ve tam zamanlı bir çalışanın işe alınması maliyetlerinden tasarruf etmek amacı ile danışman kiralamaktadırlar.

 

Network Sistemleri Danışmanlık Hizmeti Nasıl Çalışır?

Danışmanlık hizmeti çalışma prensibine bakacak olursak öncelikle danışmanlık hizmeti için bu hizmeti veren firmalar ile iletişime geçmeniz ve iş birliği yapmak istediğiniz firmayı seçmeniz gerekmektedir. Network ürünleri ve ağ yapıları konusunda tecrübeli ve 7/24 destek hizmeti sağlayabilen, ve periyodik server/sunucu bakımlarını gerçekleştirebilecek bir network firması olması önemlidir. Zira, farklı global data-network markalarıyla partnerliği ve anlaşması bulunması da marka bağımsız doğru yönlendirme yapması açısından doğru olacaktır.

Danışmanlık hizmeti alacak olan işletmelerin hangi konularda danışmanlık almak istediği ve gerekli olduğu alanlar danışmanlık firması ile karşılıklı olarak görüşülüp belirlenmektedir. Network danışmanlığının sizlere sağlayacağı en önemli özellikleri aşağıdaki şekilde sıraladık:

  1. Network operasyon giderlerinde optimizasyon,
  2. Bulut teknolojiler konusunda bilgilendirme,
  3. İş sürekliliğin kontrolü,
  4. Doğal afetlere karşı ağ yapılarının yedeklenmesi ve kontrolü,
  5. Ölçeklenebilir bir yapının kurulması,
  6. Network yönetim maliyetlerinde düşüş,

Gerekli proje prosedürleri yerine getirilerek danışmanlık sözleşmesi imzalanması sonrasında ise danışmanlık hizmeti verilmeye başlayacaktır. Öncelikle işletmeler danışmanlık alacağı uzman ile tanıştırılmakta ve sonrasında yol haritası çizilmektedir. Karşılıklı iletişim, güven, bilgi ve bilgilendirme aşamalarının bu süreçte detaylı olarak ortaya konulması oldukça önemlidir.

Danışmanlarında hizmet vereceği işletme hakkında gerekli olan bilgileri öğrenmesi oldukça önemlidir. Planlama yapıldıktan sonra alınacak olan danışmanlık hizmetinin sıralaması belirlenmelidir. Alınacak olan danışmanlık hizmeti kısa ya da uzun süreli olabilmektedir.

Network ve ağ danışman olarak hizmet veren kişilerin sahip oldukları bilgiler hizmet verilen kuruluşun sahip olduğu bilgilerden farklı ve yenilikçi olmalıdır. Network proje ve sistem danışmanlığı Ayrıca danışmanların tarafsızlık ilkesine bağlı kalmak koşulu ile hizmet verdiği kuruluşun çıkarlarını gözetmesi gerekmektedir. Son olarak elde edilen sonuçları kurum ile paylaşarak yol gösterici stratejilerin oluşturulmasını sağlamalıdır. 

 

Network Sistemleri Danışmanlık Hizmetinin Kullanım Alanı Nedir?

Danışmanlık hizmetleri son yıllarda bir hayli artmış durumdadır. Özellikle KOBİ’ler markalaşmadan pazarlamaya ya da insan kaynakları alanında uzman danışman firmalardan hizmet alarak büyümeyi ve rakipleri ile rekabet etmeyi kolaylaştırmaktadır.

Günümüzde faaliyeti sürdüren KOBİ’ler işletmelerinin gelişimi ve ilerlemesi için sürekli dışarıdan hizmet alma yolunu tercih etmektedir. Bunun en temel sebebi küçük ve orta büyüklükte olan bu yapıların teknik bilgilerden yönetimsel bilgilere birçok alanda uzman kişileri bünyelerinde bulundurmamalarıdır. Bunun için gerekli durumlarda danışmanlık firmalarından danışmanlık hizmeti alarak bu açığı kapatmaktadırlar.

Danışmanlık hizmeti kullanım kapsamı tabi KOBİ’ler ile sınırlı değildir. Her sektörden kişi ya da kurumlar ihtiyaç duyduğu alanlarda danışmanlık firmalarının uzman danışmanlarından danışmanlık hizmeti alabilmektedir.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım