Menü
Blog

Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

A+ A-

Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

 

Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

Günümüzde güvenlik herkesin ortak kaygısı halindedir. Evinde ve işyerinde güvenlik isteyen herkes güvenlik sistemleri kullanmaktadır. Hiç kimse sevdiği insanlara ve sahip olduklarına bir zarar gelmesini istemez. İnsanlar, kendi çabalarıyla ne kadar tedbir alırlarsa alsınlar, evlerimiz ve işyerlerimiz her zaman tehlike altındadır. Yaşanabilecek tehlikelere karşı güvenlik sistemleri kullanılarak tedbir alınabilir.

Teknolojinin, insanlara kazandırdığı en önemli faydalardan biri güvenlik sistemleri olmuştur. Beklenmedik sorunlar yaşandığı zamanlarda, güvenlik sistemleri kullanıyor olmak kişileri büyük zararlardan kurtarır.

Güvenlik sistemleri, kötü bir durum meydana geldiğinde hızla müdahale edebilmek için vardır. Günümüzde evlerimiz ve işyerlerimiz her türlü tehlikeye daha fazla açıktır. Güvenlik dendiğinde herkesin aklına güvenlik kamera sistemleri gelmektedir; oysa güvenlik sistemleri bundan çok daha fazlasıdır. Güvenlik sistemleri yalnızca sizi hırsızlara karşı korumaz, evinizde bir gaz kaçağı olduğunda veya yangın başladığında güvenlik sistemleri sizi uyarır. Elbette evinizi ve işyerlerinizi korumak için kapsamı geniş olan güvenlik sistemleri kullanmalısınız.

Araçlarda da güvenlik sistemleri kullanılmalıdır. Yüksek meblağlar ödeyerek satın aldığınız araçlarda herhangi bir hasar meydana geldiğinde büyük kayıplar yaşarsınız. Güvenlik sistemleri kullandığınız aracınız da büyük risklerden kolaylıkla kurtulur.

Güvenlik sistemleri, yaşanacak olan herhangi bir hasarda, sizlere acil müdahale şansı verir. Güvenlik sistemleri bir sorun yaşandığında en fazla bir dakika içerisinde sizlere haber vermeyi amaçlar.

Günümüzde, maddi ve manevi zararla karşılaşmak istemeyen herkesin güvenlik sistemleri kullanması şarttır. Güvenlik sistemleri kullanarak evlerinizi, ofislerinizi ve araçlarınız maddi zarardan korursunuz; aynı zamanda sevdiklerinizi güvence altına alarak manevi açıdan da zarar görmemiş olursunuz.

 

Güvenlik Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

Güvenlik sistemleri hayatımızın her alanında bizleri koruyacak kadar çok çeşittedir. Evinizde, ofisinizde ve araçlarınızda alacağınız tedbirlere bağlı olarak güvenlik sistemleri de çeşitlenmektedir.

 • Ev içi güvenlik sistemleri
 • Ofis güvenlik sistemleri
 • Araç güvenlik sistemleri
 • Elektronik güvenlik sistemleri
 • Alarmlı güvenlik sistemleri
 • Kapı güvenlik sistemleri
 • Kamera güvenlik sistemleri

 

Ev Güvenlik Sistemleri

Ev güvenlik sistemleri günümüzde olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Evimizi dışarıdan veya içeriden gelebilecek olan her türlü tehlikeye karşı güvenlik sistemleri ile korumamız gerekir. Güvenlik sistemleri kullanılan evlerde maddi ve manevi anlamda kayıp yaşanma olasılığı oldukça azdır. Güvenlik sistemleri kullanarak evinizi birçok tehlikeye karşı kolaylıkla koruyabilirsiniz.

Hırsızlık güvenlik sistemleri kullanılmasının ana nedeni olsa da evinizde karşılaşabileceğiniz riskler bundan çok daha fazlasıdır. Güvenlik sistemleri satın aldığınızda kapsamı geniş olan bir seçim yaparsanız, evinizi gaz kaçağı ve yangın riskine karşı da korumuş olursunuz. Evinizde bulunan yangın alarm sistemleri sayesinde evinizdeki duman tehlikeli bir seviyeye ulaştığında uyarılırsınız. Güvenlik sistemleri, ev kazalarının önlenmesinde büyük bir rol oynamaktadır.

Güvenlik sistemleri özellikle çalışan anne ve babalar tarafından muhakkak kullanılmalıdır. Çocuğunuz evde tek başına olduğu zamanlarda tehlikelere karşı son derece savunmasızdır. Gaz kaçağı veya yangın gibi olumsuz durumlar yaşandığında anında haberdar olup önlem almak hayat kurtarıcı bir roldedir. Bir diğer yandan çocuğunuzun evde neler yaptığını güvenlik kamera sistemleri sayesinde kolayca takip edebilir ve onu bütün tehlikelere karşı kolayca koruyabilirsiniz.

 

Ev Güvenlik Sistemleri Fiyatları Ne Kadar?

Ev güvenlik sistemleri fiyatları satın alacağınız hizmete ve markaya göre farklılık göstermektedir. Evinizde yalnızca kameralı güvenlik sistemleri kullanmayı tercih ederseniz ödeyeceğiniz fiyat, tam donanımlı güvenlik sistemleri hizmetine kıyasla daha uygun fiyatlı olacaktır. Evinize yalnızca kameralı güvenlik sistemi alabileceğiniz gibi sadece yangın alarm sistemleri de alabilirsiniz. Satın alacağınız hizmetin türü güvenlik sistemleri için ödeyeceğiniz fiyatın değişiklik göstermesine de neden olacaktır.

 

Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik sistemleri dendiğinde herkesin aklına ilk olarak güvenlik kamerası gelmektedir. Güvenlik kamera sistemleri hakkında bilgi sahibi olmak ev ve ofislerinizi korumada size yardımcı olacaktır.

Güvenlik kameraları uzun süredir kullanılan araçlardır. Bu araçlar sayesinde güvenlik kamerası taktırdığınız yerde neler olup bittiğini kolayca öğrenebilirsiniz. Güvenlik kameralarının ilk işlevi olan biteni kaydetmektir. Meydana gelebilecek olan hırsızlık gibi olaylarda ne olup bittiğini kolayca öğrenirsiniz. Güvenlik kameraları aynı zamanda anlık olarak görüntü aktardığı için olaylara anında müdahale etme şansına sahip olursunuz. Kişi algılama sensörlü güvenlik kameraları, evinize veya işyerinize biri geldiğinde size uyarı verir.

 Güvenlik kamerası olan güvenlik sistemleri satın alınmasının en önemli nedeni, kamera kayıtlarının birinci derece kanıt olarak kullanılabilmesidir. Evinizde veya ofisinizde adli bir olay yaşandığında bu kanıtları sunabilirsiniz. Güvenlik kameralarının, kayıt tutma özelliği bu nedenle hayat kurtarıcı niteliktedir.

 Güvenlik sistemleri kullanmanın en büyük avantajlarından biri de suça karşı caydırıcı olmalarıdır. Bir işyerinde veya evde güvenlik kamerası olduğu bilinirse, suça meyilli olan kişi, sizin evinizden veya işyerinizden uzak duracaktır.

 

Güvenlik Kamera Sistemleri Fiyatları Ne Kadar?

Güvenlik kamera sistemleri fiyatları elbette en fazla merak edilen konudur. Güvenlik kamera sistemlerinin fiyatları birçok etkene bağlı olarak farklılık gösterir.

 • Güvenlik kamera sisteminin markası
 • Güvenlik kamerasının hangi çözünürlükte kayıt yaptığı
 • Uyarı sisteminin olup olmaması
 • Renkli veya siyah- beyaz çekim yapıyor olması
 • Ne kadar süre kayıtları saklayacak hafızaya sahip olduğu

Güvenlik kamera sistemleri fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Piyasada güvenlik sistemleri hizmeti sunan birçok firma vardır; almak istediğiniz hizmete bağlı olarak fiyatlar geniş bir yelpazede uzanmaktadır. Ancak unutmamak gerekir ki güvenlik sistemleri kullanarak kendinizi daha büyük masraflardan kurtarırsınız.

 

Güvenlik Alarm Sistemleri

Güvenlik alarm sistemleri dendiğinde akla ilk olarak hırsızlık alarm sistemi gelmektedir. Güvenlik sistemleri elbette bundan daha fazlasıdır. Güvenlik alarm sistemleri, hayatta başımıza gelebilecek olan her türlü tehlikeye karşı bizi korumaktadır.

 • Hırsızlık alarmları
 • Yangın alarmı
 • Gaz kaçağı alarmı
 • Su baskını alarmı
 • Panik butonu alarmı

Güvenlik sistemleri unsurları arasında yer alır. Evinize veya ofisinize hırsızlık alarmı taktırdığınızda, bu mekanlara yabancı biri girdiğinde anında size uyarı gelir. Size gelen uyarı sayesinde maddi kayıptan kolaylıkla kurtulur ve olaya anında müdahale edebilirsiniz.

Ev kazaları elbette ki hepimizin korkulu rüyası arasındadır. Ev veya ofislerinizde bu kazalara karşı önlem almak için muhakkak güvenlik sistemleri kullanmanız gerekir. Bu güvenlik sistemleri sayesinde ev veya ofislerde olmadığınız zamanlarda gözünüz arkada kalmaz.

Panik butonu alarmı son zamanlarda satın alımı artan güvenlik sistemleri arasında yer almaktadır. Evde çocuğunuz, yaşlı bir yakınınız veya yardıma ihtiyacı olan birileri varsa size kolayca ulaşmalarını sağlarsınız. Bir diğer yandan, çalışanlarınızdan biri işyerinizde tehlikeli bir durum olduğunda önce size ardından da acil yardım servislerine panik butonu alarmı sayesinde kolaylıkla bilgi verebilir.

 

Elektronik Güvenlik Sistemleri

Elektronik güvenlik sistemleri, işyeri sahipleri tarafından kullanılmaktadır. Güvenlik sistemleri kullanan işyerlerinde maddi ve manevi hasarlar en aza indirgenir. İşyerinde satılan ürünlerin üzerine yerleştirilen alarmlar ve anons uyarı sistemleri, elektronik güvenlik sistemleridir. İşyerinde güvenlik sistemleri kullanarak hırsızlığın önüne kolayca geçebilirsiniz.

 

Kapı Güvenlik Sistemleri

Ev ve işyerlerinizdeki güvenliği, kapı güvenlik sistemleri sayesinde kolaylıkla arttırabilirsiniz. Kapı güvenlik sistemleri yalnızca alarm uyarısını kapsamaz. Ev ve işyerlerinize giren kişilerin kontrolü güvenlik sistemleri ile arttırabilirsiniz.

 • İris tanıma
 • Kapı şifreleme
 • Parmak izi tanıma
 • Yüz tanıma

Kapı güvenlik sistemlerinin çeşitleridir. Ev veya ofise giren kişilerin özelliklerini sisteme tanımladığınızda, güvenlik sistemleri sayesinde kontrolü daima elinizde tutarsınız.

 

Araç Güvenlik Sistemleri

Araç güvenlik sistemleri araba sahibi olan kişiler için hayat kurtarıcı niteliktedir. Araba güvenlik sistemleri dendiğinde, konuyu yalnızca araç alarmı ile sınırlandırmamak gerekir. Tıpkı ev ve işyerlerinizde kullandığınız güvenlik sistemleri gibi araçlarınızda da olan biteni, araç güvenlik sistemleri sayesinde takip edebilirsiniz. Araçlarınızı hırsızlık riskine karşı alarm güvenliği ile koruyabilirsiniz. Piyasada hizmet veren birçok firma, araçlarınıza yerleştirilen kameralar sayesinde güvenliğinizi sağlama hizmeti de sunmaktadır. Bu hizmet, aracınızda herhangi bir kaza yaşandığında olanları adli birimlere kanıtlamanızda yardımcı olur.

 

En Çok Bilinen Güvenlik Sistemleri Firmaları Hangileridir?

Güvenlik sistemleri satın alırken güvenlik sistemleri firmaları arasında bir seçim yapmanız gerekmektedir. Güvenlik sistemleri satın alırken markaların verdiği hizmetlerin neler olduğu konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir.

Ev ve ofis güvenlik sistemi alanında hizmet veren markalar, güvenlikli kameralar ile kontrolü daima elinizde tutmanızı sağlar. Tüketici tarafından sıklıkla tercih edilen markalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Honeywell,
 • Hikvision,
 • Axis,
 • Hanwha,
 • Mobotix,
 • Oncam,
 • UTC TruVision
 • DellEMC

Yangın ve gaz alarmı konusunda çözüm sunan, tüketici tarafından takdir toplayan markalar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Esser by Honeywell,
 • Morley by Honeywell,
 • Gent by Honeywell,
 • Notifier,
 • UTC Kilsen,
 • C-Tec,
 • Kentec
 • Honeywell,
 • E2S,
 • KAC,
 • Siemens Cerberus

Kapı güvenliği ve elektronik güvenlik sistemleri hizmeti sunan markalar:

 • Honeywell,
 • UTC Interlogix,
 • HID,
 • Virdi,
 • Rosslare,
 • ZKTeco,
 • Meyer,
 • Magic Pass 
İlgili Görseller