Menü
Blog

Alman Telekom Devi Gigaset İflas Başvurusunda Bulundu mu?

A+ A-

Gigaset Firması 

Telekomünikasyon cihazlarının lider üreticisi konumunda olan Gigaset, dect telefonlarında hem Avrupa’da hem de global arenada Pazar lideri. Yaklaşık 850 ‘den fazla çalışanıyla 50’den fazla ülkede ürünlerinin satışı devam etmektedir. 175 yıllık bir firma geçmişine sahip olan Gigaset akıllı telefon, akıllı ev ürünleri, bulut tabanlı ürünlerle de KOBİ ve kurumsal segmentte bir çok müşteriye ulaşmıştır. Almanya’nın önde gelen borsalarından Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda da işlem göre Gigaset hakkındaki bilgiye Markalar sayfamızdan da ulaşabilirsiniz.

Gigaset İflas Başvurusunda Bulundu mu ?

ISP.page internet kaynağında Gigaset AG'nin CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Magnus Ekerot ‘un iflas konusu hakkındaki demecine yer verildi. CEO ‘nun ibaresine göre “şirketin özellikle yeni iş alanlarındaki geçmiş kararlarına ilişkin endişelerini dile getirdi. DECT kablosuz telefonlara yoğun bir şekilde bağımlı olan Gigaset, değişen pazar dinamiklerine uyum sağlamada ve ürün tekliflerini çeşitlendirmede başarısız oldu ve sonuçta mevcut mali sıkıntılarına yol açtı. Ancak bu kötü durumun ortasında Dr. Ekerot, hem müşterilere hem de çalışanlara Gigaset'in yüksek kaliteli telekomünikasyon çözümleri sunmaya kararlı olduğu konusunda güvence verdi. Ayrıca iflas nedeniyle oluşan kayıpların tazmin edilmesi kapsamında çalışanların maaşlarının Kasım 2023 sonuna kadar Federal İş Kurumu tarafından karşılanacağını vurguladı.”

İflas birçok şirket için son olarak görülse de Dr. Ekerot, bunun Gigaset'e şirketi yeniden yapılandırma ve yeniden inşa etme fırsatı sağladığına inanıyor. Gigaset, sıfırdan yola çıkarak kendisini sağlam bir ekonomik temele oturtmayı ve telekomünikasyon sektöründe önemli bir oyuncu olarak konumunu yeniden kazanmayı hedefliyor.

Uluslararası Kaynaklardan Gigaset Haberleri:

Bu konu hakkında global kaynaklarda çıkan tüm haber linklerini de aşağıdaki şekilde bulabilirsiniz.

1. Reuters ‘de 2014 yılında çıkan Gigaset’in borçlarını yapılandırarak ödemelerini tamamladığına dair haberler bulunmaktaydı.

https://www.reuters.com/article/gigaset-brief/brief-gigaset-repays-all-bank-debts-and-completes-restructuring-of-funding-base-idINWEB00Q8Y20140724

 

2. Bloomberg’de 24 Mayıs 2023 ‘de çıkan Çeyrek Finansal Raporları’nda olağandışı bir durumdan bahsedilmemişti.

https://www.bloomberg.com/press-releases/2023-05-25/eqs-news-gigaset-ag-presents-report-on-the-first-quarter-of-2023-strong-start-to-the-year-consolidated-revenues-increase

 

3. Global hisseleri takip ederek rapor yayınlayan MarketScreener ‘da 19 Eylül 2023 ‘de yayınlanan raporda firmanın borçlarını ödeyememe ile yüzleşebileceği bildirilmiştir.

https://www.marketscreener.com/quote/stock/GIGASET-AG-435704/news/Gigaset-AG-files-for-insolvency-44878771/

 

4. ISP.page firmalarının analizlerinin yer aldığı internet sitesinde 21 Eylül 2023 tarihli yayında Gigaset’in bazı maddi sorunlar yaşadığı belirtilmişti. Yukarıda yer verdiğimiz firma CEO ‘sunun açıklamaları da bu haber kaynağından alınmıştır.

https://isp.page/news/gigaset-faces-bankruptcy-a-closer-look-at-the-german-telecom-companys-challenges/

 

5. Ünlü Amerikan gazetesi Wall Street Journal’da yer alan Gigaset AG hisse sayfasına bakarak şirketin çeyreklik, yıllık kazancına ve hissenin geçmişine ulaşabilirsiniz. Bu da, mevcut duruma gelirken ki süreci açıklamaktadır.

https://www.wsj.com/market-data/quotes/xe/ggs

 

İlgili Görseller