Menü

Veri Depolama

Veri Depolama
Veri Depolama

Veri Depolama Nedir?

Kurumsal bilgi yönetimini sağlamak için oluşturulmuş teknoloji ve altyapılardır. Veri depolama, farklı teknolojilerin kullanılması ile bilginin saklanmasını, sınıflandırılmasını ve korunmasını sağlar. Veri depolama sisteminin verimli olabilmesi, kesintiye uğramadan yönetilebilir ve ulaşılabilir olmasına bağlıdır. Bu kapsamda Türkiye’nin en büyük ve kesintisiz veri hizmeti sunan platformu Türkcell’e aittir. Türkcell Ankara Veri Merkezi, Türkiye’nin en büyük veri merkezi ünvanını elde etmiştir.

Türkcell Superonline Veri Depolama hizmetini sunarken fiber-optik altyapı sistemlerini tercih eder. Fiber-optik altyapı anlık veri ulaşımına imkân tanırken, BT sürecinde devamlılık sağlayarak müşterilerine aktif ve verimli bir şekilde destek sağlamış olur.

Gelişmiş veri depolama araçları sayesinde her sektörden müşteri, veri depolama siteleri üzerinden mobil uygulamalar, internet siteleri, geri yükleme ve yedekleme, büyük veri analizi gibi çeşitli kullanım amaçlarına yönelik herhangi bir veriyi depolama ve koruyabilme hizmetini elde ederler.

 

Veri Depolama Çeşitleri Nelerdir?

Yüzlerce bulut depolama sisteminin varlığı, veri depolama bulut nedir? Gibi soruların sorulmasına sebep oluyor. Şimdi Bulut Veri Depolama nedir? Sorusunu cevaplayalım.

Bulut depolamada birçok farklı alandaki verilerin (Pdf, video, e-posta, fotoğraf vs.) sanal ortamlarda saklanması söz konusudur. Bulut depolamada, muhafaza edilen veriler kesinlikle 3. Şahıslarla paylaşılmaz. Avantajlı olan bulut sistemi verileriniz muhafaza edilmesi için oldukça önemli bir depolama hizmetidir.

Günümüzde üstün teknoloji ile birlikte veri depolama aygıtları gelişim göstermiştir. Eski bilinen çeşitlerden bahsetmeye gerek yok. Günümüzde veri depolama hizmetinde Fiber Channel veya Fata Disk tercih edilmektedir. Türkcell Superonline gelişmiş olan Enterprise veri depolama altyapısı ile hizmet sunarken, müşterilerin talebine göre Fiber Channel ya da Fata Disk gibi çeşitleri müşteri tercihine bırakmaktadır.

 

Veri Depolama Nasıl Çalışır?

Hangi ölçekte ve sektörde olursa olsun tüm firmalar için veri kaybı hayati önem taşır. Değerli verilerin saklanması ve yedeklenmesi, üstün teknoloji ile bütünleşmiş verileme aygıtları ile yapılmaktadır. Özellikle bulut depolama bu alanda en çok tercih edilen sistemdir. Verilerin depolanması için Türkcell Superonline gibi veri depolama hizmeti veren şirketlere müracaat etmek gerekir. Veri depolama siteleri, gelişmiş altyapı üzerine kurmuş oldukları farklı diskler sayesinde kesintisiz olarak veri depolama hizmetini yerine getirirler.

 

Veri Depolama Kullanım Alanları Nelerdir?

Veri depolama kullanım alanları oldukça yaygındır. Bunların başında E-Şirketler gelmektedir. Veri kaybı yaşamak istemeyen ya da veri kaybı riskini en aşağı çekmek isteyen firmalar, sunucu üzerinden firmalarına ait verileri depolamak istemeyenler, kendilerine ait önemli verileri güvenli ortamlarda muhafaza etmek isteyenler, genellikle veri depolama hizmetini tercih etmektedirler.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım