Menü

Araç Altı Görüntüleme Sistemleri

Araç Altı Görüntüleme Sistemleri
Araç Altı Görüntüleme Sistemleri

Araç Altı Görüntüleme Sistemleri Nedir?

Araç altı görüntüleme sistemleri; güvenlik zaafının yüksek olduğu yerlerde örneğin Askeriye, Kamu ya da Kurumsal Kurumların güvenliğinde kullanılan araç altı kamera sistemleridir. Bu sistemlerde araç altına gizlenme ihtimali olan bomba, ateşli saldırıya sebep olacak silah ya da cephane gibi can kaybına ve yaralanmalara sebebiyet verebilecek durumlara karşı kötü amaçlı olan durumların tespit edilmesinde kullanılmaktadır.

Gelişmiş bir güvenlik sistemi olan araç altı görüntüleme sistemleri(AAGS),  diğer güvenlik sistemleri entegre olarak çalışabilmektedir. Araç altı görüntüleme sistemlerin birçok faydası bulunmaktadır. Alınan güvenlik önlemleri başında gelen bu sistemler sayesinde terör örgütlerince kullanılmış olan ya da çalınmış olan araçların tespitini kolayca yapabilmektedir.

 

Araç Altı Görüntüleme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Araç altı görüntüleme sistemleri araç altlarını farklı açılardan gören ve detaylı görüntüler elde edebilen yüksek çözünürlüklü kameraların bir araya gelmesinden meydana gelmektedir. Bu sistem yerleştirildiği araç giriş çıkış noktalarında araçların tanınması, altlarının kontrol edilmesi ve elde edilen yeni araç görüntülerinin daha önce kayıt altına alınan görüntüler ile karşılaştırılmasını ve farklılıkların tespit edilmesini sağlamaktadır.  Görüntülerde herhangi bir farklılık var ise sistem uyarı vererek yetkiliyi uyarmaktadır. Sonrasında ise gerekli önlemler alınarak kapılar kapatılmakta ve takviye ekip desteği verilmektedir.

Zemine yerleştirilen yüksek çözünürlüklü kameralar harekat halinde olsa bile araçların alt kısımlarına ait olan gerekli görüntüleri detaylı olarak alabilmektedir. Alınan görüntüler sistemde kullanılan monitör üzerinde çekilen görüntüler birleştirilmekte ve tam bir görüntü elde edilmektedir.

Sistem operatörü tarafından alınan görüntüler kontrol noktasından uzak olan farklı bir merkezde gerekli kontroller yapılmakta ve tehdit oluşturup oluşturmadığı denetlenmektedir. Monitör başında olup görüntüleri kontrol eden sistem operatörünün kontrol alanından uzakta olması önem arz etmektedir.

Meydana gelebilecek herhangi bir tehlike anında tehdit unsuru olan araç, kontrolü yapan kişiye ve çevresine zarar verebilmektedir. Bu gibi durumlarda olay yerinde insanların olmaması oldukça önemlidir. Bu nedene bağlı olarak sistemin kontrolünü sağlayan görevliler kontrol noktasından uzak bir alanda monitörden güvenliği sağlamaktadır.

 

Araç Altı Görüntüleme Sistemleri Kullanım Alanı Nedir?

Araç altı görüntüleme sistemleri araç giriş çıkışlarının olduğu her alanda yoğun olarak kullanılmaktadır. Özellikle Askeriye, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında kullanılan güvenlik sistemleri başında gelmektedir.

Araç altı görüntüleme sistemleri kullanacak olan kurumun bütçesine ve kullanım alanına göre ikiye ayrılmaktadır. Bunlar sabit araç altı kontrol sistemleri ve portatif araç altı kontrol sistemleridir. Kısacası genel olarak araç altı görüntülenme cihazları tehlikenin olabileceği her alanda kullanılmaktadır.  Kullanım alanları aşağıda olduğu gibidir.

  • Askeri ve Emniyet Güçleri Nizamiyeleri
  • Devlet Kurum ve Kuruluşlarında
  • Hastaneler
  • Nükleer Santraller
  • Okullar
  • Otopark Girişleri
  • Özel Garaj Girişleri

 

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım