Menü

IP Acil Anons Sistemleri

IP Acil Anons Sistemleri
IP Acil Anons Sistemleri

IP Acil Anons Sistemleri Nedir?

Geleneksel bir alarm sistemi tahliye için bir zil veya siren kullanır; bu karışıklığa, paniğe ve tahliyede gecikmeye yol açabilir. Genel seslendirme sistemleri, geniş bir alana ve yetkililere bilgi vermenin yanı sıra çalışanlar tarafından kullanılan bir binanın her alanına bilgi aktarmanın etkili yöntemidir.

Yangın Algılama ve Acil Anons sistemlerini birleştirmek yanıt süresini hızlandırır ve insanlara en güvenli acil durum rotasını bildirme olanağı sağlar. Bir olay sırasında, önceden kaydedilmiş bir mesaj, bir olay sırasında hangi eylemin gerçekleştirileceğine dair net bir talimat sunarak yayınlanır.

Acil Anons Sistemi sayesinde yangın, bomba uyarısı veya diğer acil durumlarda hızlı bir şekilde bilgi yayınlamak ve binanın tehlikeli bölgelerindeki insanların tahliye sürecini etkin bir şekilde kontrol etmek mümkündür.

 

IP Acil Anons Sistemleri Nasıl Çalışır?

Kriz durumlarında insanlar genellikle kaybolur ve mantıksız davranırlar. Bu gibi durumlarda, insanların ne yapmaları gerektiği konusunda mesajlara ihtiyacı vardır. Bu gibi durumlarda ideal çözüm, net, kolay anlaşılır mesajlar kullanılarak adım adım tahliyedir. Böylece daha önce herhangi bir tatbikata katılmamış insanlar bile sistematik ve düzenli bir şekilde tahliye edilebilecektir.

IP Acil Anons Sistemleri, ticari ve kamu binalarındaki güvenlik altyapısının önemli unsurlarıdır. Acil bir durumda bir binadaki insanlara hitap etmek ve derhal tahliye edilmeleri için çok önemlidir. IP Acil Anons Sistemleri, yangından korunma sistemi tarafından manuel olarak veya başka herhangi bir acil durum sistemi tarafından başlatılabilen önceden kaydedilmiş tahliye mesajlarıyla insanları binadan etkili bir şekilde taşımayı sağlar. Bir itfaiye çağrı istasyonu aracılığıyla, acil durum kuvvetleri tarafından tüm binaya veya sadece manuel olarak seçilen bölgelere canlı duyurular yapılabilir. Sınırlı kapasiteye sahip merdivenlerin kaçış yolları olarak kullanıldığı yüksek binalarda yangın durumunda aşamalı tahliye de kullanılabilir.

Genel binalardaki canlı duyurular, alışveriş merkezlerindeki reklamlar veya arka plan müziği gibi genel seslendirme sisteminin rahatlık uygulamalarını kolaylaştırmak için IP Acil Anons Sistemleri yüksek kaliteli ses ve düşük ses gecikmesine sahiptir. Bu çıkışlar, binanın herhangi bir yerinde optimum anlaşılabilirlik ve ses kalitesi sağlar. Acil bir durumda acil anons sistemi tüm uygunluk uygulamalarını geçersiz kılar. Böylece sistem hem günlük iş faaliyetlerinde hem de acil durumlarda kullanılabilir.

 

IP Acil Anons Sistemlerinin Teknik Özellikleri

Bir veya daha fazla alanda yaşamı korumak için alınan önlemler hakkında anlaşılır bilgiler yayınlamak son derece önemlidir. Yangın, patlama tehlikeleri, terör saldırısı gibi olağandışı durumlarla karşılaşan binadaki insanların tahliyesini mümkün olduğunca hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirmek için Acil IP Acil Anons Sistemleri tasarlanmıştır.

Acil Anons Sistemi merkezi ünitesinde, dolaplar gerekli tüm bileşenlerle donatılmıştır: merkezi üniteler, amplifikatörler, yedek amplifikatör, güç kaynakları, piller, ses kaynağı, fiber optik arayüz, itfaiyeci mikrofonu vb. Ayrıca piller, 24 saat acil durum gücü sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır.

Kontrol ünitesi

Kontrol Ünitesi (CU), 4 100V dahili ses veriyoluna, 45 kanallı dijital sistem veriyollarına veya doğrudan bir birimdeki ses çıkışlarına yönlendirdiği giriş sinyallerinin bir matris karıştırıcısıdır. Kontrol ünitesi, küçük PA & VE sistemleri veya daha karmaşık sistemlerde genişletme birimi olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kontrol ünitesi 'nin bağımsız olarak küçük bir sistemin merkezi birimi olarak işlev görebileceği veya başka bir bölgesel genişleme (uzak bir yapıda çalışma) veya fonksiyonel genişleme (diğer yangın bölgelerinin çalışması) seviyesini temsil ettiği büyük bir karmaşık sistemin parçası olabileceği anlamına gelir. Kontrol ünitesi 'nin modüler tasarımı ve esnekliği, yapıların boyutuna / sayısına, konumlarına ve bağlantılarına bakılmaksızın ekipman optimizasyonu ve maliyet verimliliği sağlar.

Güç Amplifikatörü

Amplifikatör sırasıyla 8x 80W, 8x 160 W ve 2x 650 W modeline bağlıdır. Bu amplifikatörler, acil anons sisteminde maksimum kullanılabilirlik ve dayanıklılık için pil yedekleme sistemine bağlanmaya izin veren 48 VDC girişe sahiptir.

Amplifikatörler, bir blokta çalışan harici güç kaynağı modülünden güç alır. Bloktan gelen akım, „güç yöneticisi” aracılığıyla ayrı amplifikatörlere dağıtılır

Amplifikatörler, hassasiyet seviyesi düzenlemesi ile sekiz adede kadar BGM girişi (kanal başına 1) kullanılarak harici bir ses kaynağı bağlamak için hazırlanır. Alarm modunda, BGM girişlerinin sesini kısmak için BGM CTRL'den toprağa kısa devre yapılması gerekir.

Mikrofon

Bir itfaiyeci mikrofonu, genel anonsların yanı sıra alarm anonsları oluşturmak, ayrı ayrı bölgeler seçmek ve canlı sesli anonslar yayınlamak için kullanılır. Seçilen fonksiyonların keyfi olarak atanabileceği programlanabilir fonksiyon düğmeleri ile donatılmıştır

Güç Kaynağı Yöneticisi

Güç Kaynağı Yöneticisi, Güç Kaynağı Ünitelerinden (PSU) DC Güç Kaynağının ve yedek pilin dağıtımı için tasarlanmıştır. Ünite pil şarjını kontrol eder ve güç kaynağını tüm Sesli Tahliye Sistemi (VES) ekipmanlarına maks. 60 A'da dağıtır.

Hoparlör

Tavana monte yangın alarm hoparlörleri, maksimum ses kalitesinde minimum boyut gerektiren uygulamalar için tasarlanmıştır. Parametreleri, ses ve yüksek neme maruz kalan odalarda çalışma gereksinimlerine uyacak şekilde dikkatle seçilmiştir. Hoparlör, mükemmel akustik parametreleri ve yüksek estetiği mekanik hasarlara ve değişen hava koşullarına karşı dirençle birleşir. Kolay ve hızlı kurulum ile ayırt edilirler. Hoparlörler yangın koşullarında en yüksek güvenilirlik için tasarlanmasına rağmen, akustik parametreleri ve cazip düşük fiyatları, tüm genel seslendirme sistemlerinde başarılı olmasını sağlar.

Mesajlar

Dağıtılmış kontrol ünitelerine sahip geniş tesislerde VA kurulumları durumunda her kontrol ünitesinin belleğine mesajların kaydedilmesi önerilir. Bu, bir ağın zarar görmesi durumunda mesajlaşma belleğinde ve mesajlarda benzersiz geliştirmeler sayesinde sorunun çözülmesini sağlar. Kaydedilen mesajların yayınlanması, yangın alarm sisteminden gelen sinyali takiben otomatik olarak veya sistem mikrofonlarında önceden programlanmış düğmelere basarak manuel olarak tetiklenebilir.

Müzik

Harici ses kaynakları, istemci tarafından tanımlanan ses bölgelerine müzik arka planı sağlamak için sistemdeki herhangi bir giriş noktasına bağlanabilir. Pasajlar veya geçitler gibi ortak alanları ayırma yeteneği, harici sistemler tarafından iletilen veya sisteme yerleşik olarak yayınlanan müzik, pazarlama duyuruları veya canlı bilgileri yayınlama fırsatı sağlar.

 

IP Acil Anons Sistemleri Kullanım Alanları

IP Acil Anons Sistemleri, kontrol panelleri, çağrı istasyonları ve dijital ses matrisinden ağ anahtarlarına, güç kaynaklarına ve pillere kadar tüm bileşenleri sunar, böylece tüm gereksinimleri karşılamak için boyut ve artıklık düzeylerinde esneklik sağlar. Bu nedenle IP Acil Anons Sistemleri sistemi havaalanları ve istasyonlar, alışveriş merkezleri, stadyumlar, oteller, okullar ve üniversitelerin gereksinimlerini karşılamaktadır. Uygulamalar arasında endüstriyel tesisler ve enerji santralleri ile özellikle katı gereksinimlerin geçerli olduğu yüksek binalar da bulunmaktadır.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım