Menü

Acil Anons Hoparlörü

Acil Anons Hoparlörü
Acil Anons Hoparlörü

Acil Anons Hoparlörü Nedir?

Acil anons sistemi hoparlörü, insan popülasyonunun ve yerleşkenin büyük olduğu okul, otopark, bahçe, AVM ve yurt gibi açık ve kapalı alanlarda, hem genel anonsları duyurmak hem de acil durumlarda ilgilileri direkt olarak yönlendirmek için tasarlanan ürünlerdir. Genel seslendirme hoparlörleri olarak da adlandırılan sistem; afet durumları, kayıp anonsları, bilgilendirme anonsları gibi topluluğu ilgilendiren bildirimlerin tek bir sistem üzerinden yürütülmesine ve anons alanında bulunan herkesin aynı anda bilgi edinmesine olanak tanır. Kullanılacak alana göre hem fiziksel hem de donanımsal olarak farklılık gösteren acil anons hoparlörü, temel olarak aynı işlevi yerine getirir. Tek merkezden rahatlıkla kontrol edilebilen sistem, oluşabilecek risk durumlarında önleyici bir vazifeyi yerine getirmenin yanı sıra, açık ve kapalı alan fark etmeksizin, topluluğu bilgilendirmede önemli bir araç rolünü üstlenir. Pek çok alanda kullanılabilen ürün, profesyonel ekiplerce gerçekleştirilen kurulumun ardından, kolaylıkla kullanılabilir. 

 

Acil Anons Hoparlörü Nasıl Çalışır?

Sistem, merkez olarak nitelendirilen ve kumanda ekipmanlarının bulunduğu alandan yönetilir. Alan içerisine kurulumu gerçekleştirilen bütün hoparlörlerin bağlantı kabloları, direkt olarak merkezdeki kumanda ekipmanına takılır. Ses gücünü ayarlamak, sesi iletmek ve ortama göre ses ayarını yapmak için, kumanda merkezinde amfi, referans hoparlör ve mikrofon gibi ekipmanlar bulunur. Bu ekipmanlar sayesinde, herhangi bir bildirim yapılmak istendiğinde kullanıcı dilerse mikrofon vasıtasıyla canlı olarak konuşmasını gerçekleştirebilir ya da ses kayıt cihazına önceden kaydedilen konuşmayı alandaki hoparlörlere iletilebilir. Teknik olarak birkaç tuş ile rahatlıkla kullanımı gerçekleştirilebilen sistem, canlı ya da banttan bilgilendirme özelliğinin yanı sıra müzik yayını yapmaya da olanak tanır. Bunun için, müzik çalarla amfi arasındaki bağlantıyı bir kablo vasıtasıyla gerçekleştirmek yeterlidir. 

 

Acil Anons Hoparlörü'nün Teknik Özellikleri Nelerdir?

Hoparlörler, kullanılacağı alan tipi doğrultusunda gömme ve açık kullanım özelliğine göre farklılıklar gösterir. Gömme kullanım şekline göre tasarlanan tavan tipi hoparlör, fiziksel şekli ve ebatına göre tavana açılan yuvaya yerleştirilir ve ses iletimi bu şekilde sağlanır. Plastik parçaların yanı sıra metal parçalar kullanılarak da üretilen tavan hoparlörü, modellerine göre değişmekle birlikte 1,5W ile 60W arasında ses çıkış gücü sağlayabilir. Hem açık hem de kapalı alanlarda kullanılabilen kolon tipi hoparlör ise yine farklı kullanıcı profilleri ve alanlarına göre çeşitlilik gösterir. Uzun süreli kullanımı destekleyen malzemelerden üretilen ürün, 10W ile 40W arasında ses iletmeye imkan tanır. Honeywell hoparlör gruplarından, dekoratif anlamda gözü yormayan ve pürüzsüz ses kalitesi sunan dilediğiniz ürünü temin ederek, açık ya da kapalı alan fark etmeksizin hem topluluğu bilinçlendirmek hem de eğlendirmek üzere ses yayınları yapabilirsiniz.

 

Acil Anons Hoparlörü'nün Kullanım Alanları Nedir?

Acil anons hoparlörleri, kullanım alanlarındaki değişkenlik gözetilerek farklı modellerde dizayn edilmiştir. Dolayısıyla kamu ya da özel olması fark etmeksizin, açık ve kapalı alanlarda kullanımı gerçekleştirilebilir. Bu ürünler, küçük ilçelerde ya da kasabalarda, halka çeşitli duyurular yapmak, okullarda öğrencileri bilgilendirmek, otoparklarda araçlarla ilgili uyarılar yapmak gibi pek çok farklı alanda topluluğa anında erişmeye olanak tanır. Bilgilendirme amacıyla kullanmanın yanı sıra bazı tesislerde düğün salonları ve buna benzer eğlence merkezlerinde, anons hoparlörleri vasıtasıyla müzik dinletileri gerçekleştirilebilir. Kullanım alanları üründen ürüne farklılık gösterdiği gibi, hoparlör fiyatları; modelleri, fiziksel tasarımı ve donanımsal özellikleri de kullanım alanlarına bağlı olarak değişebilir. Honeywell hoparlörleri ile bütçeye ve kullanım alanına uygun bir ürün vasıtasıyla, hem bilgilendirmeye hem de eğlendirmeye yönelik yayınlar yapılabilir. 

 

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım