Menü

Turkcell Superonline Fiber Çözüm Merkezi

Turkcell Superonline Fiber Çözüm Merkezi
Turkcell Superonline Fiber Çözüm Merkezi

Turkcell Superonline Fiber Çözüm Merkezi Nedir?

Turkcell Superonline Fiber Çözüm Merkezi, bireysel kullanıcıların fiber kurulum, arıza ve satış konularında tüm internet ihtiyaçlarına uzman kadrosuyla cevap vermektedir. Fiber internetin yanı sıra, Turkcell Superbox, ADSL/VDSL ve Kablo İnternet gibi çok çeşitli ürün yelpazesi ile müşterilerine en uygun internet hizmetini sağlamak için çalışmaktadır.

 

Turkcell Superonline Fiber Çözüm Merkezi Nasıl Çalışır?

Bireysel kullanıcıların internet ihtiyaçlarına, bütçelerine ve interneti kullanacakları lokasyonun altyapısına göre Fiber internet, Superbox, ADSL/VDSL ve Kablo İnternet opsiyonlarının arasından en uygun internet hizmetinin belirlenmesinin ardından başvuruları kabul eden Turkcell Superonline Fiber Çözüm Merkezi uzman ekibi, başvuru sürecinde kullanıcının adres ve ikamet bilgileri talep eder. İkametgah belgesi ile adres bilgileri başvuru yapılacak olan Turkcell bayisine teyit edildikten sonra eğer başvuru Fiber internet için ise adresin Turkcell Fiber İnternet altyapısına uygun olup olmadığının tespit edilmesi için kullanıcı randevu alır. Uygunluk durumunun belirlenmesinden sonra abonelik işlemleri için gerekli sözleşmeler ve kampanya koşullarının kullanıcı tarafından onaylanması durumunda kurulum işlemi yetkililer tarafından yapılabilir.

 

Turkcell Superonline Fiber Çözüm Merkezinin Sunduğu İnternet Hizmetlerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Fiber internet günümüz teknolojisinde sunulan en hızlı internet erişim hizmetidir. Fiber optik kablolar ile sağlanan bu internet hizmetinde diğer internet türlerinin erişemediği hızlarda veri aktarımı yapılabilmektedir. Kesintiye uğramadan, mümkün olan en yüksek hız seviyesinde internete ulaşan kullanıcılar, rahatlıkla internetin keyfini çıkarabilirler. Fiber optik kablolar ince cam iplerin belirli koruyucu maddeler ile kaplanması ile oluşurlar. Fiber teknolojisi öncesinde, tüm internet veri akışları elektrik akışı ile sağlanmaktaydı. Fiber internet altyapısı cam kablolardan oluştuğu için, iletim elektrik değil ışık ile sağlanır. Bu sayede diğer internet türlerinin erişemediği hızlarda veri aktarımı yapılabilmektedir. 1000 Mpbs’ye ulaşabilen Turkcell Fiber İnternet sayesinde evinizde ışık hızında internet.

Turkcell Superbox kullanıcılarına altyapı ve kurulum gereksinimi olmaksızın hızlı internet bağlantısı olanağı sağlayan bir teknoloji olarak öne çıkar. 4.5G bağlantı kalitesi ile tüm internet akışını, fiber optik altyapı yerine baz istasyonları üzerinden uygular aracılığıyla taşıyan Superbox bağlantısının kesintisiz ve hızlı internet için ideal teknolojilerden biri olduğunu söylemek doğru olacaktır. Superbox, VINN benzeri sim kartlı bir cihaz sayesinde, bulunduğu yerdeki Turkcell 4.5G baz istasyonuna bağlanıp, modem ihtiyacı olmadan fiber hızında ev interneti hizmeti sunar.

Turkcell Superonline ADSL hizmetiyle 16 Mbps'ye varan; VDSL hizmetiyle altyapı destekleme durumuna göre 24 Mbps’ye, 35 Mbps’ye, 50 Mbps’ye ve 100 Mbps’ye varan hızlara ulaşılabilir,  mesajlaşma, eğlence ve dosya paylaşımı gibi işlemler çok hızlıca gerçekleştirilebilir. ADSL ile ulaşılabilecek maksimum hız altyapının ve ev içi tesisatın kalitesine, santrale olan uzaklığa ve hat gürültü oranına göre değişkenlik gösterir. Düşük altyapı maliyetleri ile günümüzde ADSL epey yaygınlaşmıştır. VDSL ise bakır kablolar aracılığı ile santrale kısa mesafede bulunan internet abonelerine yüksek bant genişliği sunan hızlı bir internet hizmetidir.

Kablo İnternet ise, kablo şebekesi üzerinden sunulan genişbant internet erişim sistemidir. Bu internet servisi ile abonelerimize 12 Mbps’ye kadar, 16 Mbps’ye kadar, 20 Mbps’ye kadar ve 24 Mbps’ye kadar hızlarla güvenilir ve kaliteli internet erişim hizmeti sunulmaktadır.

 

Turkcell Superonline Fiber Çözüm Merkezinin Sunduğu İnternet Hizmetlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Fiber internet altyapısının bulunduğu bölgelerde, 1000 Mpbs’ye ulaşabilen ışık hızında internet ile özellikle film, video, oyun gibi tüm içeriklerin keyfini evde tam anlamıyla çıkarmak artık mümkün. Bir şarkıyı tıkladığınız an, bir filmi ise bir dakikadan kısa sürede indirme imkanı sağlayan fiber internet ile evde tüm eğlence içeriklerine ulaşmak çok kolay. Fiber internet kurulumunda telefon hattına gerek olmadığı için internet harici telefon hattı için de bir sabit ücret ödenmesine gerek kalmaz.

Superbox ise, özellikle ADSL bağlantısının yetersiz olduğu noktalarda, kullanıcıların bağlantı hızından ve benzeri olumsuzluklardan şikayet etmesi durumunda oldukça kullanışlı olmaktadır. Elektrik prizi olan her yere taşınabilen Superbox, kışlık ve yazlık evlere de kolayca taşınabilir. Modem, kurulum ve altyapı gereksinimi olmadan 4.5G hızında internet sağlanır. Özellikle internet erişiminin yavaş olduğu bölgelerde SUPERBOX, kullanıcıların tamamen wireless yani kablosuz bağlantı olanaklarından yararlanmasına olanak verir.

Turkcell Superonline ADSL ve VDSL’in sunduğu avantajlı modem seçenekleri internet bağlantısı sağlarken, sabit hatla çok daha tasarruflu telefon görüşmeleri yapma imkanı sunar.

Mesajlaşma, eğlence ve dosya paylaşım gibi işlemleri Kablo İnternet ile de hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Bunların yanı sıra Turkcell Superonline Fiber Çözüm Merkezi, TV+ üyelik hizmeti de sunmaktadır.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım