Menü

TCP/IP Kapı Kontrol Üniteleri

TCP/IP Kapı Kontrol Üniteleri
TCP/IP Kapı Kontrol Üniteleri

TCP/IP Kapı Kontrol Üniteleri Nedir?

Giriş çıkış sistemleri kontrol üniteleri genel olarak sistem dahilindeki kapı, kepenk ve bariyer gibi güvenlik bileşenlerinin kontrol edilmesine olanak veren donanımlar olarak öne çıkarlar. TCP IP Kontrol üniteleri çevrimiçi ya da çevrimdışı olarak erişime olanak veren dolayısıyla güvenlik sisteminin verimini arttıran aygıtlardır.

TCP IP Kapı kontrol üniteleri, geçiş kontrol sistemlerinin entegre ve efektif bir şekilde kontrol edilmesine olanak veren bileşenlerdir. Bu bileşenler vasıtasıyla sistem dahilindeki tüm donanımları tek bir noktadan kontrol etmek mümkündür. Farklı güvenlik altyapılarına, kapı kontrol ya da geçiş kontrol sistemlerine yönelik çeşitli kontrol üniteleri mevcuttur. Özellikle akıllı kapı kontrol üniteleri olarak adlandırılan yeni nesil teknolojiler günümüzde en yaygın olarak kullanılan ürün alternatifleri olarak öne çıkmaktadır.

 

TCP/IP Kapı Kontrol Üniteleri Nasıl Çalışır?

Öncelikli olarak kapı kontrol ünitelerinin bir donanım olarak kurulumunun sistemle entegre bir şekilde yapılması gerekir. Kurulum tamamlandıktan sonra farklı yazılım ve donanım altyapıları da kullanılarak kontrol üniteleri, sistemin tüm bileşenleri ile entegre edilir. Farklı komut tanımlamaları yapılarak açma - kapama, zaman alanı yönetimi ve denetleme talimatları belirlenir. Bahsi geçen talimatlar sayesinde geçiş kontrol sistemi daha kolay ve efektif bir şekilde kullanılabilir.

 

TCP/IP Kapı Kontrol Üniteleri Teknik Özellikleri

Başta sinyalizasyon gibi çeşitli özelliklere sahip olan TCP/IP kapı kontrol üniteleri, şalter programlaması gibi teknik olanaklar da sağlarlar. ELOCK Transponder tekniği ile üst düzey kullanım kolaylığı sağlayan bu sistemler; gönderilen komutun yapısına göre değişen kripto kodları ile mesaj aktarımı aşamalarındaki güvenlik seviyesini maksimum dereceye çıkarır. Ziyaretçi fonksiyonu gibi kullanım opsiyonlarına da olanak veren geçiş kontrol üniteleri, zaman kayıt sistemine bağlanma gibi opsiyonlar da sunarlar.

 

TCP/IP Kapı Kontrol Üniteleri Kullanım Alanları

Geçiş kontrol üniteleri için öncelikli kullanım alanları arasında otomatik kapılar, asansör sistemleri, kepenk ve bariyer sistemleri, giriş çıkış kontrol mekanizmaları gibi alanlar yer alır. Bunun yanı sıra aydınlatma ya da ısı kontrol sistemleri dahilinde de kontrol üniteleri tercih edilebilir. Bazı sistemler birden fazla kontrol birimine sahip olduğu için bileşenlerin tek bir noktadan kontrolü zorlayıcı olabilmektedir. Bahsi geçen sistemlerde kullanılacak kontrol üniteleri, tüm sistem bileşenlerinin tek bir noktadan yönetilmesine ve takip edilmesine olanak verebilmektedir.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım