Menü

Kartlı Geçiş Sistemi Yazılımı

Kartlı Geçiş Sistemi Yazılımı
Kartlı Geçiş Sistemi Yazılımı

Kartlı Geçiş Sistemi Yazılımı Nedir?

Kartlı geçiş sistemleri; personel giriş ve çıkışlarının kontrol edilmesi ve denetim altında tutulmasını sağlayan en yaygın sistemlerin başında gelmektedir.  Bu sistemler ile giriş ve çıkış güvenliği kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Büyük işletmelerde personelin giriş ve çıkışını kontrol etmek için en doğru sistem kartlı geçiş sistemleri olarak bilinmektedir.  Bu sistem sayesinde personelin işe geliş ve çıkış saati, mesai saatleri kolaylıkla görülebilmektedir. Bütün bunlara ek olarak yetki gerektiren odalar ya da alanlar var ise kartlı geçiş sistemleri ile giriş çıkış izinleri verilebilmektedir.

Her sistemde olduğu gibi kartlı geçiş sistemlerinde de istenilen veri ve raporlamaların yapılabilmesi ve iyi bir sonuç alınabilmesi için belli bir yazılımın kurulması ve gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Bilindiği üzere yazılım; elektronik cihazların tanımlanmış bir işi gerçekleştirebilmeleri için bilgisayar dilinde hazırlanan komutlarına verilen isimdir. Bir başka deyim ile yazılım; dijital olan parçaların birbirleriyle iletişim halinde olarak kullanan bireylerin zaman tasarrufu yapmasını,  iş verimliliğini arttırmasını ve iletişimin kolaylaşmasını sağlayan programlar bütünüdür.

Bu sebeple iyi bir işleyiş ve istenilen verimin alınabilmesi için kartlı geçiş sistemlerine kartlı geçiş sistem yazılımı ve PDKS mutlaka yüklenmesi gerekmektedir.

 

Kartlı Geçiş Sistemi Yazılımı Nasıl Çalışır?

Kartlı geçiş sistemi yazılım çalışma prensibine bakacak olursak öncelikle yazılımın istenilen işi gerçekleştirebilmesi için bilgisayar diline uygun bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Sonrasında ise yazılım, kullanılacak olan kartlı geçiş sistemine işinde uzman kişiler tarafından yüklenmeli ve belirli ayarlar yapıldıktan sonra ve istenilen sonuçların alınabilmesi için uygulamaya geçilmesi gerekmektedir.

Sistem yazılımları program dilleriyle hazırlanan yazılımların problemsiz bir biçimde çalışmasına olanak sağlayan yazılımlara verilen isimdir. Sistem yazılımları da kendi arasında iki gruba ayrılmaktadır. Bunlar işletim sistemi yazılımları ve hizmet yazılımlarıdır.

İşletim sistemi yazılımları; bilgisayar sisteminde yapılacak olan tüm işlemlerin kontrollerini ve kaynaklarını sağlayan sisteme işletim sistemi adı verilmektedir.  Bu sistem kullanıcıların bilgisayar kaynaklarını yönetebilmesine olanak tanımaktadır.

Hizmet yazılımları ise genel sistem destek işlemlerinin kullanılmasını sağlayan yazılımlara verilen isimdir. Dosya sıkıştırma, dosya transferi yapma, disk biçimlendirme, dosya kopyalama, disk yüzeyini düzenleme ve virüs temizleme işlemleri bu yazılımlar aracılığı ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

 

Kartlı Geçiş Sistemi Yazılımı Kullanım Alanı Nedir?

Kartlı geçiş sistemleri günümüzde işletmeler, kamu kurum ve kuruşlarında yoğun olarak kullanılan sistemlerin başında gelmektedir. Bu sistemler sayesine takip edilmek istenen pek çok bilgi kolaylıkla erişilebilmektedir.

Kartlı geçiş sistemlerinin kullanıldığı aşağıda belirtilen tüm alanlarda sistemin aktif olarak çalışması ve istenilen verilerin sağlıklı alınabilmesi için kartlı geçiş sistemi yazılımının yüklü olması gerekmektedir.

 • Kamu ve Özel Kurumlar
 • Askeriye
 • İş Hanları
 • Fabrikalar
 • Ofisler
 • Siteler
 • Özel Bölümler
 • Asansörler
 • Plazalar
 • Oteller
 • Hastaneler
 • Okullar
  Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım