Menü

Honeywell X-Smart Acil Anons Sistem Yönetim Yazılımı

Honeywell X-Smart Acil Anons Sistem Yönetim Yazılımı
Honeywell X-Smart Acil Anons Sistem Yönetim Yazılımı

Honeywell X-Smart Acil Anons Sistem Yönetim Yazılımı Nedir?

Honeywell Life Safety(Can Güvenliği) ürün portföyünde bulunan genel anons ve sesli alarm sisteminin önemli yapı taşlarındandır. Acil anons sistem tasarım ve uygulaması açısından da farklı EN normları önemlidir: sistem merkezi ekipmanları EN54-16 ‘ya göre, hoparlörler EN54-24 ‘e göre tasarlanmalıdır. Honeywell acil anons sisteminin farklı ebattaki ihtiyaçlara göre üçe ayrılır: Intevio, X618 ve Variodyn D1. Honeywell X-618 acil anons sistemine entegre olarak çalışan acil bir durumda ortamda bulunan insanlara ne yapması gerektiği konusunda hızlı ve doğru direktifleri iletmesini bu yazılım (Xsmart) üzerinden sağlanmaktadır. Tesiste bulunanların potansiyel bir tahliye halinde farklı desibel seviyelerinde uyarılarda bulunularak durumun kontrol altına alınması iç ve dış ortama uyumlu olan hoparlörlerin yönetimiyle sağlanır. Harita destekli acil anons yazılımlarıyla da bu durumlar başa çıkılması daha kolay hale gelir.

 

Honeywell X-Smart Acil Anons Sistem Yönetim Yazılımı Nasıl Çalışır?

Honeywell genel adresli seslendirme sisteminin mikrofon, hoparlör ve amplifikatörden sonraki dördüncü elementi olan tüm bu ürünleri tek düzlemden birleştirerek yönetimin sağlayan acil anons sistemi yazılımıdır. Honeywell Empertech olarak da bilinen bu serinin yönetimi X-Smart 3.0 ile genel seslendirme ve acil anons sistemini yönetebilirsiniz. Geniş entegrasyon kabiliyeti sayesinde diğer tüm Honeywell sistemleri yazılımlarıyla Winmag yangın alarm yazılımı, Honeywell EBI bina yönetim yazılımı, Maxpro CCTV yazılımı veya Win-Pak veya Pro-watch gibi kartlı geçiş sistemleri uygulamalarıyla beraber haberleşerek çalışabilir. Honeywell X618 sisteminin, partnere bağlı olarak farklı çalışma ilaveleri de yapılabilir. Fabrikanıza veya iş merkezinize kurulan acil anons sistemine telefon santralinizle erişim sağlayarak IP telefonunuzdan veya cep telefonunuzdan anons yapabilir. Text to Speech (TTS) yani sesli yanıt özelliği kullanarak acil durumlarda SMS üzerinden dahi mesaj iletebilirsiniz. Tüm bu özelliklerin önünde EN54 standartları kapsamında tanımlanan acil anons yönetmeliği öncelikle şekilde uygulanmalıdır.

 

Honeywell X-Smart Acil Anons Sistem Yönetim Yazılımı ‘nın Teknik Özellikleri Nelerdir?

X-SPT900 orijinal Honeywell koduyla yetkili Honeywell zayıf akım partnerinden isteyebileceğiniz Xsmart genel seslendirme ve anons sistemleri yazılımıdır. Acil durum seslendirme sistemiyle beraber çalışan server (X-SP2000) ve client arayüzü (X-ST2000) de bulunmaktadır. Sistem server’ı üzerinde kaydedilen ses dosyalarını X-618 sisteminde istediğiniz bölgeye yayın yapabilirsiniz. İşletme yöneticisi ve çalışanını farklı yetkilendirmeye atayarak kademeli yetki verilebilir. Erişim kontrolü sayesinde daha güvenli ve yönetilebilir bir yapı sağlanmış olur.

 

Honeywell X-Smart Acil Anons Sistem Yönetim Yazılımı‘nın Kullanım Alanı Nedir?

Xsmart anons sistemi ile farklı ölçekteki işletmelerin acil durum planları kontrol altında tutulabilir. Xsmart 3.0 gibi güncel sürümlerle Honeywell ‘in en yeni ürünleriyle entegre çalışmaktadır. Acil anons sisteminin EN standartlarına göre tasarlanması sırasında Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik (2015) 81. Maddesi 7. Bölümündeki açıklanmaya göre hangi metraj ve yoğunlukta hoparlör koyulmalı olarak açıklanmaktadır. Bunları kontrol yazılım ise her bölge (Amerika ‘da NFPA72 ve NFPA101) ve ülkede (İngiltere’de BS-5839-8 ve BS-EN-60849) kendine göre standartlara bağlanmıştır. Aşağıdaki tüm tesislerde buna uygun olarak Honeywell Xsmart acil anons sistemi kullanılabilir.

  • Turizm Tesisleri
  • Hastaneler
  • Okullar
  • Ofisler
  • Mağazalar
  • Eğlence Tesisleri
  • Sosyal Tesisler
  • Kamu Binaları

 

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım