Menü

Honeywell EBI Bina Yönetim Yazılımı

Honeywell EBI Bina Yönetim Yazılımı
Honeywell EBI Bina Yönetim Yazılımı

Honeywell EBI Bina Yönetim Yazılımı Nedir?

Honeywell ‘in işletme yönetilen tüm sistemleri tek çatı altında toplama amacıyla spesifik olarak geliştirdiği kurumsal bina yönetim entegrasyon yazılımı olarak EBI (Enterprise Buildings Integrator) çıkıyor karşımıza. Honeywell Ebi, akıllı binalardaki enerji yönetiminden tutun da arttırılmış güvenlik ve azaltılmış maliyetlerin hayata geçirilmesi için operasyonel verimliliğe hedefler. Kampüste veya kompleks işletmenizde meydana gelen olaylara karşı tepki sürenizi azaltarak hızlı verimlilik sağlamanızı sağlar. Bu şekilde EBI uygulamasına yaptığınız yatırımın dönüşü, siz aslında uygulamayı kullanırken gerçekleşmiş olur. Ebi bina yönetim yazılımının odaklandığı dört ana alan bulunmaktadır:

Artan yeşil bina yatırımları, enerji yönetimi ve akıllı bina çözümleri alanlarını da geliştirmiştir. Bina enerji tasarrufu bu açıdan Honeywell ‘in bu yazılımıyla çözüm sunduğu bina otomasyon sistemi (BMS) harici bir yazılımdır. Binalara zekâ ve bağlantı kapasitesi katması açısından bina için stratejik bir yatırım unsurudur.

 

Honeywell EBI Bina Yönetim Yazılımı Nasıl Çalışır?

Ebi yazılımı, Honeywell ekosistemindeki farklı uygulamalara ve diğer üçüncü parti ürünlerle entegre çalışabilecek şekilde planlanmıştır.

 • Honeywell Bina Yönetimi
 • Honeywell Enerji Yönetimi
 • Honeywell Güvenlik Yönetimi
 • Honeywell Can Güvenliği Yönetimi
 • Honeywell CCTV Yönetimi

Bunların haricinde açık protokolleri de kullanarak farklı sistemlerle iletişim kurabilmektedir. HBS Başkanı John Rajchert ‘in verdiği bilgilere göre Honeywell Bina Çözümleri kapsamında desteği olan bu ürün son on yılda 160 ‘dan fazla ülkede 25.000 ‘den fazla Ebi sistemi kurulmuştur. Nesnelerin interneti yerine Nesnelerin Entegrasyonu deyimini kullanarak tesis yönetimi kapsamında binalara değer katmaktadır. Kurumlar bu sayede, karmaşık verileri, gerçek zamanlı iş sonuçlarına çevirerek karar alma süreçlerini minimum süreye indiriyorlar.

 

Honeywell EBI Bina Yönetim Yazılımı‘nın Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ebi R600 olarak geçen en güncel sürümüyle dinamik harita özelliğini,  Honeywell siber güvenlik güncellemelerini, Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü (GDPR) uyumluluğunu ve iyileştirilmiş performansını kullanıcıların beğenisine sunmuştur. Bulut tabanlı opsiyonluyla da yatırım maliyetini azaltarak internet tabanlı erişimiyle her konumdan bina yönetimine olanak sağlar. R600 en son güncellemelerle çalışarak (Microsoft Windows® Server 2016, Microsoft SQL Server 2017 and BACnet 1.14 dahil) tüm IT standartlarına uyumunu kanıtlanmıştır. Mobil uygulama olarak Easy Mobile isimli akıllı telefon uygulamasını kullanmaktadır. Entegre olabildiği bina enerji tasarrufu ve enerji yönetimi yazılımlarıyla ise Attune Advisory Services ve Automated Demand Response Gateway (ADPR) ‘dır.

 

Aşağıdaki açık kaynak kodlu sistemlerle Ebi sistemi olarak çalışabilir.

 • HTML5
 • BACnet AWS
 • OPC
 • Enterprise Web Services
 • Building 2 Building using Web Services, ONVIF & LonWorks

 

Honeywell EBI Bina Yönetim Yazılımı‘nın Kullanım Alanı Nedir?

Bina verilerini toplamaya, depolamaya, veri tabanlı yönetmeye ihtiyaç olan büyük tesislerin bir çoğunda Ebi bina yönetim sistemi kullanılmaktadır. Bina yöneticileri, profesyonel kurum işletmeleri ve IT departmanının hassas şekilde incelediği maliyetlerin azaltılmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda Honeywell Ebi sistemi; nem bilgileri, ortamdaki havanın kalitesi, oda sıcaklıkları(Honeywell termostat ile), enerji gereksinimi olmayan mahaller, güneşin durumuna göre ışıkların durumu, BMS sistemi sensörleri yardımıyla havalandırma sistem arızalarının takibiyle kurumların operasyonel mükemmeliğe erişmelerine olanak sağlar. Dolayısıyla, havalimanları, üniversiteler, rezidanslar, zincir oteller Ebi enerji yönetim yazılımının önemli kullanıcılarındandır.

 

Hangi Markalarla Çalışıyoruz?

Honeywell EBİ R600

  Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım