Menü

Yangın Algılama Sistemi Test ve Bakım Ekipmanları

Yangın Algılama Sistemi Test ve Bakım Ekipmanları
Yangın Algılama Sistemi Test ve Bakım Ekipmanları

Yangın Algılama Sistemi Test ve Bakım Ekipmanları Nedir?

Yangın algılama sistemi test ve bakım ürünleri birçok ekipmandan oluşurken amacı yangın sistemi cihazlarının stabil çalışmasını kontrol ve bakımında kullanılması içindir. Yangın algılama sistemi bakım ekipmanları daha çok dedektörlerin kontrolü ve bakımı içindir. Kısa devre, kirlilik, arıza gibi sahadaki arızaların giderilmesi için yangın bakım setlerinin kullanılması gereklidir. Bakım haricinde de bu test ve bakım üniteleri, devreye alma ve yangın alarm sisteminin kabulü sırasında da profesyonel yangın firmaları tarafından tercih edilmektedir.

 

Yangın Algılama Sistemi Test ve Bakım Ekipmanları Nasıl Çalışır?

Yangın algılama devreye alma süreçleri, test ve bakım faaliyetleri sırasında, yangın paneli ve saha cihazlarının testleri yapılır. Saha cihazlarının çalışmasını kontrol açısından altı farklı kategoride inceleyebiliriz:

  1. Duman dedektörü test cihazı ve test spreyi,
  2. Isı dedektörü test cihazı ve dedektör test spreyi,
  3. CO (karbon monoksit) dedektörü test cihazı ve duman spreyi,
  4. Dedektör çıkartma aparatı ve dedektör temizleme spreyi,
  5. Yüksekte yer alan dedektörler için erişim çubuğu (Access poles),
  6. Yangın algılama test kiti,

Tüm bu ürünlerin, yangın alarm sistemi markalarına bağlı olarak farklı modelleri olabilir. Solo, No Climb, Detectortesters, Testifire, Scorpion, Trutest ve Smokesabre gibi öncü markaların test ekipmanları sıkça tercih edilmektedir. Alev dedektörü test ekipmanı da bulunmaktadır. Talentum ve Honeywell alev dedektörlerinin test ekipmanları da bulunmaktadır.

 

Yangın Algılama Sistemi Test ve Bakım Ekipmanları‘nın Kullanım Alanı Nedir?

Yangın algılama test ve bakım ekipmanları, yetkili yangın sistemi uygulaması yapan firmalar tarafından periyodik bakımlar ve teknik servis işlemleri sırasında kullanılmaktadır. Tüm yangın alarm sistemlerinin, bakım işlemine ihtiyacı bulunduğu için yangın sistemi bakım ekipmanları da önem arz etmektedir.

 

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım