Menü

Wifi Kameralar

Wifi Kameralar
Wifi Kameralar

Wifi Kameralar Nedir?

Günümüzde güvenlik kameraları evlerin ve işyerlerinin korunmasında yaygın olarak kullanılan sistemlerden biridir. Birçok tehdit ve saldırı güvenlik kameraları sayesinde önlenebilmekte ve tehdit oluşturan kişiler kısa sürede tespit edilmekte ve gereğinin yapılabilmesi kolaylaşmaktadır.

Kamera sistemlerinin ilk çıktığı yıllarda çalışabilmesi için elektrik kaynağına bağlı olmaları gerekmekteydi. Hala bu şekilde çalışmaya devam eden kameralar video sinyallerini televizyon ya da bilgisayar gibi herhangi bir görüntüleme cihazına iletmek amacı ile video kablolarını kullanmaktadır.

Son yıllarda ise teknolojinin hızla gelişmesi ve ileriye gitmesi evler ve işyerlerinde kablosuz kamera ihtiyacı doğmaya başlamıştır.  Bunun üzerine kablosuz bağlantı üzerinden veri iletimine olanak tanıyan güvenlik kamera sistemleri üretilmeye başlanmıştır.

Kablosuz WİFİ kameralar kolay kurulumu ve istenilen ve istenilen alanlara yerleştirilebilme özellikleri sayesinde daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır.  Tadilat gerektirmeden kolaylıkla kurulumu yapılan bu sistemler evlerin ya da işyerlerinin dekorasyonuna zarar vermeden kurulabilmektedir.

IP kamera ya da Analog kamera olarak ikiye ayrılan kablosuz kamera sistemleri sayesinde koruma altına almak istediğiniz alanların güvenliğini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kablosuz CCTV; görüntü ve ses aktarımını kablo kullanmaya gerek duymadan radyo dalgaları aracılığı ile ileten güvenlik kameralarıdır.

 

Wifi Kameralar Nasıl Çalışır?

WİFİ kameraların çalışma prensibine bakacak olursak bu sistemler video sinyalini, kablosuz ağ üzerinden görüntüleme ve kayıt cihazınıza bağlı olan bir alıcıya ileterek çalışmaktadır.

Kablosuz kameralar herhangi bir bağlantı noktası olmayan ve bağımsız olarak çalışan kameralardır. WİFİ kameralar kamera videosunu bir radyo(RF) vericisi üzerinden ileterek çalışır. Video dahili bir depolama cihazına ya da bulut depolama yolu kullanılarak bağlı bir alıcıya gönderilmektedir.

Bu sayede monitörünüz ya da alıcınız aracılığı ile resim ya da video kliplerinize erişmek için kolay bir bağlantıya sahip olmuş olursunuz. Kablosuz kamera, çekimi yakalamak ve kaydetmek için ağınıza bir bağlantı ve sinyal sağlamalıdır. Bağlantı kesintiye uğradığı takdirde WİFİ kameranız beslemeyi görüntüleme aygıtınıza gönderemez.

Ayrıca kullandığınız kamera tamamen kablosuz ise batarya ile çalıştırılması gerekmektedir. Bütün bunlara ek olarak ev ya da işyerinizde kablosuz bir sistem kullanıyorsanız mevcut bataryaları düzenli olarak kontrol etmeniz önemli bir ayrıntıdır.

 

Wifi Kameraların Kullanım Alanı Nedir?

Kablosuz kameralar genel olarak dört adetten az kamera kullanımı olan alanlarda yoğun olarak tercih edilmektedir. Kullanım amacı ağırlıklı olarak asansör kamerası ve bebek kamerası olan WİFİ kameralar metre kare olarak küçük dükkanlar içinde son derece kullanışlıdır.

Bu kameralar kurulacak olan güvenlik sisteminin maliyetini önemli ölçüde azaltan kameralardır.  Kurulum aşamasında kablolu kameralarda olduğu gibi kabloların saklanması için herhangi bir duvar kırma, boya ya da sıva gibi işlemlere gerek kalmaz.

Esnek montaj avantajı sayesinde yerini değiştirmek oldukça kolaydır. Bu özelliği sayesinde dönem dönem güvenlik tehditlerinin değiştiği mekanlarda ya da kiralık mekanlarda kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım