Menü

Hikvision İnterkom Sistemleri

Hikvision İnterkom Sistemleri
Hikvision İnterkom Sistemleri

Hikvision İnterkom Sistemleri Nedir?

Hikvision menşei neresidir sorusuyla başlamak en doğrusu olacaktır. Hikvision, 2001 yılında Çin ‘in Hangzhou eyaletinde, Çin Devleti destekli bir güvenlik ürünleri üretici ve dağıtıcı firmasıdır. 2017 yılı sonunda Hikvision firmasında 26 binden fazla istihdam yaratılırken bunların yarısını mühendisler oluşturmaktadır. IPVM ‘in verdiği bilgilere göre yıllık cirosunun yaklaşık %10 ‘unu AR-GE faaliyetlerine ayırarak bir çok yeni teknoloji ve sistem genişlemesinde bulunmaktadır. Bu başarısıyla kısa sürede Forbes Global 2000 olarak geçen Dünya ‘nın en büyük 2000 şirketi arasına 2019 yılı itibariyle 800. Sıradan girmeye hak kazanmıştır. Çin Devleti ‘nin kontrolünde bir firma olmasıyla özellikle Amerika ‘da güvenlik sorunları olabileceği şüphesiyle yaklaşılsa da birçok global güvenlik ürünleri üreticisinin OEM partneri olarak da faaliyetlerini sürdürmektedir. Dünya’daki en büyük kamera üreticisi olması yanında araştırma ve geliştirme faaliyetleri kapsamında her sene portföyüne yeni ürünler ekleyen Hikvision, bir süredir interkom sistemleri alanında da varlığını göstermektedir. Hikvision interkom sisteminin farkları nelerdir, Hikvision interkom sistemi özellikleri nelerdir gibi spesifi sorular için aşağıdaki içerikler yardımcı olacaktır.

 

Hikvision İnterkom Sistemleri Nasıl Çalışır?

Türkiye’ye ilk girdiği yıllarda isim hakkı konularından dolayı Haikon interkom sistemi markasını kullanan, Hikvision artık globaldeki ismiyle anılmaktadır. IP interkom sistemleri ağa bağlı altyapı vasıtasıyla evlerdeki daireler arası, daire-güvenlik noktası arası ve daire-bina kapısı arasındaki görüşmelerin yapılmasını sağlamaktadır. Daire içinde bulunan interkom monitörüne dairenize gelen aramalar gösterilir. Cihaz içerisinde bulunan diğer çıkışlara farklı giriş modülleri bağlanarak Haikon intercom sisteminin farklı zayıf akım ürünleriyle haberleşmesi sağlanabilir. İnterkom sisteminde dahili olarak bulunan kartlı geçiş, parmak izi ve şifreli geçiş ile beraber çift aşamalı güvenlik kontrolüyle binaya veya siteye giriş yapılması sağlanabilir. Dış kapı ünitelerinde bulunan kameralar sayesinde ise gelen müşteri veya misafirinizi güvenlik konsolundan veya daire içi ekrandan izleyebilirsiniz. Güvenlik konsolü denilen operatör ürünü, SIP protokolüyle haberleşen gelişmiş bir masaüstü telefonu andırmaktadır. Hikvision intercom haberleşme sisteminin son parçasıda Hikvision marka switchlerdir. DS-KAD606 veya DS-KAD612 koduyla bulabileceğiniz switchlere port sayısına göre fiyatlandırılır.

 

Hikvision İnterkom Sistemleri‘nin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Hikvision IP video interkom sistemleri kaliteli sesli ve görüntülü diafon teknolojisiyle köklü birçok markaya şimdiden meydan okumuştur. Çoklu sayıdaki interkom monitörü desteklemesi için distribütör ve besleme ünite seçenekleriyle güvenlik birimlerinin bina girişlerini yönetiminde büyük kolaylık sağlamaktadır.

Yüksek performanslı işlemcisi sayesinde birçok talebi hızlıca yerine getirebilren Hikvision interkom sistemlerinin genel olarak teknik özelliklerini listeledik:

 • Gömülü şekilde gelen Linux işletim sistemi,
 • Renkli TFT LCD Ekran,
 • Farklı kalitelerde tercihe sunulan dahili kamera,
 • +2000 adet mifare kartı destekleyen sistem,
 • Dahili mikrofon ve hoparlör özelliği,
 • Sabotaj bilgilendirme alarmı,
 • Alarm girişleri,
 • Yüksek kalitede interkom ekranı çözünürlüğü,
 • Alüminyum alaşımlı dış kasa,
 • IP65 sınıfı koruma özelliği bulunan zil paneli ve monitör.

 

Hikvision İnterkom Sistemleri‘nin Kullanım Alanı Nedir?

Hikvision interkom ürünleri daha çok toplu konut ve apartman projelerinde tercih edilmektedir. IP interkom sistemleriyle farklı kullanım avantajlarıyla kapı giriş ve geçiş sistemlerinin olduğu noktalarda da kullanılabilir. İnterkom alanında Hikvision markasının uygun maliyeti ve kolay kullanımıyla her geçen yeni referanslar ekleyerek Türkiye pazarındaki güvenilirliğini arttırmaktadır. Bununla beraber Hikvision interkom bakım ve diafon servis desteği olarak da yerel çözüm partnerlerinin bulunması proje sonrasındaki noktalarda karar verme kolaylığı sağlamaktadır.

  Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım