Menü

Hibrit Kayıt Cihazları

Hibrit Kayıt Cihazları
Hibrit Kayıt Cihazları

Hibrit Kayıt Cihazları Nedir?

Hibrit kayıt cihazları; IP ve analog kamera kayıt cihazlarının birlikte çalışmasına olanak tanıyan kayıt cihazlarıdır. Geçmiş dönem analog kameralara ek olarak son teknoloji ile donatılmış yeni nesil IP kameraları kolaylıkla bağlayabilirsiniz.

Hibrit kamera kayıt cihazı IP kamera sistemine geçişi kolaylaştıran ve ekonomik olarak bir hayli fayda sağlayan kayıt cihazlardır. Bilindiği üzere kurulu olan bir kamera sistemine IP kamera ilave edilmek istenildiği takdirde önceki yıllarda NVR kayıt cihazını ayrı olarak kurmak ve ayrı olarak yapılandırmak gerekmekteydi. Son dönemlerde ise hibrit kayıt cihazları bu gereksinimi en alt seviyelere indirgemiş oldu.

Hibrit DVR kayıt cihazı genel olarak bir video görüntüsünü sabit disk sürücüsüne kayıt etmek amacı ile kullanılmaktadır.  Hibrit kayıt cihazları özellikle IP kamera sistemlerine yeni geçmek isteyen kullanıcılar tarafından ilgi görmektedir.

Hibrit kayıt cihazları 8, 16 ve 32 kanal olarak üretilmektedir. Günümüzde de hem işlevsel açıdan kullanışlı hem de uygun fiyatlı donanımlar her daim tercih edilmektedir. Hybrid kayıt cihazları da maliyet açısından NVR kayıt cihazlarına göre daha uygun olduğu için oldukça talep görmektedir.

HVR( Hybrid Video Recorder); internet (IP) ve analog protokolü ile video kaydetmek için özel olarak tasarlanmıştır. Ülkemizde güvenlik sistemlerinde yoğun olarak kullanılan hibrit kayıt cihazları analog ve dijital IP kameraları tek bir kayıt cihazına kaydetme ve tek bir sistem olarak çalışma imkanı sağlamaktadır. Bu cihazlar ağırlıklı olarak analog sistemi tamamen değiştirmeden ihtiyaç duyulan alanlara IP kamera eklemek için tercih edilmektedir.

 

Hibrit Kayıt Cihazları Nasıl Çalışır?

Hibrit kayıt cihazlarının çalışma prensibine bakacak olursak bu cihazlar elektronik bir cihaz olarak doğrudan kameralar üzerinden bilgiyi çeker ve daha sonrasında ise HVR içinde kodlanarak işlenir.

Kodlama mantığı hibrit kayıt cihazlarında da değişmemektedir.  Yani bu kayıt cihazları IP kameralardan görüntüleri bir Ethernet ağı üzerinden CAT5 veya CAT6 aracılığı ile alırken,  analog kameralardan ise koaksiyel kablolar yardımı ile görüntüleri almaktadır.

HVR, ağdan videoları kodlayan bir yazılım programına benzer. Yani hibrit kayıt cihazlarındaki video zaten kamerada kodlanmış ve işlenmiş durumdadır.

 

Hibrit Kayıt Cihazlarının Kullanım Alanı Nedir?

Şık ve oldukça sade kutular olarak tasarlanmış olan hibrit kayıt cihazları, kamera ihtiyacı duyduğunuz hemen hemen tüm alanlarda kayıtların arşivlenmesini sağlamak amacı ile yoğun olarak kullanılmaktadır.

Bu cihazlar orta ve ölçekli uygulama alanları için oldukça idealdir. Sizlerde kendinizin, sevdiklerinizin ve etrafınızda koruma altına almak istediğiniz alan ve değerli eşyalarınızın güvenliğini sağlamak istiyorsanız hangi alanlarda kullanılacağı dikkate alarak kameralar taktırabilir ve sonrasında ise kamera kayıt cihazlarını tercih ederek güvenliğinizi üst düzeye çıkartabilirsiniz.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım