Menü

Network Video Kayıt Cihazları (NVR)

Network Video Kayıt Cihazları (NVR)
Network Video Kayıt Cihazları (NVR)

Network Video Kayıt Cihazları (NVR) Nedir?

Network video kayıt cihazları (NVR); dijital formata sahip olan bir kamera görüntüsünü Ethernet ağı yolu ile sabit disk sürücüsüne(HDD) kaydetmek için tercih edilen kayıt cihazlarıdır.

NVR; Network Video Recorder(Ağ Video Kayıt Cihazı) kelimelerinin kısaltılmasından oluşmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere NVR, bir ağa bağlanmış olan IP ya da kablolu ağ kameralarından elde edilmiş olan görüntünün hem kayıt altına alınmasını hem de saklanmasını sağlayan cihazdır.

NVR genellikle fiziksel güvenlik uygulamaları için kullanılmaktadır.  Elde ettiği görüntüleri IP kameralardan bir Ethernet ağı yolu ile Cat5 veya Cat6 kabloları aracılığı ile almaktadır.

Network video kayıt cihazları bir bakıma dijital video kaydedici ve entegre medya oynatım cihazı tek bir sim kart üzerinden araç içerisinde olması gereken güvenliği sağlayan ve medyaları yöneten bir cihazdır.

NVR cihazı bünyesinde bulunan entegre GPS özelliği sayesinde, toplu ulaşım araçlarında yolcu bilgilendirme sistemini yöneterek araç içindeki yolculara, otobüsün güzergah, durak ve konum bilgilerini araç içi medya oynatıcılarında gösterilmektedir.

NVR kayıt cihazı sahip olduğu sunucu tabanlı yapısı sayesinde geleneksel olan diğer sistemlerden farklı olarak, sisteme bağlı olan kişi sayısına göre cihazın GSM iletişim maliyetinde herhangi bir değişiklik olmamaktadır. Buna ek olarak tek bir sim kart ile hem kamera görüntülerine ulaşılabilir hem de medya oynatıcısına uzaktan yükleme yapılabilir.

Kamera kayıt cihazı bulunan alarm girişleri sayesinde panik butonu uygulamasına yönelik olarak lokasyonda meydana gelen ses ve görüntü kaydını merkeze ileterek yetkililere otobüsün konumunu içeren alarm bildirimi üretmektedir.

Son yıllarda bir hayli ilerleyen görüntü işleme teknolojisi ve geniş açılı kamera sistemi yakın bir gelecekte araçlarda bulunan yolcuları sayma işleminin bu sistem ile entegre şekilde çalışacağının sinyallerini vermektedir.

 

Network Video Kayıt Cihazları (NVR) Nasıl Çalışır?

Network video kayıt cihazları çalışma prensibine bakacak olursak bu cihazlar IP güvenlik kamera sistemleri ile birlikte çalışmaktadır.  NVR kayıt cihazları günümüzde yer alan teknoloji türlerinin her biri ile uyumlu bir şekilde çalışır.

Ağ üzerinde çalışan kameralar yine ağ üzerinden NVR’a bağlanmaktadır.  Bu sayede anlık görüntü iletimi sağlanmaktadır. Bir ağ olduğu için kayıt edilen görüntüleri izlemek adına yakınında olmanıza gerek yoktur. Ağa uzaktan bağlanarak yetki durumunuza göre görüntüleri izleyebilir ve kayıtları yönetebilirsiniz.

 

Network Video Kayıt Cihazlarının Kullanın Alanı Nedir?

NVR kayıt cihazları son derece sade ve şık kutular olarak tasarlanmakta ve piyasadaki yerini almaktadır. Bu cihazlar kamera ihtiyacı duyulan her alanda arşivleme yapmak istediğiniz tüm görüntüleri kayıt altına almak için kullanılmaktadır. 

İster evinizde belli bir alan olsun isterseniz de endüstriyel bir alanda istenilen görüntüleri yüksek kalitede kayıt etmekte ve uzakta bile olsanız bağlantı kurarak eski bir görüntüyü bile mobil cihazınızdan izleme olanağı tanıyan IP kamera kayıt cihazları, mobil cihazların her biri ile uyumlu olarak çalışabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken tek şey işletim sisteminize uyumlu olan bir mobil uygulamasını indirerek uzaktan izleme imkanına sahip olursunuz.

 

 

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım