Menü

CCTV Bulut Çözümleri

CCTV Bulut Çözümleri
CCTV Bulut Çözümleri

CCTV Bulut Çözümleri Nedir?

Kapalı devre kamera sistemleri (CCTV) bulut çözümleri, ticari ve yerli müşterilere çeşitli güvenli çevrimiçi belge depolama seçenekleri sunan yeni bir hizmettir. Kullanıcıların yasalara ve düzenlemelere uymalarını sağlayan ve video bilgilerini alma işlemini basitleştiren ve birçokları için zaman kazandıran bir yönetim şeması haline getiren kapsamlı bir programdır. Video gözetim verilerinin katlanarak artmasıyla, verilerin nasıl yönetildiğini ve saklandığını yeniden düşünmeye ihtiyaç duyuldu. CCTV bulut çözümleri, işletmelerin daha fazla bellek, daha iyi etkileşim ve daha düşük maliyetler gereksinimlerini karşılamak için oluşturulmuştur.

 

CCTV Bulut Çözümleri Nasıl Çalışır?

CCTV bulut çözümleri, tüm kameralarınızın kayıtlı verilerini tek bir yerde ve saha dışında tutmak için interneti kullanır, böylece içerikler güvenli ve kolay bulunur. IP kameranızın kaydettiği içeriği görüntülemek, hızlı ileri sarmak, geri sarmak, silmek veya indirmek için bir ağınız ve bir cihazınız olduğu sürece tarih ve saat otomatik olarak kaydedilir. Daha sonra ihtiyaç duyulduğunda, bulut sunucusuna erişebilir, telefon, dizüstü bilgisayar veya tablet) hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Video gözetimi olarak da bilinen kapalı devre kamera sistemi, bir DVR veya başka bir kayıt cihazında bir kayıt sistemi kullanan ve sınırlı sayıda monitörde görüntülenen bir video kamera güvenliği biçimidir. CCTV, 1940'lardan beri standart video gözetim yöntemi olmuştur.

IP kamera güvenliği olarak da bilinen bulutta barındırılan video, kamera ile aynı sitedeki DVR veya bellek cihazı yerine video çekimlerini doğrudan buluta kaydeden bir sistemdir. Çeşitli bulutta barındırılan kameraların özellikleri ve işlevleri farklılık gösterse de, bir ağ bağlantısı üzerinden doğrudan erişilebilme özelliğini paylaşırlar.

Birden fazla siteye ve çok sayıda çalışana sahip işletmeler için ideal bir seçenek olan bulut tabanlı video gözetim çözümleri heyecan verici yeni bir gelişmedir. Güvenlik görüntülerinizi bulutta depolamak, düşük kurulum maliyetleri ve BT altyapı gereksinimlerinden uzaktan merkezi yönetime ve gelişmiş siber güvenliğe kadar çok sayıda avantaja sahiptir.

 

CCTV Bulut Çözümleri Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknolojideki ilerlemelerle birlikte, modern güvenlik sistemleri sınırsız bulut depolama seçeneği ile geliyor. Üreticilerin çoğu, görüntüleri akıllı telefon aracılığıyla erişilebilen bir sunucuya gönderen bulut depolama tesisine gömülü güvenlik sistemlerini tasarlamaya ve satmaya başladı. Toplumdaki artan suç oranıyla, sadece iyi bir güvenlik sistemi değil, aynı zamanda herhangi bir ev veya işyeri için etkili bir yedekleme depolaması gereklidir. Bir bulut depolama tesisi ile çok yüksek miktarda veri, uygun maliyetle kolayca kaydedilebilir.

CCTV çekimleri için geleneksel depolanma yöntemlerini tercih ederseniz, önemli bir yatırım yapılması gerekebilir. Pahalı donanım, yazılım ve kurulum yapmanız gerekir. Ardından yönlendirici yapılandırmasını, BT personelini ve elektrik maliyetlerini, bakım ve servis ücretlerini, işletim sistemi güvenlik yamalarını, siber güvenlik desteğini ve daha fazlasını hesaba katılmak gerekir. 

Daha az BT altyapısı ve personel gereksinimi

Çok tesisli bir işletme için, şirket içi güvenlik gözetim depolaması, gerektiğinde donanım ve yazılımı elle korumak ve güncellemek için sağlam bir BT altyapısı gerektirir. Bulut tabanlı bir güvenlik sistemini seçtiğinizde, sunucular boşa çıkar ve tüm güvenlik ve yazılım güncellemeleri otomatik olarak gelir.

Tüm bakım ve servis faaliyetleri, ticari işlemlerinizde herhangi bir kesinti olmadan servis sağlayıcınız tarafından uzaktan gerçekleştirilir. Modern bir BT departmanı ve altyapısı, her zaman güncel bir güvenlik sistemi ve işiniz için daha düşük maliyetler sunar.

Merkezi yönetim

Birçok şirket, hem gizlilik hem de kaynak yönetimi nedenlerinden ötürü satış, servis veya BT personelinin güvenlik video görüntüleri aracılığıyla müdahalesini istemez. Bir bulut video gözetim sistemi, merkez ofisinin güvenlik görüntülerine uzaktan kolayca erişmesini sağlayan ideal bir çözümdür.

Bulut tabanlı bir CCTV, merkezi yönetimin personel erişimini yetkilendirmesini ve iptal etmesini sağlar. Ayrıca güvenlik görevlilerinin kullanıcı etkinliğini izlemelerine ve CCTV gözetim ekipmanlarının kötüye kullanılmasını önlemelerine olanak tanır.

Yedekli veri depolama

Bulut tabanlı bir CCTV, güvenlik görüntülerinizin yedekli depolanmasını sağlar. Farklı veri merkezi konumlarına yerleştirilen kopyalarla, CCTV kayıtlarınız ve kritik verileriniz donanım arızasına karşı güvenli bir şekilde korunur. Aksi durumda, geleneksel şirket içi barındırma ile hatalardan benzer koruma sağlamak için ek maliyetli donanım satın almanız gerekecektir.

Esnek saklama kapasitesi

CCTV görüntülerini yerinde saklarken, bir işletmenin güvenlik görüntülerini tutabileceği süre, sistemin donanım kapasitesi ile sınırlıdır. Video saklama süresinin artırılması, ek veya yedek donanımın pahalı bir şekilde satın alınmasını içerebilir. Öte yandan, bir bulut CCTV güvenlik çözümü çok daha esnektir. Saklama bekletme süresini ek ücret ödemeden kolayca ayarlayabilirsiniz.

Yeni teknolojilere ayak uydurmak

Eski sürüm, bulut tabanlı bir çözüm için geleneksel CCTV sisteminden daha az sorun teşkil eder, çünkü güncellemeler sağlayıcınız tarafından internet üzerinden otomatik olarak gönderilir. Geleneksel bir video gözetim sistemi ile donanımınızın yaşı sınırlıdır. Güncellemeler yapabilirsiniz, ancak bu genellikle daha karmaşık ve manuel bir işlemdir. Bulut tabanlı sistemler daha uyumludur ve bu nedenle iş güvenliği yatırımınızı geleceğe hazırlamak için akıllı bir seçimdir.

Uzaktan erişim yeteneği ve gelişmiş oynatma

Bulut Tabanlı CCTV, uzaktan erişim için tam olarak üretilmiştir ve yetkili personelin dünyanın herhangi bir yerinden yüksek kaliteli güvenlik görüntülerini kolayca oynatmasını sağlar. Öte yandan, bazı geleneksel bulut olmayan sistemlerde akış güvenilir olmayabilir. Video görüntüleri genellikle daha az nettir ve şifreleme özelliği olmaması sebebiyle de verilerinizi virüslere karşı savunmasız bırakır.

Gelişmiş siber güvenlik

Bulut Tabanlı CCTV Çözümü ile video ve çekimler depolanırken ve akış sırasında tamamen şifrelenir. Şirket içi video yönetim sistemlerinde bulunan genel güvenlik açıkları kaldırılır. İnternette açık bağlantı noktası yoktur, yani güvenlik duvarı kurulumu gerekmez. Yeni güvenlik açıkları tespit edilirse, güvenlik yamaları bulut üzerinden hemen uygulanabilir.

 

CCTV Bulut Çözümleri Kullanım Alanları Nedir?

Bulutta barındırılan platformlara sağlanan tüm avantajlarla birlikte video gözetim ortamının CCTV'den çok büyük faydalar görmesi şaşırtıcı değildir. İster ev, ister iş, okul, ister şehir için olsun, güvenlik sistemlerine ihtiyaç olan tüm alanlar için uygun şekilde çalışan bulut tabanlı çözümler mevcuttur. IP kameraların doğasındaki doğal esneklik onları son derece çekici ve bir dizi örnek için uygun bir çözüm haline getirir.

 

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım