Menü

AHD Kameralar

AHD Kameralar
AHD Kameralar

AHD Kameralar Nedir?

AHD kamera; analog CCTV altyapısını kullanarak 720p ya da 1080p çözünürlükte görüntülerin elde edilmesini sağlayan gelişmiş bir teknolojidir. AHD CCTV ise HD videoyu güvenlik kameralarından DVR’lara iletmek için koaksiyel kabloları kullanan bir analog yüksek çözünürlüklü kapalı devre televizyon video gözetim standardıdır.

AHD teknolojisi 2014 yılı sonrasında kullanılmaya başlanmıştır. Bu kamera sistemleri analog CCTV kablolar ile 500 metre mesafeden kaliteli ve görüntü kaybı yaşanmadan görüntü alınmasına olanak sağlayan sinyal aktarım teknolojisidir.

AHD güvenlik kamera sistemleri günümüzde de yoğun olarak kullanılmakta olup çekim kalitesi HD ve Full HD olacak şekilde yapılmıştır. Kaliteli görüntünün alınmasını sağlayan AHD kameralar görüntü çözünürlükleri, kayıt sinyalleri ve renk ayrımları ileri olan kaliteli güvenlik sistemleridir.

AHD, Analog Yüksek Çözünürlük anlamına gelmektedir. Video sinyallerini geleneksel koaksiyel kablo üzerinden ileten bu teknoloji renk gürültüsünü etkili bir şekilde azaltabilen ve daha iyi görüntü üretimi ile gelişmiş olan Y/C sinyal ayırma ve analog sinyal filtreleme teknolojisini benimsemektedir.

Geleneksel analog kameralar ile karşılaştırıldığında AHD teknolojisi, görüntüleme konusunda önemli bir gelişmeye sahiptir. IP kamera sistemlerine benzer olarak AHD’nin maksimum çözünürlüğü 1080p’ye kadar ulaşmaktadır.

 

AHD Kameralar Nasıl Çalışır?

AHD kameraların çalışma prensibine bakacak olursak; bu kamera sistemleri koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, AHD-DVR dijital kayıt cihazı tarafından işlenmesi esasını baz alarak çalışmaktadır.

Geleneksel analog güvenlik sistemleri ile aynı alt yapıyı kullanan AHD kamera teknolojisi HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü verebilmesi ve diğer sistemlere nazaran daha ekonomik olması sebebi ile müşteriler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

AHD güvenlik kamera sistemleri ile alınan yüksek çözünürlüklü kayıtlar internet erişimi sayesinde herhangi bir lokasyondan kolayca takip edilebilmektedir. Bu sistemlerin kurulumu aşamasında mevcut alanda bulunan WİFİ erişimi isteğe bağlı olarak sistem ile entegre edilebilmektedir. Bu sayede farklı olan mesafelerden cep telefonu ya da bilgisayar üzerinden kayıtlar kolaylıkla izlenebilmektedir.

HD görüntü kalitesi ve yenilikçi bir görüntü tarama sistemini bünyesinde barındıran AHD kamera teknolojisi analog sisteme ait sinyalin renk ve parlaklık bileşenlerini bölmektedir. Bu sayede görüntüde meydana gelebilecek bulanıklığı ortadan kaldırmakta ve renk üretiminin gelişmesini sağlamaktadır.

AHD kamera sistemleri stabil olarak çalışan sistemlerdir. Bunun yanı sıra CCTV analog kamera sisteminizin kablolamasını değiştirmenize gerek kalmadan mevcut kameralarınızı AHD kameralar ile DVR kayıt cihazınızı da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bu avantajları sebebi ile düşük maliyetlere sahip olan ve yoğun olarak tercih edilen AHD kamera fiyatları kalite ve taşıdığı fonksiyonel özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

 

AHD Kameraların Kullanım Alanı Nedir?

Günümüzde evlerin, işyerlerinin, okulların, otoparkların ve birçok kapalı ve açık alanların güvenliğini sağlamak amacı ile AHD kamera sistemleri kullanılmaktadır.

AHD kameralar, işyeri veya yaşam alanlarınız, ortak kullanım alanlarınız için herhangi bir soygun, hırsızlık ya da saldırı gibi durumları kayıt altına alabilmek adına önemli cihazların başında gelmektedir. Ayrıca bebek bakıcılarınızı ve personelinizi izlemek ve kontrol altında tutabilmek amacı ile 24 saat boyunca IP bağlantıları üzerinden izleyebilmek açıcından oldukça kullanışlıdır.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım