Menü

Yangın Algılama Sistemi Aküleri

Yangın Algılama Sistemi Aküleri
Yangın Algılama Sistemi Aküleri

Yangın Algılama Sistemi Aküleri Nedir?

Yangın algılama sistemi aküleri, yangın alarm sistemindeki tüm cihazlar için back-up (yedek) niteliğinde bir durumdadır. Yangın alarm paneli, flaşörler, sirenler, flaşörlü sirenler, yangın sistemi tekrarlama paneli gibi bir çok elemanın yedek gücü olarak çalışmaktadır.

 

Yangın Algılama Sistemi Aküleri Nasıl Çalışır?

Yangın algılama aküleri, acil durumlarda dahi sisteme dahil olan cihazları çalıştırabilmek adına devreye girmektedir. Yangın aküleri, şarj edilebilir özellikte olması gerekir. Genelde 12v7Ah, 12v24Ah veya 12v26Ah   aküler kullanılmaktadır. Yangın alarm sisteminde kullanılan aküler için, ilk takılırken üzerindeki tarihe dikkat etmek gerekir. Yangın bakım servisi sırasında da iki senede bir değiştirilmesi gereklidir.

 

Yangın Algılama Sistemi Aküleri Kullanım Alanı Nedir?

Yangın algılama ve alarm sistemindeki, yangın algılama panelleri ve yangın alarm saha cihazlarının bağlı olduğu güç kaynaklarının içinde farklı güçlerde aküler kullanılmaktadır. Bu aküler genellikle, şaftlarda, elektrik odalarında veya teknik odada bulunan yangın alarm sistemi cihazlarıyla beraber kullanılmaktadır.

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım