Menü

PoE Enjektör

PoE Enjektör
PoE Enjektör

PoE Enjektör Nedir?

IP Kamera sistemlerinde kullanılan PoE teknolojisi ve PoE enjektörler kurulum konusunda çok ciddi avantajlar sunarken IP kameralardan elde edilen verimin yükseltilmesine yardımcı olur. PoE enjektörler ile ilgili biligleri sunmadan önce PoE teknolojisinin ne olduğuna ve nasıl çalıştığına bakmak gerekir.

 

PoE Enjektör Nasıl Çalışır?

Yapılandırma konusunda ağ üzerinde çok az bir işlem yapılarak maksimum oranda fayda elde edilmesine yardımcı olan PoE teknolojisinin temelinde elektrik enerjisinin tek bir kablo üzerinden aktarılması ve aynı kablodan da veri akışının sağlanması yatar. Bu sayede kurulum esnasında avantaj sunan PoE teknolojisi benzer şekilde kullanım esnasında da büyük fırsatlar elde etmenize yardımcı olur.

PoE teknolojisi kendi içerisinde oldukça avantajlı olurken PoE enjektörler bu avantajı çok farklı bir boyuta taşıyarak bireylerin fayda seviyesini yukarı taşır. IP kamera kurulumu esnasında son yıllarda kullanılan PoE teknolojisinin parçaları olan switch veya adaptörü kullanmak yerine bir enjektör vasıtası ile veri akışını sağlamak sizce de kulağa çok iyi bir fikir olarak gelmiyor mu? PoE enjektörler network kablosu sayesinde kamera besleme voltajı gönderir. Switch ve adaptör kullanımına ihtiyaç bırakmadan IP kameraların verimli bir şekilde çalışmasını sağlar.

 

PoE Enjektör‘in Teknik Özellikleri Nelerdir?

PoE enjektörler yapı itibarı ile incelendiğinde 2 parçadan oluştuğu gözlemlenir. Bu parçaları input ve output olarak değerlendirmek yanlış olmayacaktır. Birinci parça voltaj girişine imkan sağlarken diğer parça voltaj çıkışını sağlar. İki kısım da Cat5 veya Cat6 vasıtası ile hem enerji hem de veri akışını sağlar. PoE teknolojisinin hayat kolaylaştıran unsurlarından bir tanesi olan PoE splitter doğru bir şekilde kullanıldığında veri akışını sağlar. Peki, PoE spliter nasıl yerleştirilmelidir?

PoE enjektörlerin 12 volt giriş soketli kısmı switch tarafına yerleştirilirken 12 volt çıkış soketli kısım IP kamera tarafına yerleştirilir. Söz konusu enjektörler kamera besleme voltajı yaklaşık 50 metre boyunca verimli bir şekilde taşınır. Mesafenin arttırılması konusunda kablo kalitesinin incelenmesi gerekmektedir. Zira çok uzun mesafeler için PoE enjektör kullanılması yaygın bir durum değildir. Burada rol oynayan en önemli faktör PoE splitter fiyatlarıdır.

 

PoE Enjektör Kullanım Alanı Nedir?

PoE enjektör kullanarak hem IP kamera kurulum maliyetlerinizi düşürebilir hem de switch için bir yer tayin etmek zorunda olmazsınız. Burada bireyler açısından en avantajlı yön PoE enjektörlerin fiyatları olur. Kalitesine ve uzunluğuna göre değişen PoE enjektörleri fiyat – performans değerlendirmesi yapıldığında parasının hakkını veren ürünler olarak ön plana çıkar.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım