Menü

Kartlı Geçiş Sistemi Güç Kaynakları

Kartlı Geçiş Sistemi Güç Kaynakları
Kartlı Geçiş Sistemi Güç Kaynakları

Geçiş Kontrol Sistemi Güç Kaynağı Nedir?

Kartlı geçiş sistemleri, özellikle kurumsal yapılarda personel ve devamlılık takibi amacıyla tercih edilen donanımlar olarak öne çıkarlar. Bu gibi altyapıların yanı sıra geçiş kontrol sistemleri de benzer amaçlarla kullanılan ürünler olarak değerlendirilirler. Bahsi geçen sistemlerde, donanımın sürekli olarak çalışabilmesi adına güç kaynağı gibi destekleyici bileşenlere ihtiyaç duyulur. Kartlı geçiş sistemi güç kaynakları da tam bu ihtiyaca yanıt veren bileşenler olarak öne çıkarlar.

Geçiş kontrol sistemi güç kaynakları; bahsi geçen sistemlerde kullanılan mekanizmaların ve aksesuarların enerji ihtiyaçlarını karşılayan donanımlardır. Bu ürünler sistemin güç gereksinimini merkezileştirerek kontrol sisteminin sürekli olarak enerjiye erişim sağlamasına olanak verirler. Diğer sistem bileşenleriyle de entegre olarak geçiş kontrol sisteminin çalışma sürekliliğinin sağlanmasına yardımcı olurlar.

 

Geçiş Kontrol Sistemi Güç Kaynağı Nasıl Çalışır?

Geçiş kontrol sistemi güç kaynakları, güç aktarımının optimize edilmesi ve sistem verimliliğinin sağlanması için güç aktarımı yapar. LED bir panel vasıtasıyla sistemin güç sarfiyatını anlık olarak bir yansıtan güç kaynakları; aşırı yük gibi durumlarda kırmızı devre hatası vererek sisteme uyarı gönderir. Aynı şekilde bu gibi durumlarda güç kaybının önüne geçerek sistemin çalışmasını sürdürmesine olanak verir.

Otomatik kurtarma ve risk faktörü içeren kritik durumlarda anında kapanma gibi gelişmiş kullanım seçenekleri de sağlar. Sistemin AC güç hatası vermesi ya da düşük batarya göstergesi anında yedek güç kaynaklarının devreye sokulmasına yardımcı olur.

 

Geçiş Kontrol Sistemleri Güç Kaynaklarının Teknik Özellikleri Nelerdir?

Karmaşık elektronik devreler dahilinde çalışan güç kaynakları, kart okuma sisteminin güç ihtiyacına göre voltaj optimizasyonu yapılması gibi teknik özelliklere de sahiptir. Anlık güç değişimlerine göre destek bataryasının optimize edilmesinin yanı sıra ürünler, DIP Switch özelliğinin kullanılarak uygun resistörlerin ayarlanması gibi teknik kullanım olanakları da sağlar.

 

Geçiş Kontrol Sistemleri Güç Kaynaklarının Kullanım Alanları Nelerdir?

Öncelikli olarak kartlı geçiş sistemleri ve benzeri donanımlara entegre olarak kullanılan güç kaynakları; iş yerleri ve üretim tesisleri gibi alanlarda kullanılır. Özellikle vardiya esasına dayanan çalışma modellerinin uygulandığı iş yerlerinde oldukça önemli bir altyapı olan güç kaynakları, geçiş sistemlerinin çalışma sağlanmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra hastaneler, devlet daireleri ve benzeri kamu alanlarında da ihtiyaç duyulan bu donanımlar geçiş sistemine entegre edilerek güvenlik açıklarının oluşmasının da önüne geçer.

 

 

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım