Menü

Dijital Telefon

Dijital Telefon
Dijital Telefon

Dijital Telefon Nedir?

Dijital telefonlar; geleneksel ofis telefon sisteminden sonra ortaya çıkmış olan bir sonraki teknolojik adımdır. Bu telefonlar günümüzde de geleneksel telefon hatlarını kullanmaktadır. Ancak bu telefon sistemleri sesinizin analog sesini, hattın diğer ucunda kodlanan ve daha sonrasında kodu çözülmüş olan dijital bir sinyale dönüştürmektedir.

Dijital telefonlar; geçmiş dönemlerde kullanılan ve günümüzde de kullanılmaya devam edilen analog telefonlara göre ses kalitesi olarak daha gelişmiş bir yapıya sahiptir.

Dijital telefonlar; analog telefonlara nazaran iletişim sistemlerini yükseltmeyi düşünenler için en popüler seçeneklerden biridir.  Bu telefon sistemlerinin pek çok avantajları bulunmaktadır. İşletmelere fayda sağlayan avantajlar aşağıda maddeler halinde sunulmuştur.

  • Düşük maliyet
  • Basit uygulama
  • Büyük ölçüde ölçeklenebilirlik
  • Veri ve video iletim özelliği
  • Çağrı iletimi ve yönlendirilmesinde artan etkinlik

 

Dijital Telefon Nasıl Çalışır?

Dijital telefon çalışma prensibine bakacak olursak bu sistemler telefon görüşmeleri yapmak için kablo veya dijital telefon şebekesi kullanarak çalışmaktadır. Bu sistemde ses sinyalleri sıkıştırılmakta ve ses hareket ettikçe gereksiz frekans bantları çıkarılmaktadır. Bu sayede analog telefon servisine kıyasla daha iyi bir ses kalitesi elde edilmektedir.

Genel olarak dijital telefon hizmeti çağrı yönlendirme, sesli posta ve konferans ya da 3 yönlü arama gibi gelişmiş özelliklerle birlikte çalışmaktadır. Analog telefonlarda olduğu gibi dijital telefon sistemleri de çift yönlüdür. Ses sinyalleri hem telefona hem de telefondan gelebilmektedir.

Dijital telefonlar, dijital santraller üzerinden işlem görmektedir. Dijital santraller eski tip fiziksel santrallerinin yerini alan ve bulut teknolojisini kullanarak internet üzerinden hizmet veren santrallerdir. Bu santrallerin her biri internetin olduğu her alandan santral özelliklerini kullanabileceğiniz internet tabanlı yeni nesil telefon santralleridir.

 

Dijital Telefonun Kullanım Alanı Nedir?

Dijital telefonlar, teknolojinin hızla gelişmesi ve her geçen gün yeni sistemlerin kullanılması ile hemen hemen her işyeri ve evde kullanılan sistemlerdir. Analog telefonlara göre daha kullanışlı ve fonksiyonel olan dijital telefonlar kişi ve kurumlara kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Özel işletmelerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında da tercih edilen dijital telefonlar sayesinde maliyetler büyük oranda azaltılmaktadır. Dijital telefon santralini kullanarak çalışan dijital telefonlar son yıllarda daha güvenli teknolojik ve ekonomik iletişim alt yapısı sunduğu için orta ve büyük işletmelerde yoğun olarak tercih edilmektedir.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım