Menü

Başarı Hikayeleri

Ataköy Towers

A+ A-

Aziz Yapı’nın bir yatırımı olan Ataköy Towers projesi Ataköy’ün en merkezi noktasında ulaşım noktalarının yanında havaalanı ve Ataköy Marina’ya yürüme mesafesindedir.  Bir ofis projesi olarak tasarlanan Ataköy Towers 11000 metrekarelik arsa alanı üzerinde kurulmuş, 2 blok ve 17 katta toplam 356 ofis dairesiyle LEED Gold sertifika adayıdır. 

Tasarım ve uygulamanın Avrupa standartlarına uygun olarak yapıldığı bina çevresindeki diğer bina ve iş merkezleri arasında örnek teşkil edecek özelliktedir.

ÇÖZÜM

Netser birçok iş merkezi,  yüksek katlı bina ve karma projede edindiği tecrübe ile Ataköy Towers projesinde yangın algılama ve alarm sistemleri, karbonmonoksit izleme, acil durum seslendirme sistemi, CCTV uygulamaları, kartlı geçiş sistemleri ve  SMATV sistemlerini  tamamlamaktadır.

Avrupa standartlarında üretilen sistemlerin uygulandığı ve EN sertifikasyonuna sahip malzemelerin kullanıldığı projede seçilen Esser by Honeywell ürünleri projede ihtiyaç duyulan sistem gerekliliklerini en uygun şekilde karşılamaktadır.

Ataköy Towers projesinde kullanılan Avrupa standartlarındaki ürünler Honeywell markasının gücüyle entegre bir şekilde tek merkezden yönetilip izlenmektedir.  Birbiriyle uyumlu çalışan sistemlerin ve tek markanın kullanılması sayesinde yangın alarm, kartlı geçiş sistemi,  sesli akıllı tahliye ve güvenlik sistemleri yazılım ve donanım bazında tam entegre olarak çalışmaktadır. Winmag grafik izleme ve kontrol yazılımı sayesinde haberleşen sistemler kullanıcılar tarafından kolaylıkla yönetilebilir, sistemlerin izleme maliyetleri düşer.