Menü

Başarı Hikayeleri

Pınar Süt Üretim Tesisleri

A+ A-

PINAR SÜT ÜRETİM TESİSLERİ

Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun en büyük ve modern süt fabrikası olarak 1975 yılında İzmir’de açılan Pınar Süt Çiğ Süt İşleme Tesisleri yatırımlarını Türkiye’nin farklı şehirlerine yayarak 26 milyonu aşan bir yatırımla tesis kapasitesini 22.000 metrekareye yükseltmiştir.

Fabrikalarına yaptığı yatırımlarla enerji tüketimini düşüren ve üretim verimliliğini arttıran Pınar Çiğ Süt İşleme Tesisleri, 35 yıllık sektör liderliğini yaptığı yatırımlarla sürdürürken pazarda oluşan tüketici talepleriyle ürün gamını arttırıp, çeşitlendirmektedir. Yaşar Holding bünyesindeki şirket bugün 5binin üzerindeki çalışanıyla faaliyetlerini sürdürmekte ve tüketicilerin tercih ettiği markalar arasında ilk sıralardaki yerini korumak için sektör yatırımlarına hız vermektedir. Pınar markasının “Turquality” kapsamında yaptığı çalışmalar sayesinde Pınar ismi yurtdışında da temsil edilmektedir.

ÇÖZÜM:

Netser Grup’un hizmet verdiği İzmir’deki Pınar Çiğ Süt İşleme tesislerinde Esser by Honeywell akıllı adreslenebilir kontrol panelleri, saha ekipmanları ve sistemlerin yazılımsal yönetimini mümkün kılan Winmag yangın yönetim sistemleri kurulmuştur. Saha ve fabrika şartlarına uygun olarak yangın alarm sistemleri uygulaması yapılan tesiste erken algılamayı mümkün kılan FAAST yüksek hava hassasiyetli hava örnekleme sistemleri ve yüksek tavanlar için özel dizayn edilmiş Fireray Beam dedektörleri kullanılmıştır. 

Doğru ve erken algılama Pınar Çiğ Süt İşleme tesisleri gibi sürekli üretim yapan büyük hacimli tesislerde yangın algılama açısından dikkate alınması gereken noktalardandır. Honeywell yangın alarm sistemlerinin marka bilinirliği ve Netser Grup’un mühendislik yaklaşımı ile yangın algılama hızlı, doğru ve güvenilir bir biçimde yapılmaktadır.