Menü

XIAOMI

Xiaomi Markası Tarihçesi

Xiaomi 2010'da Lei Jun tarafından kurulan Çinli bir şirkettir. Google, şirketin ilk kurulumunda yoğun bir şekilde yer aldı ve Google Çin'in üst düzey ürün yöneticisi ortaklardan biri oldu. Sadece birkaç ay sonra Xiaomi, Samsung'un TouchWiz ve Apple'ın iOS'una benzeyen kendi Android tabanlı ürün yazılımı MIUI'yi başlattı.

Birçok kişi Xiaomi'yi bir donanım şirketi olarak görse de, aynı zamanda bir yazılım ve internet şirketidir. Akıllı telefonları ve çeşitli akıllı telefon aksesuarları için en iyi bilinenleri olsa da, Xiaomi akıllı ev cihazları ve tüketici elektroniği gibi diğer alanlarda da yoğun bir şekilde yer alıyor.

 

Xiaomi Markası Başarıları

2015 yılında Xiaomi, 24 saat içinde en çok akıllı telefon satarak yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırdı. Xiaomi, yaptığı kampanyayla tam olarak 2.112.010 adet telefon sattı. Akıllı telefonlara ek olarak, Xiaomi ayrıca 770.000 akıllı cihaz, 247.000 güç bandı, 208.000 Mi Band fitness takip cihazı ve 38.000 akıllı TV sattı. Bu satışlarda rekor kıramasa da bir günde 2.08 milyar yuan gelir elde etti.

Xiaomi'nin başarıya yükselişi hızlı oldu. 2014 yılında şirket, 2013 yılında taşıdığı rakamın üç katından fazla 61 milyon telefon sattı. 2014 yılı sonunda şirket 1,1 milyar dolarlık fon aldı ve değerlemesini şaşırtıcı bir şekilde 45 milyar dolara çıkardı.

 

Xiaomi Hangi Ülkenin Markası?

Xiaomi, Haziran 2010'da mobil yonga geliştiricisi Qualcomm ve Singapur hükümetinin sahip olduğu bir yatırım şirketi olan Temasek Holdings de dahil olmak üzere ortaklar arasında bir işbirliği olarak Çin’de kuruldu. Şirketin ilk ürünü, Ağustos 2011'de piyasaya sürülen ilk telefonu Xiaomi Mi1 ile Android yazılımı oldu.

 

Xiaomi Faaliyet Alanları Nelerdir?

Xiaomi, birçoğu Samsung gibi OEM'lerden benzer şekilde pazarlanan modellere rakip olabilen geniş bir akıllı telefon yelpazesi sunuyor. Mi serisi, Samsung'un Galaxy S serisi ile karşılaştırılabilir. Mi Max, büyük ekranlar ve büyük piller içeren Samsung'un Note serisine eşdeğerdir. Mi Note serisi Samsung Galaxy A hattına benzer; ama yine de saygın bir performans sunuyor. Mi Mix serisi, Xiaomi'nin daha kavramsal bir cihaz serisi, ilginç tasarım seçeneklerisunuyor. Redmi serisi, belki de Xiaomi'nin en iyi bilinen şeyidir. Son derece düşük fiyatlara rağmen inanılmaz özelliklere sahiptirler.

Xiaomi, akıllı telefonlarının yanında, özellikle de Mi Band adlı bir akıllı saat olan birçok cihaz sunuyor. Ayrıca kendi kulaklıklarını satıyorlar. Xiaomi, tüketici elektroniği gibi diğer alanlarda da, özellikle de akıllı ev cihazlarında yer alıyor. Bir hava temizleyici, su arıtma cihazı ve hatta çevreniz ve kendiniz hakkında bilgi vermek için telefonunuzdaki bir uygulamaya bağlanan bir vücut kompozisyonu ölçeğine sahiptir. En önemlisi, Xiaomi dünya çapında TV ve TV kutuları da satıyor.

 

Xiaomi Ürünleri Nelerdir?

Şirket ürün yelpazesini artırdı; akıllı telefonları şunlardır: Mi Serisi, Mi Note Serisi, Mi Max Serisi , Mi Mix Serisi , Pocophone, Blackshark ve Redmi Serisi . Xiaomi, cep telefonlarının yanı sıra giyilebilir cihazlar, mobil aksesuarlar ve televizyon ve hoparlörler gibi cihazlar satmaya başladı. 2018'de tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı ev cihazlarını piyasaya sürdü. Xiaomi çoğunlukla Mi 8, Mi Mix 2S ve Redmi Note 5 gibi yüksek değerli akıllı telefonlar ile tanınıyor. Bununla birlikte, şirketin bünyende çok daha fazla ürün var.

 

Xiaomi Markası Servis ve Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Xiaomi ürünleri son derece güvenilir ve sağlamdır. Ancak ürünler bazen beklenmedik sorunlar oluşturabilir. Bu durum kullanıcının elinde değildir ancak ürünün alındığı firmayı doğru seçmek kullanıcının elindedir. NETSER Grup olarak ihtiyacınız olan hertürlü teknik yardımı sunmaktayız. İşiniz veya kişisel hayatınız için elektronik ürünlerin taşıdığı önem çok fazladır. Bu önemin farkında olan firmamız ihtiyacınız olan tüm desteği sunmaktadır.

 

Xiaomi Markası Türkiye Yetkili Distribütörü ve Bayileri

Xiaomi ürünlerini tedarik ettiğiniz firma çok önemlidir. Xiaomi ürünlerini kendi güvencesiyle sunan NETSER Grup, Türkiye distribütörü olarak karşımıza çıkan ilk kurumsal firmadır. Xiaomi markası ürünleri hakkında destek almak için Netser Grup ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Xiaomi Markası Fiyatları Nelerdir?

Xiaomi fiyatları istenilen ürüne göre değişmektedir. Birçok ürün sunan Xiaomi Markası sizin ihtiyaçlarınızı karşılamak için gerekli donanıma sahiptir. Ancak doğru seçim yapılması alçağınız ürünün verimini arttırmaktadır. En doğru çözüme ulaşmak ve teknik ekiplerimizden fiyat ve rürün bilgisi almak için Aşağıdaki teklif formunu doldurabilirsiniz. Teknik ekibimiz size enkısa sürede dönüş yapacaktır.