Menü

WESTERN DIGITAL

Western Digital Markası Tarihçesi

Western Digital, teknoloji alanında her zaman iyileşmeyi ve önemli bir varlığı sürdürmeyi başarmıştır. 1970 yılında Western Digital, St.Louis Emerson Elektrik Şirketi olarak özel yarı iletkenler üretmeye başladı. Merkezi Santa Ana, Kaliforniya'da bulunan şirket, St. Louis Emerson Electric Company ve diğer çeşitli bağımsız yatırımcılar tarafından finansal olarak desteklendi. Bir yıl sonra Western Digital ünvanı doğdu ve karargahı Newport Beach, California'ya taşındı. Alvin B. Phillips, 1976 yılına kadar Western Digital'in kurucusu ve başkanıydı. Yarı iletkenlerdeki teknik deneyimi, şirketin erken oluşumunun kritik bir unsuruydu. 1970'lerin en önemli şirket etkinliği 4K RAM yongasının üretilmesiydi. Teknolojik atılımlar bu dönemde katlanarak arttı.

 

Western Digital Markası Başarıları

Western Digital, kuruluşundan bu yana, büyük ölçüde daha küçük çevresel üreticilerin satın alınmasıyla önemli ölçüde genişlemiştir. Bu özellikle Şirketin 2016 yılında kapatılmış olan Sandisk'i satın almasını da içeriyor. Western Digital şimdi küresel olarak faaliyet göstererek, birden fazla sektördeki müşterilere çeşitli veri depolama ürünleri ve ticari veri merkezi çözümleri sunuyor. Western Digital, dünyanın en büyük veri depolama şirketlerinden biri olarak Fortune 500 listesinde 194. sırada.

 

Western Digital Hangi Ülkenin Markası?

Western Digital (Western Digital Corporation, WD veya WDC ) Amerikalı sabit disk üreticisi ve veri depolama şirketidir. Veri depolama cihazları ve merkezi sistemleri ile bulut depolama hizmetleri de dahil olmak üzere veri teknolojisi ürünleri üretir.

 

Western Digital Faaliyet Alanları Nelerdir?

Western Digital, bilgi teknolojisi endüstrisinde geniş bir müşteri ağına hizmet veren bir veri depolama cihazları ve veri merkezi çözümleri geliştiricisi, üreticisi ve sağlayıcısıdır. Aynı zamanda birden fazla sektörde ticari kuruluşlara hizmet vererek teknoloji altyapılarını ve veri yönetim sistemlerini desteklemeye ve geliştirmeye yardımcı oluyor.

Western Digital Corp, kişisel bilgisayar (PC) ve ağ sistemleri üreticileri tarafından kendi ürünlerini üretmek için kullanılan bilgisayar donanım ekipmanlarının lider üreticisidir. Western Digital, yalnızca bilgisayar üreticilerine donanım satmaz, aynı zamanda Western Digital markası altında satılan ürün değiştirme öğeleri ve ek veri depolama ürünleri aracılığıyla doğrudan tüketici pazarlarına hizmet eder.

 

Western Digital Ürünleri Nelerdir?

Western Digital, işletmeler ve tüketiciler için geniş bir teknoloji portföyü, depolama cihazları, sistemler ve çözümler sunmaktadır. Veri merkezli çözümleri Western Digital, G-Technology, SanDisk ve WD markalarından oluşmaktadır.

Şirketin ürün ve hizmetleri üç ana iş kolunda düzenlenmiştir: Kapasite ve performans kurumsal sabit disk sürücüleri, kurumsal katı hal sürücüleri, veri merkezi yazılımı ve sistem çözümlerinin geliştirilmesi ve satışını içeren Veri Merkezi Cihazları ve Çözümleri; Mobil, masaüstü, oyun ve dijital video sabit diskleri, istemci katı hal sürücüleri, katıştırılmış ürünler dahil olmak üzere çeşitli cihazlar için ürünlerden oluşan İstemci Aygıtları; ve Şirketin çıkarılabilir ürünlerini, sabit disk içerik çözümlerini ve flash içerik çözümlerini içeren Müşteri Çözümleri.

 

Western Digital Markası Servis ve Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Western Digital ürününüzün servis ve bakım hizmeti ürün modeline bağlı olarak değişir. Ürününüz için geçerli servis ve bakım hizmetlerini destek ekibimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. NETSER Grup işinizin hayati öneme sahip olduğunu bildiği için size en hızlı teknik desteği sağlayacaktır.

 

Western Digital Türkiye Yetkili Distribütörü ve Bayileri

NETSER Grup, Western Digital yetkili distribütörü olarak Türkiye’de en yetkin kurumsal firmadır. Sisteminizin uzun yıllar sorunsuz çalışması için müşterilerinin ihtiyacı olan tüm desteği sunmaktadır. Western Digital markası ürünleri hakkında destek almak için Netser Grup ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Western Digital Fiyatları Nelerdir?

Western Digital, birçok ürün ve hizmete sahiptir. Bu sebeple size en uygun ürünü ve en uygun fiyatları öğrenmek için NETSER Grup teknik ekibiyle görüşmeniz gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi almak ve fiyat tekliflerine ulaşmak için aşağıdaki teklif formunu doldurmanız yeterlidir. İsteğinizle alakalı teknik ekibimiz size en kısa sürede dönüş yapacaktır.