Menü

TURKCELL

Turkcell Markası Tarihçesi

Türkiye'de GSM tabanlı mobil iletişim, Şubat 1994'te Turkcell'in faaliyete geçmesiyle başladı. Turkcell, daha sonra 27 Nisan 1998'de Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllık bir GSM lisans sözleşmesi imzaladı. O zamandan beri, hizmet çeşitliliğini sürekli olarak artırdı. Mobil ses ve veri iletişiminin yanı sıra kalite düzeylerine arttırdı. Böyle abone sayısı her geçen gün arttı.

Turkcell, faaliyet gösterdiği dokuz ülkede beş pazar lideri olarak bölgesel bir liderdir. Turkcell'in hisseleri 11 Temmuz 2000'den bu yana İstanbul (IMKB) ve New York Menkul Kıymetler Borsası'nda (NYSE) işlem görmektedir. NYSE'de şimdiye kadar sadece tek Türk şirketi yer alıyor.

 

Turkcell Markası Başarıları

Turkcell bugün 20 bin kişi istihdam ediyor. Bugüne kadar elde ettiği başarılar çok sayıda uluslararası ödüllerle tanındı. Turkcell 2007 yılında 83. sıradan INFO Tech 100 listesine girdi ve dört yıl üst üste listelendi. Turkcell, listeye girmek için yaklaşık 10 bin şirketi geride bıraktı.

Turkcell'in yurtdışında da yatırımları bulunmaktadır. Turkcell mobil operasyonlarını Azerbaycan, Kazakistan, Moldova ve Gürcistan gibi büyüyen pazarlarda Turkcell'in 41,45 hisseye sahip olduğu yan kuruluşu Fintur aracılığıyla yürütmektedir. Turkcell'in %100 iştiraki olan KKTCell, 1999 yılında kurulmuş ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Telekomünikasyon Kurumu ile gelir paylaşımı anlaşması çerçevesinde faaliyet göstermektedir.

 

Turkcell Hangi Ülkenin Markası?

Turkcell, geniş kapsama alanı ve yurtdışında çok çeşitli hizmetleri ile abonelerine hem Türkiye'de hem de dünyada mobil iletişim hizmetleri sunan bir Türk markasıdır. Turkcell, 110'dan fazla ülkede 3G sözleşmeleri imzalamış ve uluslararası veri hizmetlerinin sağlanması açısından dünyanın en iyi operatörleri arasında yer almıştır. Turkcell ayrıca, 165'den fazla ülkeden operatörlerle sözleşme imzaladığı GPRS dolaşımında da en iyi operatörler arasında yer alıyor.

 

Turkcell Faaliyet Alanları Nelerdir?

Turkcell katma değerli tüm ürün ve hizmetlerini 'Turkcell-im' adı verilen tek bir iletişim ve erişim noktası altında toplamış ve bu mobil interneti müşterilerine sunmuştur. Ağustos 2006'dan bu yana Turkcell müşterileri, Turkcell abonelerinin eğlence, müzik, haber ve spor, sohbet ve mesajlaşma gibi birçok katma değerli hizmete tek bir noktadan erişebilmelerini sağlayan Turkcell-im'den yararlanabilmektedir. Turkcell aynı zamanda mobil iletişim çözümleri ile işletmelerin verimliliğini artırmayı hedeflemekte ve GSM altyapısı ile mümkün olan yeni tasarım fırsatlarını kullanarak kurumsal abonelerine yenilikçi ürün ve hizmetler sunmaktadır. M-devlet ve m-belediye projelerinde lider rolüyle Turkcell, kamu sektörü uygulamalarında mobil iletişim teknolojilerinin kullanılmasına öncülük ediyor ve yepyeni projelerle bu otoriteler için faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Turkcell Ürünleri Nelerdir?

Turkcell, mobil iletişim dünyasındaki yenilikleri her zaman Türkiye'ye getirmek için çalıştı. Kuruluşundan bu yana, abonelerinin hayatlarını kolaylaştırıyor, zaman kazanmalarına yardımcı oluyor, verilere kolay erişim sağlayan ürün ve hizmetler sunuyor ve altyapısını daha da geliştirmeye devam ediyor. Bireysel GSM kullanım alışkanlıklarına ve yaşam tarzlarına hitap eden programlara ek olarak Turkcell, kurumsal abonelerinin verimliliğini ve yetkinliğini artırmak için özel olarak tasarlanmış ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Hızlı veri transferi sağlayan teknolojideki gelişmeler ve teknolojilerin kullanılabilirliği doğrultusunda Turkcell müşterilerine "Turkcell EDGE", "Turkcell BlackBerry", "Turkcell Connect" ve "Turkcell E-Postacı" gibi hizmetler sundu. Turkcell'in müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlayan uygulamalarla hizmet vermektedir.

 

Turkcell Markası Servis ve Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Turkcell ürünleri birçok ihtiyaca yönelik olarak hizmet sunulmaktadır. Her müşteri için özel uygulanabilirlik ile destek sağlanan müşterilerin memnuniyeti ön planda tutulmaktadır. NETSER Grup olarak Turkcell markası adı altında sunduğumuz ürünler için gereken tüm teknik ve bakım hizmetlerini karşılamaktayız. Size özel uygulamalar ve çözümler için bizi arayabilir ayrıcalıklı çözümlerimizden faydalanabilirsiniz.

 

Turkcell Türkiye Yetkili Distribütörü ve Bayileri

Turkcell bilindiği Türk markası ve ülke içinde kendi işlemlerini de yürütmektedir. Turkcell markası ürünleri hakkında destek almak için Netser Grup ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Turkcell Fiyatları Nelerdir?

Turkcell, Türkiye’nin en büyük operatörlerinden biridir. Sürekli olarak yenilikçi çözümler ve uygulamalar getirmektedir. İhtiyacınız olan ürünün ve özelliklerinin en iyi şekilde belirlenmesi için teknik destek alınması gerekmektedir. En iyi ve uygun çözümlere ulaşmak için aşağıdaki formu doldurabilir veya 0850 396 1923 numaralı telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz. İlgili teknik birim size en kısa sürede dönüş yapacaktır.