Menü

SUPERMİCRO

Supermicro Markası Tarihçesi

Charles Liang, Wally Liaw ve Sara Liu tarafından 1 Kasım 1993'te kurulan Supermicro, Kaliforniya merkezli bir bilgi teknolojisi şirketidir. Supermicro'nun merkezi, Silikon Vadisi'nde yer almakta olup, Hollanda'da bir üretim alanı ve Tayvan'da bir Bilim ve Teknoloji Parkı bulunmaktadır.

 

Supermicro Markası Başarıları

6 yılda 2 milyar doların üzerinde gelir ve 5 kat büyüme ile Supermicro, dünyanın en hızlı büyüyen 1 numaralı IT şirketi ve Fortune Magazine tarafından toplamda en hızlı büyüyen 18 numaralı şirket unvanına sahiptir. Ayrıca Fortune 1000'in bir üyesidir.

Supermicro, ağırlıklı olarak Amazon ve Facebook gibi bulut sağlayıcılarına satış yapan gönderilerle dünyanın üçüncü büyük sunucu üreticisidir. Fremont tesisinde montajlama işlemlerini yapan Supermicro, anakart üretimini çoğunlukla Çin ve Tayvan olmak üzere çok sayıda tedarikçiye yaptırıyor.

 

Supermicro Hangi Ülkenin Markası?

Merkezi Kalifornia, San Jose'de bulunan Supermicro, 1993 yılında Amerikalı Charles Liang tarafından kuruldu. Supermicro, sunucularda ve sunucu anakartlarında uzmanlaşmıştır. Tüm sistem bileşenlerini bir bilgisayara bağlayan ve etkileşime girmelerini sağlayan ürünler üretmektedir. Şirket, anakartlar ve sunucuları çoğunlukla ABD genel merkezinde tasarlarken, ürünler neredeyse tamamen Çin'deki yükleniciler tarafından üretiliyor.

 

Supermicro Faaliyet Alanları Nelerdir?

Supermicro yüksek performans, yüksek verimli sunucu teknolojisi ve inovasyonda dünya lideridir. Veri merkezi, bulut bilişim, kurumsal BT, büyük veri, yüksek performanslı bilişim veya HPC ve gömülü pazarlar için uçtan uca yeşil bilişim çözümleri geliştiriyor ve sağlıyor. Supermicro çözümleri içinde eksiksiz sunucu, depolama ve iş istasyonlarından tam raflara (ruck), ağ aygıtlarına, sunucu yönetim yazılımları ve teknoloji destek ve hizmetlerine kadar uzanmaktadır. Supermicro kısaca, sunucular, depolama, raf çözümleri, ağ cihazları, sunucu yönetim yazılımı ve veri merkezi, bulut bilişim, kurumsal BT, büyük veri, yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) alanlarında hizmet vermektedir.

 

Supermicro Ürünleri Nelerdir?

Supermicro ürünleri şunları içerir:

  • Sunucu yapı taşı çözümleri.
  • Çıplak kemik (Bare-bones )sunucu teklifleri.
  • Universal G / Ç (UIO): Genişletilebilir PCI-Express benzeri bağlantılar için yükseltici kart.
  • 2 düğümlü (node) tam özellikli 1 U sistemi ve birim başına 4 düğümlü 2U sistemi ikiz sunucu ailesi.
  • GPU'ların büyük paralel işlem gücünden ve şirketin SuperBlade çözümünden yararlanan GPU süper bilgi işlem sunucuları.
  • Güç ve yerden tasarruf için ortak bilgi işlem altyapısını veri merkezi uygulamaları için 14 adede kadar blade ürünüyle paylaşmak üzere bağımsız sunucu çözümleri.
  • Şirketin diğer ürünleri arasında anakartlar, kasa, depolama ve gömülü cihazlar yer alıyor.

 

Supermicro Markası Servis ve Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Dünya çapında mutlak müşteri memnuniyeti sağlamak için Supermicro, kapsamlı bir garanti ve değiştirme politikası ile tüm ürünlerinin arkasında durmaktadır. Supermicro, son derece duyarlı bayi kanallarına ve tüm destek sorunlarını hızlı bir şekilde çözmek için mevcut özel Teknik Destek ekiplerine sahiptir. Ancak, teknik servis ve bakım, alınan ürünün distribütörüne göre değişmektedir. NETSER Grup, müşterilerinin her zaman yanında ve her ihtiyaç duyulduğunda bir telefon ile ulaşılabilmektedir.

 

Supermicro Türkiye Yetkili Distribütörü ve Bayileri

Supermicro ürünlerini sorunsuz kullanabilmek için temin edilen bayi son derece önemlidir. Türkiye’de Supermicro yetkili bayisi Netser Grup'tur. Supermicro markası ürünleri hakkında destek almak için Netser Grup ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Supermicro Fiyatları Nelerdir?

Öncelikle Supermicro ürünleri NETSER Grup güvencesiyle sunulmaktadır. Supermicro ürünlerini kullanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. NETSER Grup, size gereken tüm bilgi ve detayları sunacaktır. Ürünlerle alakalı kullanım desteği ve sorun önlemi olarak periyodik bakımla her zaman müşterilerimizin yanındayız. Ürünlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki fiyat teklif formunu doldurun. Destek ekibimiz size en kısa sürede dönerek gereken hizmeti sunacaktır.