Menü

PANASONIC

Panasonic Markası Tarihçesi

Panasonic, 7 Mart 1918'de 23 yaşında olan Konosuke Matsushita tarafından kuruldu. Hibachi ve bisiklet üreticilerinde ve Osaka Electric Light Company'de çalıştıktan sonra, Matsushita yeni bir tür ışık soketi için bir tasarım geliştirmişti.

İlk başlarda Matsushita ve ailesi cihazları evlerinden satmaya çalıştı. Fon bulmak için en değerli eşyalarından bazılarını bile sattılar. Bu arada, Matsushita ürün tekliflerini çeşitlendirdi ve sonunda elektrikli fan yalıtım plakaları için üretime geçti.

 

Panasonic Markası Başarıları

2006'da analog TV üretimi de dahil olmak üzere Panasonic'i daha fazla pivot yapmaya iten dijital çağın hızlı bir şekilde ilerlemesi oldu. 2008 yılında şirket, adını Matsushita Electric Industrial Co., Ltd.'den Panasonic Corporation - Panasonic olarak değiştirdi. 2013 yılına gelindiğinde, Panasonic dört ana iş birimini temel alarak dört şirkete ayrıldı: ev aletleri, eko çözümler, AVC ağları ve otomotiv ve endüstriyel sistemler.

Temmuz 2014'te Panasonic , Tesla Motors'un planlanan Gigafactory akü tesisine çeyrek milyar dolardan fazla yatırım yapacağını açıkladı . Tesla S, X ve 3 modelleri için pilleri tedarik ediyor. Şirket ayrıca enerji verimliliği, internet bağlantısı, ulaşım ve daha fazlası ile ilgili akıllı şehir teknolojilerini uygulamak için Denver Ctiy ile ortaklık kurdu.

 

Panasonic Hangi Ülkenin Markası?

Panasonic Electronic, Japonya'nın en iyi cihazı ve tüketici elektroniği üreticisidir (Sony'den daha büyüktür). Merkezi Kadoma şehrinde bulunan Osaka, yüzlerce yan kuruluşa sahiptir ve Matsushita, Panasonic, Technics, Quasar, JVC ve National adı altında satılan ürünler üretmiştir. Panasonic, Lumix kameralar ve Viera televizyonlar üretiyor ve dünyanın en büyük plazma TV üreticisidir.

 

Panasonic Faaliyet Alanları Nelerdir?

Tüketim dışı ürünler arasında mini bilgisayarlar, telefon ekipmanları, elektrik motorları, kimyasal ve güneş pilleri ve katot ışınlı tüpler bulunur. Şirket ayrıca iletişim, yayın ve güneş enerjisi alanlarında elektronik ölçüm ve zamanlama cihazları, fotokopi makineleri, otomatik trafik kontrol cihazları, ofis otomasyon ekipmanları ve ürünler geliştirdi ve pazarladı. Şirket, araştırma ve geliştirmeye yaptığı yoğun yatırımla dikkat çekiyor; ana araştırma laboratuvarlarına ek olarak, her Panasonic üretim bölümü kendi araştırma ekibi tarafından desteklenmektedir.

 

Panasonic Ürünleri Nelerdir?

Panasonic şu anda düz ekran televizyon, otomotiv elektroniği ve yarı iletkenlerin ana üreticisidir. Panasonic, çok çeşitli elektronik ürünler ve cihazlar üretmektedir ancak son zamanlarda düz ekran televizyonlara odaklanmıştır. Avrupa'da Panasonic, ses ve video ürünlerinin yanı sıra çamaşır makineleri ve buzdolapları gibi ürünler üretmeye başladı. Panasonic ayrıca, analog kablosuz telefon, analog kablolu telefon, IP wifi telefon, IP kablosuz telefon, IP masaüstü telefon, IP konferans telefonları da üretmektedir.

 

Panasonic Markası Servis ve Bakım Hizmetleri Nelerdir?

NETSER Grup, bir dünya markası olan Panasonic’e yakışır bir servis ve bakım hizmeti sunmaktadır. Ürünlerimizin hepsi alanında uzman teknik birim tarafından kontrol edilmektedir. İşinizin öneminin farkında olan NETSER Grup, size özel hizmetler sunmaktadır.