Menü

NEXANS

Nexans Markası Tarihçesi

Su geçirmez elektrik kablosu 1879 yılında İsviçre'li François Borel tarafından icat edildi. Bükümlü buluş, yeni gelişmekte olan endüstrilerde, özellikle telekomünikasyon ve elektrik enerjisi endüstrilerinde bir devrime neden oldu.

1897'de Fransa'nın Lyon kentindeki Berthoud, Borel sistemi kullanılarak kablo üretimi için Société Française de Câbles kuruldu. 1912'de Société des Câbles Electriques olarak bilinen bu firma Compagnie Générale d'Electricité'de (CGE) önemli bir hissedar buldu. CGE sadece 1898 yılında kurulmuştu, ancak o zamana kadar Fransa'nın büyüyen elektrik enerjisi sektöründeki en önemli şirketlerden biri haline geldi.

 

Nexans Markası Başarıları

Nexans dünyanın en büyük ikinci kablo üreticisidir. 26.000'den fazla çalışanı ile 34 ülkede endüstriyel hizmet vermektedir. Nexans, kablo sektöründe bir dizi şirketin satın alınmasının ardından 2000 yılında Alcatel telekomünikasyon firmasının iş birimi olarak kuruldu.

 

Nexans Hangi Ülkenin Markası?

Nexans, merkezi Paris’te bulunan kablo ve fiber optik endüstrisinde küresel bir şirkettir. Fransa merkezli Nexans, dünyanın en büyük kablo ve sistem üreticilerinden, montajcılarından ve entegratörlerinden biridir ve İtalya'nın Pirelli ve Japonya'daki Sumitomo'ta da merkezleri bulunmaktadır.

 

Nexans Faaliyet Alanları Nelerdir?

Eski adıyla Alcatel Cable olarak bilinen Nexans, sargı telleri ve denizaltı güç kablolarında dünya lideri ve tel örgü, telekomünikasyon ağı bakır kabloları, ekipman kabloları ve veri iletim özel kablolarında Avrupa lideri de dahil olmak üzere bir dizi önemli pazarda liderlik pozisyonlarına sahiptir. . Şirket aynı zamanda LAN ve güç kablolarının global iki numaralı üreticisi ve çıplak teller ve yüksek ve orta voltaj güç aksesuarları için Avrupa'da ikinci sırada yer alıyor.

 

Nexans Ürünleri Nelerdir?

Nexans dört ana iş alanında faaliyet göstermektedir: binalar ve bölgeler ( inşaat , yerel altyapı , akıllı şehirler / şebekeler, e-mobilite), yüksek gerilim ve projeler ( açık deniz rüzgar çiftlikleri , deniz altı arabağlantıları , arazi yüksek gerilimi), veri ve telekomlar ( telekom ağları, veri iletimi, FTTx , LAN kablolama, hiper ölçekli veri merkezi çözümleri), endüstri ve çözümler (yenilenebilir enerjiler, petrol , demiryolları ve vagonlar, havacılık ve otomasyon).

 

Nexans Markası Servis ve Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Nexans, yapısal kablolama malzemelerinde dünyanın önde gelen teknoloji şirketidir. Çok önemli olan yapısal kablolama hizmetlerinde servis ve bakım hayati öneme sahiptir. NETSER Grup ihtiyacınız olan tüm işlemlerde yanınızdadır. Ürün alırken ve kullanırken, NETSER Grup imkanlarında faydalanmak için bize ulaşmanız yeterli.

 

Nexans Türkiye Yetkili Distribütörü ve Bayileri

Nexans Türkiye yetkili distribütörü Netser Grup'tur. Nexans markası ürünleri hakkında destek almak için Netser Grup ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Nexans Fiyatları Nelerdir?

Nexans ürünleri kalite bakımından tartışılmaz bir kabule sahiptir ve birçok çözüm sunmaktadır. İhtiyacınız olan en doğru Nexans ürünlerine, NETSER Grup uzmanları yardımıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki fiyat teklif formunu doldurarak sizin için çözüm arayan uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Teklif formu bize ulaşınca en kısa süre ilgili birimlerimiz size dönüş sağlayacaktır.