Menü

LENOVO

Lenovo Markası Tarihçesi

Lenovo markası, 1984 yılında Legend Grup Ltd. ismiyle Pekin’de kurulmuştur. Ulusararası alanlarda akıllı telefon, tablet ve bilgisayar üreticisi olan firma, 1988 yılında Legend şirketine dahil edilmiştir.

 

Lenovo Markası Başarıları

Donanım üreticisi olan Lenovo, IBM’nin PC bölümünü 1,75 milyar dolara satın almıştır. Bu sayede 2004 senesinde Çin’deki pazarlarda liderliğini ilan etmiştir. 2009 yılı itibariyle %28,6 oranla dünyadaki en büyük dördüncü bilgisayar üreticisi olmuştur. 2013 yılı ikinci çeyrekte pazardaki payını %16,7' ye çıkaran Lenovo, global pazarın lideri haline gelmiştir.

 

Legend olarak başladığı bu yolda, 1993’te Çin’de ürettiği ilk kişisel bilgisayar ile Pentium çağına girmiştir. 1999 senesinde Asya kıtasının en büyük bilgisayar satıcısı olarak Çin'in en büyük elektronik şirketi sıralamasında birinci olmuştur. Lenovo markası, 2005 yılında parmak izi okuyucu özellikli olan 1 milyonuncu bilgisayarını satmıştır. Bu anlamda biyometrik özellikli pc alanında dünyanın en büyük şirketi olmuştur.

 

Lenovo Hangi Ülkenin Markası?

Lenovo, Çin ülkesine ait bir markadır. Genel merkezi ise Pekin’de bulunmaktadır. Diğer merkez ofisleri ise ABD ve Singapur’dadır. Diğer araştırma merkezleri ise Shenzhen, Chengdu, Shanghai, Yamato ve Chengdu’dadır.

 

Lenovo Faaliyet Alanları Nelerdir?

Lenovo markası bilişim teknolojisi sektöründen çeşitli cihazlar üreten bir oluşumdur. Pek çok ülkede akıllı telefon satışı yapan firma; notebook, ultrabook, iş istasyonları, tablet PC, sunucu-çevre birimleri, masaüstü bilgisayar ve bilgisayar monitörleri alanında faaliyet göstermektedir.

 

Lenovo Ürünleri Nelerdir?

Lenovo markasına ait ürünler aşağıdaki gibi kategorize edilmiştir.

 

1- Dizüstü Bilgisayarlar

2- Masaüstü Bilgisayarlar

3- İş İstasyonları

4- Tabletler

5- Monitörler

6- Oyun

7- Telefonlar

● Motorola One Family

● Motorola Edge Family

● Moto G Family

● Moto E Family

 

8- Aksesuarlar

● Güç ve şarj

● Kablosuz kulaklık

● Bluetooth hoparlörler

● Dash kameralar

● Kablolu kulaklıklar

 

Lenovo Markası Servis ve Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Lenovo firması müşterileri için kaliteli bir teknik destek süreci sağlamaktadır. Garanti kurallarına göre tüm piller ve dijital kalemler için garanti süresi 12 aydır. Bu 12 ay boyunca ürünler için ücretsiz garanti hizmeti verilmektedir. Ayrıca şirketin garanti hizmeti de bölgelere göre farklılık gösterebilmektedir. Eğer bir aksesuar satın aldıysanız, mutlaka satın alma belgenizi saklamanız gerekmektedir. Pek çok Lenovo PC ve aksesuarına, satın alınan tarihten itibaren 1 ya da 2 sene garanti sunulmaktadır.

 

Lenovo Türkiye Yetkili Distribütörü ve Bayileri

Lenovo markası ürünleri hakkında destek almak için Netser Grup ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Lenovo Fiyatları Nelerdir?

Markanın ürün fiyatları sürekli güncellenmektedir. Geçerli ürün fiyatlandırması ile ilgili bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz sizinle en kısa sürede irtibata geçerek profesyonel destek sağlayacaktır.