Menü

LENEL

Lenel Markası Tarihçesi

Lenel Systems, 1991 yılında New York, Rochester'da kuruldu ve işletmeler için güvenlik yazılımı sunuyor. Birincil ürünleri, kapı kontrollerini, alarmları ve kameraları birleştiren entegre bir güvenlik kontrol sistemi olan OnGuard'dır. UTC tarafından 2005 yılında yaklaşık 400 milyon dolar karşılığında satın alındı.

 

Lenel Markası Başarıları

Lenel sisteminin popülaritesi, yüksek işlevselliği ve çalışma güvenilirliğinden kaynaklanmaktadır. OnGuard’ın modüler yazılımı ve dağıtılmış donanım mimarisi, yerel kullanım gereksinimlerine kesinlikle uyarlanmış sistemler oluşturmanıza olanak tanır. Kapsamlı VAR ağı, olası arızalara tepki çok hızlı olduğu için müşteriler için rahat bir çalışma ortamı oluşturur.

Lenel sistem özellikle birbirinden oldukça uzakta bulunan birçok bina veya tesisler kullanarak şirket ve kurumlar tarafından değer verilmektedir. Sistemin ağ yapısı, tüm şirket içinde kimlik kartlarının yönetilmesini sağlayan merkezi bir kullanıcı veritabanı oluşturulmasına izin verir.

 

Lenel Hangi Ülkenin Markası?

UTC Climate, Controls & Security'nin bir parçası olarak Lenel, OnGuard Access modeline dayanan standart ve kurumsal erişim kontrol yazılımı ve entegre çözümler sunan bir Amerikan şirketidir. Yazılıma bir web tarayıcısından erişilebilir ve müşteri adına zorunlu donanım kurulumu gerektirmez.

Çalışabilirlik ve entegrasyon araçları ile ölçeklenebilir çözümler sunduğu için Lenel büyük şirketler ve imalat şirketleri için en uygun çözümdür. Mobil erişim Android, iOS ve Blackberry OS için etkinleştirilmiştir ve kablosuz bağlantı ile donatılmış tüm alanlarda alarm alabilir ve onaylayabilir.

 

Lenel Faaliyet Alanları Nelerdir?

Lenel markası, binaların, endüstriyel tesisatın, askeri tesislerin ve diğer inşaat tesislerinin teknik koruması için yenilikçi elektronik güvenlik çözümleri sunan UTC Fire & Security Products'a aittir. UTC Fire & Security şu çözümlere sahiptir: Yangın alarm sistemi, davetsiz misafir ve hırsız alarm sistemi, erişim kontrolü ve video gözetimi.

Lenel'in markasının gücü, VAR (Katma Değerli Satıcılar) olarak bilinen, yetkili ortakların küresel ağıdır. Bu şirketlerin çalışanları çok aşamalı eğitimlere katılır ve niteliklerini sürekli geliştirir. Gelişmiş yazılım ve donanımı sayesinde Lenel, hem mevcut hem de gelecekteki projeler için yenilikçi, esnek ve uygun maliyetli çözümler sunmaktadır. Zengin ve güvenilir ürün yelpazesi sayesinde, dünyanın farklı ülkelerinde ve şehirlerinde çalışan, tek kapılı erişim kontrol uygulamalarından 10.000 + kapıya entegre erişim kontrol uygulamasına kadar geniş bir çözüm yelpazesi sunabilir.

Lenel'in diğer erişim kontrol sistemleri ile karşılaştırıldığında en önemli özelliği, entegrasyon özellikleri sayesinde diğer sistemlerle entegre olabilmesidir.

 

Lenel Ürünleri Nelerdir?

Yazılım

Tüm Lenel sisteminin sistemi, OnGuard yazılımına sahip bir sunucudur. Yazılım, çeşitli işlevleri yerine getiren modüller içerir. Kullanıcı sadece gerekli olan modülleri seçtiği için ekonomik bir çözümdür. Sunucu, kullanıcı izni ve belirli sistem modüllerinin çalışması ile ilgili bilgilerin depolandığı bir veritabanı (Microsoft SQL veya Oracle) kullanır.

Ekipmanlar

Genel olarak Lenel bir erişim kontrol sistemidir, ancak alarm ve video modülleri sayesinde davetsiz misafir alarm sistemi ve video gözetim sistemi olarak çalışabilir. Bir donanım bölümünde akıllı, ağ sistemi kontrolörleri (ISC - Akıllı Sistem Kontrolörü), kapı modülleri (DRI - Çift Okuyucu Arayüzü veya SRI - Tek Okuyucu Arayüzü) ve alarm modülleri (ICM - Giriş Kontrol Modülü veya OCM - Çıkış Kontrol Modülü) kullanır ).

Mobil seçenekler

Lenel sisteminde kullanılan okuyucular, akıllı telefonların kimlik kartları yerine kullanılmasına izin veren mobil seçenekler olarak uygulanmasını sağlar. Birçok farklı binaya tek bir cihaz erişimi kullanma avantajının ötesinde, mobil seçenek sistem güvenlik seviyesinin yetkilendirilmesine ve yönetilmesine yardımcı olur.

Veri şifreleme

Wiegand standardıyla uyumlu geleneksel okuyucular, hem kimlik kartları hem de okuyucular arasında ve ayrıca okuyucular ve sistem denetleyicisi arasında iletilen veri şifrelemesi sağlamaz. Veri yakalama, kimlik kartlarının kopyalanmasına ve yetkisiz kişilerin geçişine izin verir. Okuyucular ve denetleyici arasındaki iletim, sadece kimlik kartına yaklaşıldığında yapılır ve yalnızca bir yönde gider. Aslında okuyucunun durumu izlenmez, sistemden kesilir hiç fark edilmez.

Veri şifreleme, sistemin güvenlik düzeyini önemli ölçüde artırır, çünkü veri yakalama hiçbir şeye yol açmaz. Veri toplansa bile, kimlik kartının klonlanmasına veya yetkisiz kişilerin geçmesine izin vermez.

 

Lenel Markası Servis ve Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Servis teknisyenlerinin geçici ziyaretleri kurulumun çalışması için yetersizdir. Güvenlik sistemlerinin doğru çalışması ancak sistematik bakımlarla sağlanabilir. Bakım hüküm ve koşulları yönetmeliklere ve üreticilerin önerilerine göre belirlenir. NETSER Grup, tam bu noktada ihtiyacınız olan güvenli bakım ve servis hizmetlerini sağlamaktadır. Güvenlik sorunlarının ciddiyetinin farkında olan NETSER Grup ihtiyaçlarınıza anında cevap vermektedir. Yardım ve destek için aramanız yeterlidir.

 

Lenel Türkiye Yetkili Distribütörü ve Bayileri

Böyle önemli sistemler tesadüfü kişilere bırakılamaz. Uzun yıllardır müşteri memnuniyetiyle hizmet veren Netser Grup, Lenel kurulumu ve hizmeti veren yetkili Türkiye distribütörüdür. Lenel markası ürünleri hakkında destek almak için Netser Grup ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Lenel Fiyatları Nelerdir?

Lenel ürünleri sizin ihtiyacınıza karşı birçok çözüm sunmaktadır. Size en uygun Lenel çözümünü bulmak ve fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki teklif formunu doldurabilirsiniz. NETSER Grup adına yetkili birim size en kısa sürede dönüş sağlayarak hizmetlerimiz hakkında geniş bilgi verecektir.