Menü

EPSON

Epson Markası Tarihçesi

Epson markasının temelleri 1942 yılında Daiwa Kogyo Ltd olarak atılmıştır. 1968 yılında dünyanın ilk minyatür yazıcısı olan EP-101 ürününü piyasaya sunmuştur. Epson’un kendi başına yoluna devam etmesiyle 1975 yılında Epson markası ortaya çıkmıştır. Suwa Seikosha Co., Ltd. ve Epson Corporation’ın birleşmesi sonucu Seiko Epson Corporation 1985 yılında bu birleşme sonucu ortaya çıkmıştır. Kurulduğu ilk yıllardan itibaren kendi sektöründe ve hatta dünyada pek çok ilki başaran Epson markası çevreye ve ekolojiye uygun ürünler üretmeyi kendisine amaç edinmiştir. Dünya çapında toplamda 85 şirkete ve 81,000 çalışana sahiptir.

 

Epson Markası Başarıları

Uluslararası Epson markası 1997’den bu yana çeşitli ödüller kazanarak pek çok başarıya imza atmıştır. Epson Kırmızı Nokta Ödülleri ve TIPA Ödüllerine aday olarak farklı yıllar içerisinde farklı kategorilerde ödül almaya hak kazanmıştır. TIPA Ödüllerinden; En İyi Fotoğraf Yazıcısı, En İyi Fotoğraf Projeksiyonu, Çok İşlevselli Fotoğraf Yazıcısı ödüllerini alırken, Kırmızı Nokta Ödüllerinde Ürün Tasarımı Kategorisinde aynı yıl olmak üzere pek çok ürünüyle ödüllerin sahibi olmuştur.

 

Epson Hangi Ülkenin Markası?

Epson, genel merkezi Japonya’da yer alan Japonya menşeli çok uluslu bir firmadır.

 

Epson Faaliyet Alanları Nelerdir?

Epson’un sunduğu çözümler hem ev kullanıcı hem de kurumsal kullanıcılar için uygun çözümlerdir. Faaliyet alanları baskı ve görüntüleme teknolojileri üzerinde yoğunlaşmış bir markadır.

 

Epson Ürünleri Nelerdir?

Epson kurumsal ve ev tipi kullanıcılarına göre çeşitli ürünler üretmektedir. Kullanıcılarına sunduğu ana ürün kategorileri şu şekildedir;

  • Yazıcı

  • Projektör

  • Tarayıcı

  • Görüntüleyici

  • Robot

  • Akıllı Gözlük

  • Kağıt

  • Mürekkep

 

Epson Markası Servis ve Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Epson markası sunduğu ürünler için garanti, servis ve bakım hizmetleri de sağlamaktadır. Garanti süresi ürünün kategorisine göre değşimektedir. Epson’un dünya çapınca servis ve bakım hizmeti sunan noktaları bulunmaktadır. Ürününüz ile ilgili bakım ve servis hizmetlerinden yararlanmak için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

 

Epson Türkiye Yetkili Distribütörü ve Bayileri

Epson, Türkiye genelinde satış noktalarına sahip bir firmadır. Epson markası ürünleri hakkında destek almak için Netser Grup ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Epson Fiyatları Nelerdir?

Epson markalı ürünlerle ilgili tüm ürün detaylarını, fiyatlarını ve daha fazlasını öğrenmek için bize aşağıdaki formdan ulaşabilirsiniz.