Menü

ASSA ABLOY

Assa Abloy Markası Tarihçesi

İsveç merkezli Assa ile Finlandiya merkezli Abloy firmalarının birleşmesiyle 1994 yılında kurulan Assa Abloy, bugün yaklaşık 47,000 çalışanı ve 8 milyar dolardan fazla satış geliri ile global bir şirket haline gelmiştir. Assa Abloy firmasının yenilikçi ve kaliteli ürünleri tüm dünyada oldukça yaygındır. Dünyada kullanılan her 10 kilitten biri Assa Abloy çözümleri kullanılmaktadır. Assa Abloy, son derece hızlı büyüyen ve tanımla teknolojisi, otel güvenliği, kapı otomasyonu, elektromekanik güvenlik alanında erişim kontrolü hizmetleriyle alanında lider konumdadır. Bu liderliğini sürdürmek ve operasyonlarını yürütmek için dünyayı 3 bölgeye ayırmıştır. Bunlar Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya-Pasifik bölgeleridir.

 

Global Teknoloji bölümü, elektronik güvenlik alanında küresel pazarda lider markalara sahiptir. Vingcard Elsafe, HID gibi pek çok marka teknolojinin belirlenmesine rol oynayan sektörlerinde lider markalardır. Assa Abloy’un Amerika bölümü; silindirler, kapı çerçeveleri, güvenlik kapıları ve elektromekanik kilitler üreten sektörde lider markalara sahiptir. Bu markalar Corbin Russwin, Curries, Medeco, Sargent ve Yale’dır. Assa Abloy EMEA bölümü, mekanik, elektro-mekanik ve elektronik kilitler, silindirler, güvenlik kapıları ve aksesuarları üreten lider markalara sahiptir. Bu markalar arasında Abloy, Yale, Mul-T-Lock, TESA, IKON ve Assa sektöründe lider markalardır. Asya Pasifik bölümü ise mekanik ve elektromekanik kilitler, dijital kapı kilitleri, yüksek güvenlik kapıları ve donanımları üreten Guli, Pan Pan, King, Lockwood ve Yale gibi lider markalarla ürün ve hizmet sunmaktadır.

 

Son olarak Assa Abloy Geçiş Sistemleri bölümü, geçiş otomasyonu ürünleri, parçaları ve servisinde global anlamda liderdir. Bu bölüm altında dünyada lider konumda olan Besam, Crawford, Megadoor ve Albany gibi sektörün dev firmaları alanlarında öncü ve kaliteli ürünler sunmaktadır.

 

Assa Abloy Markası Başarıları

Assa Abloy Grup ve bağlı şirketleri, alanlarında lider ve sektörlerinin öncü şirketleridir. Dünya çapında kullanılan her 10 kilitten birisi Assa Abloy imzası taşımaktadır. Ayrıca firma 4 kez Forbes tarafından dünyanın en inovatif şirketlerinden biri seçilmiştir. Bununla beraber marka, çevreci ürünleri ve yeşil bina teknolojilerini de desteklemektedir.

 

Assa Abloy Hangi Ülkenin Markası?

Assa Abloy global ve çok uluslu bir grup şirketidir. İsveç merkezli Assa ve Finlandiya merkezli Abloy şirketlerinin birleşmesiyle grup şirketi halini almıştır. Assa Abloy Grup şirketinin merkezi ise İsveç’in Stockholm şehrinde yer almaktadır.

 

Assa Abloy Faaliyet Alanları Nelerdir?

Assa Abloy Grup ve bağlı markaları, kapı ve kilit teknolojileri çatı alanlarında faaliyet göstermektedir. Mekanik ve elektromekanik kilitleme, giriş kontrolü, kimlik teknolojisi, giriş otomasyonu, güvenlik kapıları, otel güvenliği ve mobil erişim alanlarında global çapta lider bir markadır.

 

Assa Abloy Ürünleri Nelerdir?

Assa Abloy, rakiplerine göre çok daha geniş bir ürün yelpazesine sahip ve kullanıcılar tarafından da kalitesine güvenilen bir markadır. Firmanın faaliyet gösterdiği alanlarda sunduğu ürünler ve çözümler ise aşağıdaki gibidir.

 

Mekanik ve Elektromekanik Kilitler

 • Mekanik Kilitler ve Donanımları

 • Elektromekanik ve Elektronik Kilitler

 • Dijital Kapı Kilitleri

 • Kapı Kapatıcılar

 

Kimlik Yönetimi

 • Tanımlama ve Erişim Yönetimi

 • Biyometrik Sistemler

 • Güvenilirlik ve Marka Koruması

 • Hayvan Tanımlama

 • Kimlik Kartları

 

Otel Güvenliği

 • Elektronik Otel Kilitleri

 • Güvenli Kasalar

 • Minibarlar

 • Mobil Erişim Çözümleri

 

Mobil Erişim

 • Kurumsal Binalar

 • Konaklama ve Otel Binaları

 • Konutlar

 

Giriş Otomasyonu

Güvenlik Kapıları

Giriş Kontrol Sistemleri

 

Assa Abloy Markası Servis ve Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Assa Abloy, Türkiye’de bulunan 10’dan fazla ofisiyle ihtiyaç duyduğunuz tüm servis ve bakım hizmetlerini kendisi sağlamaktadır. Bununla birlikte Assa Abloy tarafından yetkilendirilen merkezlerden ve Assa Abloy ürünlerini satın aldığınız aracılardan da destek alabilirsiniz.

 

Assa Abloy Türkiye  Bayileri

Netser, Assa Abloy bayisidir. Türkiye ve yakın coğrafyalarda hizmet veren grubumuzdan bu ürünleri stoklu olarak tedarik etmek için lütfen info uzantılı e-mailimize talebinizi hemen iletin.

 

Assa Abloy Fiyatları Nelerdir?

Assa Abloy ürünlerinin fiyatları, ürünler hakkında detaylı bilgi ve teklif almak için bize iletişim bilgilerimiz veya aşağıdaki bilgi edinme formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede geri dönüş yaparak size yardımcı olacaktır.