Menü
Haberler & Duyurular

D.R.K. Kinsaşa Finans Merkezi Açıldı

A+ A-

Türk-Kongo iş birliğinin bir ürünü olan yeni Kinşasa finans merkezi, cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Kongo Devlet Başkanı Félix Tshisekedi tarafından açıldı ve inşaatına Kasım 2022'de başlanmıştı. Netser olarak tüm zayıf akım ve telefon haberleşme sistemlerini üstlendiğimiz bu projenin başarıyla hayata geçen ilk etabı sonrası gururu paylaşıyoruz. Demokratik Kongo Cumhuriyeti başkentinin en önemli projeleri arasında yer alan bir projenin tüm teknoloji entegratörü olarak yer almak Afrika kıtasındaki varlığımız için önemliydi.

Toplam 290 milyon dolar değerindeki proje, 21 katlı dört kule, bir kongre merkezi ve 90.000 m² araziden oluşuyor ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde Bütçe Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı'nın operasyonlarını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Nicolas Kazadi, Maliye Bakanı, Demokratik Kongo Cumhuriyeti. "Bu, kullanıcılarımızı ve vergi mükelleflerimizi karşılamamızı ve onlara hizmet etmemizi kolaylaştıracak, çünkü onlar aynı yerde iyi bir hizmet yoğunluğuna sahip olabilecekler. Ana ilgi alanı bu ve biz kamu aktörleri olarak biz," Daha iyi işbirliği yapma fırsatına sahip olacağız çünkü aynı sitede olacağız, daha fazla etkileşime sahip olacağız ve daha fazla karar alabileceğiz. Burada toplantı odaları açısından doğru altyapıya sahibiz. Daha üretken olmamızı sağlayacak internet bağlantısı."

Son aylarda hükümet reformları hızlandırdı ve özellikle özel yatırımcıların gözünde ülkenin güvenilirliğini tesis edecek üç faktör olan makroekonomik performans, kamu maliyesinin sorumlu yönetimi ve istikrarlı bir mali sisteme odaklandı. Merkez aynı zamanda yapım aşamasında olan bir kalkınma bankası da dahil olmak üzere bir dizi finansal kurumu da barındıracak. Aynı zamanda Merkezi Koordinasyon Ofisi'ne (BCeCO), bir yatırım fonuna ve lüks bir otele de ev sahipliği yapacak.

İlgili Görseller