Menü

Videowall

Videowall
Videowall

Videowall Nedir?

Videowall,  tek bir büyük ekran oluşturmak için bir araya getirilmiş ve birleştirilmiş bir ekranlar dizisidir. Kullanım alanı ve amacı açısından kullanıcılara sınırsız imkân sunan videowall geniş kitlelere hitap etmek istenen birçok alanda tercih edilmektedir.

Bu sistem büyük bir sanatsal etki yaratabilirken, daha etkili görsel iletişim üretmek için de pratik kullanımları vardır. Bir dizi ekran, çok fazla yaya trafiği veya özellikle büyük alanlar gören mekanlarda yararlı bir amaca hizmet edebilir. Stadyumlar, kongre merkezleri, havaalanları ve üniversiteler bu teknolojiden yararlanabilecek bazı yerlerdir, ancak kontrol odalarında da kullanımı vardır. Bununla birlikte, böyle bir sistemin kurulması karmaşık bir süreçtir ve projeyi etkin bir şekilde ele almak için özel bilgi ve uzmanlık gerektirir.

Birden çok ekranın birleşimiyle istenilen boyutlara getirilebilen Videowall’lar iş ve ulaşımın yanı sıra eğlence için de kullanılmaktadır. Geniş kitlelere ulaşmak için kullanılan bu videowall sistemleri, halka açık meydanlarda bilgilendirme ya da reklam amaçlı da kullanılır.

 

Videowall Nasıl Çalışır?

Videowall büyük alanlarda etki yaratmak için oluşturulan video duvarlarıdır.  Bir video duvarı (ekran duvarı olarak da bilinir), birden çok ekrandan oluşan geniş bir görüntüleme yüzeyidir. Başlangıçta, bir araya getirilmiş birden fazla televizyon veya monitörden oluşuyordu. Günümüzün ekran duvarı çözümleri genellikle LCD panellerdir.

Birden fazla ekranın bir araya getirilmesiyle oluşturulan ekranlar dizisi olarak tanımlanabilecek olan videowall çözümleri dikkat çekici özellikleri ile ön plandadırlar. Videowall ekranlar, hedef kitleye ulaşıp, mesaj vermek amacıyla kullanabilecek en etkili dijital görüntüleme araçları arasındadır.  Bilginin ihtiyaç duyulduğu çok geniş bir kullanım alanına sahip olan videowalllar özellikle geniş kitlelere hitap etmek ve onları etkilemek için kullanılırlar.

Videowall  ekranları, uzun garanti süreleri olan, uzaktan da yönetilebilen, yüksek çözünürlüklü ve parlak, 50 bin saatlik kullanım ömrü ile uzun süreli kullanıma uygun, özel bir ısıtma soğutma sistemine sahip oldukları için çevresel faktörlerden çok fazla etkilenmeden yüksek performans ile çalışabilen ekranlardır.

Videowall ekranlarının tamamı tek bir ekran gibi kullanılabileceği gibi; isteğe bağlı olarak her bir ekran birbirinden bağımsız içerikler gösterebilir.

 

Videowall‘un Kullanım Alanları Nelerdir?

Videowall ekran kullanılan pek çok yer vardır. Mağazalar, avm’ler, tv stüdyoları, hastaneler, otel resepsiyon ve lobileri, fuarlar, tanıtım ve organizasyonlar,  halka açık meydanlarda reklam ve bilgilendirmeler, havalimanları, spor salonları, kontrol odaları sergiler ve müzeler, toplantı salonları, bankalar gibi pek çok noktaya koyulan videowall monitör ve aparatları ile bilgilendirme veya görsel efektler yapılabilir. 

Örneğin giyim mağazaları kullandıkları videowall ile görüntüleri ekranlara taşıyarak hedef kitleye anında ulaşabilir. İndirim dönemlerinde güncellenebilen bilgiler ile de müşterilere güncel bilgi verilebilir.

Videowall sisteminin standart videowall, dijital artwall, kontrol odası videowall sistemi ve dijital menuboard gibi türleri vardır.Videowall ekran fiyatları kullanılacak ekran tipi, kullanılan alan, ekran sayısı, yönetim paneli ve ekstra özellikleri gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir.En uygun videowall fiyatları için öncelikle ihtiyaçlar iyi belirlenmeli ve uzman kişilerden destek alınarak uygulamaya alınmalıdır.

 

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım